Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 613 | 10.11 | 23 | Smilla Lennings -07 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
2 | 600 | 11.26 | 1 | Astrid Lykke -00 | 11.06 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
3 | 600 | 11.15 | 3 | Astrid Lykke -00 | 11.26 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:10 |
4 | 604 | 14.04 | 1 | Cecilie Rosenhagen -98 | 14.09 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 604 | DNS | Cecilie Rosenhagen -98 | 14.04 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
6 | 601 | 31.24 | 16 | Naja Vinther -00 | 30.63 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
7 | 600 | DNS | Astrid Lykke -00 | 28.53 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
8 | 603 | DNS | Line Klit -98 | 30.10 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
9 | 602 | 32.91 | 27 | Sofie Løwenstein -99 | 32.28 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
10 | 606 | DNS | Natascha Ege -97 | 31.96 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
11 | 610 | 26.65 | 6 | Nikolai Graves -98 | 26.78 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
12 | 609 | 28.27 | 11 | Mikkel Eggert Strand -98 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
13 | 771 | 1.14.05 | 5 | Agnes Rold -02 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | |
14 | 771 | 2.55.80 | 6 | Agnes Rold -02 | 25.50 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
15 | 773 | 3.00.63 | 8 | Alberte Michelsen -03 | 30.20 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
16 | 614 | 2.51.00 | 7 | William Lennings -02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
17 | 775 | DNS | Jacob Andersen -02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | ||
18 | 772 | DNS | Natascha Clausen -99 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 | ||
19 | 774 | DNS | Mikkel Andersen -99 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | ||
20 | 610 | 17.35 | 3 | Nikolai Graves -98 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
21 | 609 | 18.45 | 4 | Mikkel Eggert Strand -98 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
22 | 610 | 16.77 | 6 | Nikolai Graves -98 | 17.35 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:25 |
23 | 612 | 17.13 | 3 | Oliver Durafour -97 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
24 | 611 | 15.31 | 1 | Mathias Mørk -97 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
25 | 612 | 19.06 | 6 | Oliver Durafour -97 | 17.13 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
26 | 611 | 15.26 | 1 | Mathias Mørk -97 | 15.31 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
27 | 609 | 1.55 | 4 | Mikkel Eggert Strand -98 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
28 | 607 | 3.20 | 1 | Mette Gravlund Hansen -94 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:30 | |
29 | 609 | 2.50 | 3 | Mikkel Eggert Strand -98 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
30 | 612 | NM | Oliver Durafour -97 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | ||
31 | 602 | 3.72 | 35 | Sofie Løwenstein -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
32 | 609 | 4.47 | 11 | Mikkel Eggert Strand -98 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |
33 | 613 | 1.68 | 21 | Smilla Lennings -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
34 | 605 | DNS | Marie-Therese Guidje -98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | ||
35 | 603 | DNS | Line Klit -98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | ||
36 | 607 | DNS | Mette Gravlund Hansen -94 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | ||
37 | 608 | 50.49 | 3 | Louise Odgaard -93 | Hammerkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 11:20 | |
38 | 609 | 22.14 | 14 | Mikkel Eggert Strand -98 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
39 | 613 | 4.45 | 29 | Smilla Lennings -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 |