Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Korsør AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 700 | 12.42 | 3 | Mie Bjerre -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
2 | 700 | DNS | Mie Bjerre -01 | 33.06 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
3 | 700 | 3.83 | 29 | Mie Bjerre -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
4 | 700 | DNS | Mie Bjerre -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | ||
5 | 699 | 14.35 | 2 | Julie Højland -98 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
6 | 703 | 14.83 | 4 | Maria Maarlev -98 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
7 | 693 | 2.21.13 | 2 | Mia Godtfredsen -98 | 2.18.72 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 |
8 | 693 | 4.57.03 | 2 | Mia Godtfredsen -98 | 4.52.63 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 |
9 | 703 | 15.96 | 3 | Maria Maarlev -98 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
10 | 703 | 1.70 | 3 | Maria Maarlev -98 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
11 | 703 | 3.72 | 36 | Maria Maarlev -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
12 | 690 | 14.07 | 3 | Sofie Binou Nielsen -97 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
13 | 690 | 13.67 | 7 | Sofie Binou Nielsen -97 | 14.07 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:40 |
14 | 690 | 28.44 | 7 | Sofie Binou Nielsen -97 | 28.21 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
15 | 698 | 10.08 | 6 | Noa Huntley -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
16 | 702 | 10.04 | 4 | Mikkel Maarlev -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
17 | 698 | 1.23.08 | 16 | Noa Huntley -02 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
18 | 702 | 13.04 | 5 | Mikkel Maarlev -02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
19 | 698 | 3.35 | 17 | Noa Huntley -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
20 | 702 | 3.71 | 10 | Mikkel Maarlev -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
21 | 698 | 5.86 | 12 | Noa Huntley -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
22 | 702 | 8.03 | 5 | Mikkel Maarlev -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
23 | 695 | 12.26 | 1 | Alla Amir -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
24 | 694 | 33.15 | 18 | Johan Schade -00 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
25 | 694 | 1.15 | 10 | Johan Schade -00 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 15:00 | |
26 | 695 | 4.05 | 17 | Alla Amir -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
27 | 694 | 7.99 | 3 | Johan Schade -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
28 | 691 | 7.94 | 4 | Jacob Binou Nielsen -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
29 | 691 | 24.19 | 2 | Jacob Binou Nielsen -00 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
30 | 694 | 19.53 | 10 | Johan Schade -00 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
31 | 691 | 28.88 | 2 | Jacob Binou Nielsen -00 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
32 | 701 | 13.51 | 2 | Nicklas Bjerre -98 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
33 | 701 | DNS | Nicklas Bjerre -98 | 13.51 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | |
34 | 697 | 12.82 | 5 | Oliver Thernøe -97 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
35 | 696 | 12.52 | 4 | Andreas Kock Pedersen -97 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
36 | 696 | 25.06 | 15 | Andreas Kock Pedersen -97 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
37 | 704 | 9.48.84 | 4 | Rasmus Kristensen -97 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 | |
38 | 696 | 17.70 | 4 | Andreas Kock Pedersen -97 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
39 | 696 | 3.20 | 2 | Andreas Kock Pedersen -97 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:15 | |
40 | 696 | 5.76 | 2 | Andreas Kock Pedersen -97 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |
41 | 692 | DNS | Lars Larsen -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | ||
42 | 692 | DNS | Lars Larsen -97 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | ||
43 | 696 | 38.04 | 3 | Andreas Kock Pedersen -97 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
44 | 689 | DNS | Jeppe Kristiansen -88 | 35.93 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |