Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Herlev Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 631 | 8.73 | 9 | Sarah Woss Clememensen -06 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:15 | |
2 | 631 | 2.31 | 6 | Sarah Woss Clememensen -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:35 | |
3 | 631 | 15.39 | 1 | Sarah Woss Clememensen -06 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:15 | |
4 | 624 | DNS | Emma Blæsbjerg -04 | 12.29 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
5 | 624 | 2.58 | 27 | Emma Blæsbjerg -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | 626 | 9.84 | 2 | Freja K Madsen -02 | 9.50 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
7 | 622 | 9.72 | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 9.80 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
8 | 627 | 10.15 | 3 | Josephine K Madsen -02 | 9.50 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
9 | 628 | 16.47 | 4 | Freja Heick Hansen -02 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | |
10 | 622 | DNS | Josephine Koch Jacobsen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 | ||
11 | 626 | 1.17.70 | 8 | Freja K Madsen -02 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | |
12 | 627 | 1.22.77 | 12 | Josephine K Madsen -02 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | |
13 | 626 | 3.90 | 6 | Freja K Madsen -02 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
14 | 622 | 3.65 | 8 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
15 | 627 | 3.60 | 10 | Josephine K Madsen -02 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
16 | 629 | DNS | Thea Terp -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
17 | 622 | 6.50 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
18 | 630 | 25.56 | 6 | Rebecca Woss Clemmensen -02 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
19 | 628 | 43.07 | 1 | Freja Heick Hansen -02 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
20 | 625 | 9.38 | 12 | Noah Kallmark Bank -07 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
21 | 620 | 11.20 | 23 | Johan Dion Sørensen -07 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
22 | 625 | 2.09 | 12 | Noah Kallmark Bank -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
23 | 620 | 0.96 | 25 | Johan Dion Sørensen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
24 | 625 | 11.83 | 12 | Noah Kallmark Bank -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
25 | 620 | 6.21 | 19 | Johan Dion Sørensen -07 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
26 | 619 | 9.86 | 2 | Rasmus Jensen -04 | 9.95 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
27 | 618 | 10.32 | 2 | Mikkel Schrøder -04 | 10.61 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
28 | 623 | 12.36 | 6 | Emil Blæsbjerg -04 | 12.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
29 | 619 | 9.93 | 4 | Rasmus Jensen -04 | 9.86 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
30 | 618 | 10.46 | 8 | Mikkel Schrøder -04 | 10.32 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
31 | 619 | 1.17.69 | 2 | Rasmus Jensen -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
32 | 619 | 3.63 | 2 | Rasmus Jensen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
33 | 618 | 3.28 | 6 | Mikkel Schrøder -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
34 | 623 | 2.45 | 26 | Emil Blæsbjerg -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
35 | 619 | 6.24 | 3 | Rasmus Jensen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
36 | 618 | 6.33 | 2 | Mikkel Schrøder -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
37 | 623 | 3.87 | 13 | Emil Blæsbjerg -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
38 | 619 | 21.84 | 13 | Rasmus Jensen -04 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
39 | 618 | 22.09 | 12 | Mikkel Schrøder -04 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
40 | 623 | 22.36 | 10 | Emil Blæsbjerg -04 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
41 | 621 | DNS | Anders Fordsmann -01 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | ||
42 | 621 | 5.30.65 | 8 | Anders Fordsmann -01 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 | |
43 | 617 | 12.96 | 1 | Jonas Levesen -98 | 12.42 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
44 | 617 | 12.61 | 3 | Jonas Levesen -98 | 12.96 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
45 | 617 | 26.45 | 5 | Jonas Levesen -98 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
46 | 617 | 4.97 | 7 | Jonas Levesen -98 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |
47 | 616 | 12.78 | 5 | Dan Oudom Ou -96 | 12.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
48 | 615 | 12.26 | 3 | Jonathan Ude Jørgensen -97 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
49 | 615 | 24.47 | 8 | Jonathan Ude Jørgensen -97 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |