Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Bragdid
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 451 | 14.38 | 2 | Margit W. Fríðmundsdóttir -99 | 1.50 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
2 | 450 | DNS | Karin H. Simonsen -99 | 15.15 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
3 | 460 | 14.13 | 3 | Unna Ró Jacobsen -02 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
4 | 458 | 14.40 | 4 | Bára J. Glerfoss -03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
5 | 452 | DNS | Hans Petur Fríðmundsson -01 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
6 | 447 | 17.45 | 15 | Petur Haraldsen -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
7 | 456 | 12.49 | 4 | Andreas B. Antoft -02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
8 | 457 | 14.75 | 8 | Hugin Jacobsen -02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
9 | 455 | 14.21 | 5 | Teresa Bláhamar -01 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
10 | 453 | 13.29 | 4 | Elisabeth H. Simonsen -01 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
11 | 447 | 15.69 | 4 | Petur Haraldsen -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
12 | 451 | 17.61 | 4 | Margit W. Fríðmundsdóttir -99 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
13 | 460 | 10.40 | 4 | Unna Ró Jacobsen -02 | 10.69 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
14 | 458 | 10.45 | 4 | Bára J. Glerfoss -03 | 10.38 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
15 | 459 | 10.55 | 5 | Annika Isaksen -02 | 1.10 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
16 | 452 | 17.27 | 2 | Hans Petur Fríðmundsson -01 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
17 | 450 | DNS | Karin H. Simonsen -99 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
18 | 456 | 9.30 | 1 | Andreas B. Antoft -02 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
19 | 457 | 10.79 | 5 | Hugin Jacobsen -02 | 1.10 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
20 | 460 | 3.33 | 16 | Unna Ró Jacobsen -02 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
21 | 458 | 3.32 | 17 | Bára J. Glerfoss -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
22 | 459 | 3.18 | 20 | Annika Isaksen -02 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
23 | 455 | 12.83 | 5 | Teresa Bláhamar -01 | 13.61 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
24 | 453 | 12.27 | 3 | Elisabeth H. Simonsen -01 | 1.29 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
25 | 454 | 13.06 | 6 | Urd Reginsdóttir á Lofti -01 | 1.41 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
26 | 449 | NM | Katarina Høj -99 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
27 | 450 | 13.83 | 7 | Karin H. Simonsen -99 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | |
28 | 452 | 12.32 | 3 | Hans Petur Fríðmundsson -01 | 1.30 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 |
29 | 446 | 14.30 | 4 | Hildur Poulsen -97 | 14.03 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 |
30 | 456 | 11.89 | 4 | Andreas B. Antoft -02 | 12.49 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
31 | 458 | 4.08 | 13 | Bára J. Glerfoss -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
32 | 444 | DNS | Teitur Bjarnastein -97 | 12.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
33 | 456 | 3.92 | 5 | Andreas B. Antoft -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
34 | 457 | 3.12 | 20 | Hugin Jacobsen -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
35 | 445 | DNS | Steingrímur Hallson -97 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
36 | 452 | 3.83 | 21 | Hans Petur Fríðmundsson -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
37 | 442 | 12.29 | 2 | Rúni Seloy -94 | 12.02 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 |
38 | 443 | 12.31 | 3 | Regin Joensen -95 | 12.27 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 |
39 | 456 | 9.31 | 2 | Andreas B. Antoft -02 | 9.30 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 |
40 | 455 | 3.93 | 26 | Teresa Bláhamar -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
41 | 453 | 3.68 | 38 | Elisabeth H. Simonsen -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
42 | 454 | 3.85 | 28 | Urd Reginsdóttir á Lofti -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
43 | 442 | 12.12 | 4 | Rúni Seloy -94 | 12.29 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:55 |
44 | 443 | 12.04 | 3 | Regin Joensen -95 | 12.31 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:55 |
45 | 460 | 1.24.22 | 14 | Unna Ró Jacobsen -02 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | |
46 | 458 | 1.27.88 | 15 | Bára J. Glerfoss -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | |
47 | 459 | 1.21.29 | 10 | Annika Isaksen -02 | 9.00 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 |
48 | 456 | 1.20.84 | 15 | Andreas B. Antoft -02 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
49 | 457 | 1.19.60 | 12 | Hugin Jacobsen -02 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
50 | 455 | 2.15.16 | 13 | Teresa Bláhamar -01 | 22.88 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:50 |
51 | 453 | 2.02.85 | 9 | Elisabeth H. Simonsen -01 | 20.00 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:50 |
52 | 454 | 2.11.66 | 11 | Urd Reginsdóttir á Lofti -01 | 22.81 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:50 |
53 | 452 | 1.57.55 | 6 | Hans Petur Fríðmundsson -01 | 2.04.60 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 |
54 | 449 | 2.27.75 | 7 | Katarina Høj -99 | 2.28.69 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 |
55 | 451 | 2.44.28 | 14 | Margit W. Fríðmundsdóttir -99 | 23.80 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 |
56 | 450 | 2.34.93 | 11 | Karin H. Simonsen -99 | 23.50 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 |
57 | 448 | 2.34.03 | 10 | Sára Debesardóttir -98 | 2.30.25 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 |
58 | 445 | 2.08.63 | 5 | Steingrímur Hallson -97 | 2.11.21 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:30 |
59 | 444 | 2.03.59 | 2 | Teitur Bjarnastein -97 | 20.37 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:30 |
60 | 464 | 10.32 | 2 | Óðin J. Glerfoss -08 | 40 meter • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:05 | |
