Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 520 | 11.35 | 27 | Katrine Harlev -07 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | ||
2 | 521 | 9.65 | 17 | Casper Burmeister -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | ||
3 | 523 | 10.22 | 3 | Caroline Vamen -04 | 10.54 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
4 | 522 | 12.14 | 5 | Emma Harlev -05 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | ||
5 | 523 | 10.11 | 4 | Caroline Vamen -04 | 10.22 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:15 | |
6 | 524 | 10.87 | 4 | Laura Olsen -03 | 10.89 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
7 | 533 | 12.04 | 1 | Iben Tønnesen -00 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
8 | 540 | DNS | Frederikke Mortensen -98 | 13.31 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
9 | 527 | 16.05 | 3 | Emil Boesen -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | ||
10 | 526 | 16.89 | 4 | Lasse Darlem Brandt -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | ||
11 | 525 | 16.48 | 3 | Oscar Riis -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | ||
12 | 542 | 11.98 | 1 | Lukas Bredo -97 | 11.81 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
13 | 542 | DNS | Lukas Bredo -97 | 11.98 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
14 | 531 | 32.01 | 20 | Sofie Christensen -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | ||
15 | 534 | 31.21 | 23 | Mathilde Riis -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | ||
16 | 540 | DNS | Frederikke Mortensen -98 | 27.46 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | ||
17 | 542 | NT | Lukas Bredo -97 | 24.19 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | ||
18 | 546 | 24.47 | 8 | Johan Thomsen -97 | 24.57 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
19 | 548 | 1.12.45 | 3 | Thor Jørgensen -02 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
20 | 531 | 1.55.49 | 6 | Sofie Christensen -00 | 1.59.61 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:50 | |
21 | 528 | 2.51.21 | 5 | Helena B Matz -02 | 3.10.21 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
22 | 527 | 2.54.92 | 11 | Emil Boesen -03 | 2.59.69 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
23 | 526 | 3.02.77 | 14 | Lasse Darlem Brandt -03 | 3.01.21 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
24 | 525 | 2.51.18 | 8 | Oscar Riis -03 | 3.02.24 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
25 | 538 | 2.19.05 | 7 | Christian S Dirksen -99 | 2.24.94 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
26 | 529 | 5.25.09 | 6 | Kristian B Carstensen -01 | 5.34.68 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 | |
27 | 541 | 5.42.27 | 12 | Mathias B Matz -98 | 5.23.90 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | |
28 | 547 | 5.06.27 | 10 | Theodor Larsen -99 | 4.55.39 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | |
29 | 538 | 4.48.40 | 6 | Christian S Dirksen -99 | 4.48.83 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | |
30 | 537 | NM | Emil Ipsen -99 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |||
31 | 544 | 4.10 | 1 | Kristian Ipsen -93 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 11:15 | ||
32 | 534 | 4.05 | 27 | Mathilde Riis -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | ||
33 | 535 | 4.32 | 17 | Astrid Le Fevre -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | ||
34 | 520 | 1.20 | 25 | Katrine Harlev -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | ||
35 | 523 | 3.46 | 5 | Caroline Vamen -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
36 | 522 | 2.81 | 21 | Emma Harlev -05 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
37 | 524 | 3.05 | 22 | Laura Olsen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
38 | 531 | 4.01 | 23 | Sofie Christensen -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
39 | 521 | 1.86 | 18 | Casper Burmeister -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | ||
40 | 522 | 3.73 | 14 | Emma Harlev -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 | ||
41 | 532 | 8.73 | 7 | Victoria S Jørgensen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | ||
42 | 530 | 8.26 | 9 | Rebecca Nielsen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | ||
43 | 539 | 9.19 | 8 | Rasmus Jensen -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | ||
44 | 536 | 11.55 | 4 | Stefan Lehnert -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | ||
45 | 532 | 17.55 | 5 | Victoria S Jørgensen -00 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
46 | 530 | 16.41 | 7 | Rebecca Nielsen -00 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
47 | 543 | 29.05 | 2 | Mathilde Ranners -97 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
48 | 539 | 33.67 | 3 | Rasmus Jensen -99 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
49 | 536 | 35.77 | 2 | Stefan Lehnert -99 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | ||
50 | 545 | 5KG | 35.56 | 4 | Ulrich Engmark -53 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 | |
51 | 532 | 20.11 | 5 | Victoria S Jørgensen -00 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | ||
52 | 533 | 17.36 | 9 | Iben Tønnesen -00 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | ||
53 | 520 | 4.86 | 28 | Katrine Harlev -07 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | ||
54 | 523 | 29.18 | 2 | Caroline Vamen -04 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | ||
55 | 522 | 13.63 | 14 | Emma Harlev -05 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | ||
56 | 521 | 8.30 | 15 | Casper Burmeister -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 |