61 | 457 | 26.98 | 9 | Hugin Jacobsen -02 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:15 | |
62 | 464 | 11.20 | 2 | Óðin J. Glerfoss -08 | Boldkast • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 10:35 | |
63 | 447 | 5.09 | 12 | Petur Haraldsen -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:45 | |
64 | 461 | 9.84 | 1 | Jógvan K. Gullfoss -04 | 10.75 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
65 | 463 | 10.16 | 2 | Jónas Isaksen -05 | 11.33 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
66 | 462 | 10.54 | 3 | Eiri J. Glerfoss -05 | 11.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
67 | 458 | 21.08 | 12 | Bára J. Glerfoss -03 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
68 | 459 | 20.36 | 13 | Annika Isaksen -02 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
69 | 455 | DNS | Teresa Bláhamar -01 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | ||
70 | 453 | DNS | Elisabeth H. Simonsen -01 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | ||
71 | 461 | 3.50 | 5 | Jógvan K. Gullfoss -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
72 | 463 | 3.15 | 8 | Jónas Isaksen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
73 | 462 | 3.15 | 7 | Eiri J. Glerfoss -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
74 | 460 | 16.48 | 5 | Unna Ró Jacobsen -02 | 17.43 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 |
75 | 458 | 16.99 | 5 | Bára J. Glerfoss -03 | 1.74 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 |
76 | 459 | 17.33 | 6 | Annika Isaksen -02 | 19.23 | 100 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:40 |
77 | 452 | DNS | Hans Petur Fríðmundsson -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
78 | 456 | 15.17 | 3 | Andreas B. Antoft -02 | 15.41 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 |
79 | 457 | DNS | Hugin Jacobsen -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | ||
80 | 451 | 3.56 | 37 | Margit W. Fríðmundsdóttir -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
81 | 450 | DNS | Karin H. Simonsen -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | ||
82 | 461 | 9.84 | 3 | Jógvan K. Gullfoss -04 | 9.84 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
83 | 463 | 10.19 | 7 | Jónas Isaksen -05 | 10.16 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
84 | 464 | 1.59 | 2 | Óðin J. Glerfoss -08 | Længdespring • Finale | Drenge 4-5 år | Søndag kl. 12:20 | |
85 | 461 | 29.93 | 3 | Jógvan K. Gullfoss -04 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
86 | 463 | 16.72 | 20 | Jónas Isaksen -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
87 | 462 | 27.55 | 4 | Eiri J. Glerfoss -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
88 | 456 | 14.91 | 5 | Andreas B. Antoft -02 | 15.17 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:35 |
89 | 461 | 1.20.63 | 4 | Jógvan K. Gullfoss -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
90 | 463 | 1.18.76 | 3 | Jónas Isaksen -05 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
91 | 462 | 1.23.21 | 8 | Eiri J. Glerfoss -05 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | |
92 | 460 | 3.08.48 | 9 | Unna Ró Jacobsen -02 | 3.13.59 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
93 | 459 | 3.13.69 | 12 | Annika Isaksen -02 | 3.24.37 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 |
94 | 456 | DNS | Andreas B. Antoft -02 | 2.46.55 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
95 | 457 | 2.56.48 | 13 | Hugin Jacobsen -02 | 3.06.60 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 |
96 | 452 | 5.89 | 14 | Hans Petur Fríðmundsson -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
97 | 445 | DNS | Steingrímur Hallson -97 | 1.00.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 | |
98 | 460 | 0.95 | 9 | Unna Ró Jacobsen -02 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
99 | 458 | 1.05 | 7 | Bára J. Glerfoss -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
100 | 452 | 30.94 | 12 | Hans Petur Fríðmundsson -01 | 32.98 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
101 | 447 | 3.55 | 14 | Petur Haraldsen -99 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:20 | |
102 | 455 | 33.03 | 31 | Teresa Bláhamar -01 | 3.17 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
103 | 453 | 31.20 | 15 | Elisabeth H. Simonsen -01 | 3.10 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
104 | 454 | 32.67 | 29 | Urd Reginsdóttir á Lofti -01 | 34.19 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
105 | 449 | 28.82 | 9 | Katarina Høj -99 | 28.81 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
106 | 451 | 29.53 | 14 | Margit W. Fríðmundsdóttir -99 | 3.02 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
107 | 450 | 30.11 | 16 | Karin H. Simonsen -99 | 3.02 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
108 | 448 | 29.44 | 12 | Sára Debesardóttir -98 | 29.36 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
109 | 447 | 32.42 | 15 | Petur Haraldsen -99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
110 | 446 | 29.93 | 8 | Hildur Poulsen -97 | 29.77 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
111 | 445 | 26.72 | 21 | Steingrímur Hallson -97 | 2.55 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
112 | 444 | 24.86 | 13 | Teitur Bjarnastein -97 | 2.50 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
113 | 442 | 38.03 | 21 | Rúni Seloy -94 | 3.78 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
114 | 443 | 37.81 | 19 | Regin Joensen -95 | 3.78 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 |
115 | 455 | DNS | Teresa Bláhamar -01 | 55.50 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 | |
116 | 453 | 6.00.79 | 10 | Elisabeth H. Simonsen -01 | 54.00 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |
117 | 454 | DNS | Urd Reginsdóttir á Lofti -01 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 | ||
118 | 452 | 5.32.99 | 9 | Hans Petur Fríðmundsson -01 | 54.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:20 |
119 | 449 | 5.07.32 | 4 | Katarina Høj -99 | 5.06.07 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 |
120 | 451 | DNS | Margit W. Fríðmundsdóttir -99 | 53.00 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 | |
121 | 450 | DNS | Karin H. Simonsen -99 | 52.50 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 |