Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 292 | DNS | Eva Tomovski -09 | 7.65 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
2 | 283 | 10.37 | 6 | Caroline Ringhofer -06 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
3 | 316 | 10.59 | 7 | Mathilde U. Hansen -06 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
4 | 321 | 9.81 | 4 | Nurdin Sharif -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
5 | 290 | 11.00 | 7 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
6 | 321 | 9.72 | 8 | Nurdin Sharif -07 | 9.81 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:00 | |
7 | 306 | 9.56 | 2 | Kasper Birk -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
8 | 310 | DNS | Luka Tomovski -06 | 11.04 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
9 | 306 | 9.39 | 3 | Kasper Birk -06 | 9.56 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
10 | 318 | 11.99 | 1 | Nicoline Skovsted -05 | 12.25 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
11 | 318 | 11.88 | 4 | Nicoline Skovsted -05 | 11.99 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:15 | |
12 | 315 | 12.55 | 7 | Mathilde Ries Dünweber -04 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
13 | 285 | 12.81 | 6 | Charlie Kvist Peschardt -05 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
14 | 322 | 11.80 | 4 | Ole Hornbæk -05 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
15 | 280 | 12.55 | 5 | Carl Lassen -05 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
16 | 322 | 11.59 | 4 | Ole Hornbæk -05 | 11.80 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:20 | |
17 | 303 | 11.72 | 4 | Jonas Strunge -04 | 1.19 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
18 | 283 | 16.81 | 6 | Caroline Ringhofer -06 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 9:15 | ||
19 | 316 | 17.28 | 5 | Mathilde U. Hansen -06 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 9:15 | ||
20 | 283 | 16.64 | 4 | Caroline Ringhofer -06 | 16.81 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 | |
21 | 316 | 17.45 | 5 | Mathilde U. Hansen -06 | 17.28 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 | |
22 | 318 | 14.62 | 2 | Nicoline Skovsted -05 | 100 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:10 | ||
23 | 318 | 14.67 | 3 | Nicoline Skovsted -05 | 14.62 | 100 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
24 | 315 | DNS | Mathilde Ries Dünweber -04 | 100 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |||
25 | 279 | 13.24 | 2 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 13.46 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
26 | 281 | 13.26 | 1 | Carla Kjellman Nørremark -02 | 13.52 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
27 | 279 | 13.28 | 4 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 13.24 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
28 | 281 | DNS | Carla Kjellman Nørremark -02 | 13.26 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
29 | 305 | DNS | Kamille Busch Hansen -00 | 12.58 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
30 | 334 | 12.23 | 2 | Zarah Buchwald -95 | 12.02 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 | |
31 | 334 | 12.23 | 3 | Zarah Buchwald -95 | 12.23 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:50 | |
32 | 321 | 15.74 | 3 | Nurdin Sharif -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:35 | ||
33 | 290 | 17.09 | 4 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:35 | ||
34 | 321 | NT | Nurdin Sharif -07 | 15.74 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 | ||
35 | 290 | NT | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | 17.09 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:00 | ||
36 | 322 | DNS | Ole Hornbæk -05 | 100 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:20 | |||
37 | 303 | 14.44 | 3 | Jonas Strunge -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:25 | ||
38 | 303 | DNS | Jonas Strunge -04 | 14.44 | 100 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:25 | ||
39 | 289 | 14.45 | 6 | Dejan Tomovski -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
40 | 311 | 12.19 | 2 | Marius Barslev -02 | 12.73 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
41 | 289 | DNS | Dejan Tomovski -03 | 14.45 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
42 | 311 | 12.27 | 1 | Marius Barslev -02 | 12.19 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
43 | 295 | DNS | Haris Khan -00 | 12.03 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
44 | 320 | 12.96 | 4 | Noa Bak-Pedersen -96 | 12.88 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
45 | 329 | DNS | Steven Kwasi Korang -89 | 11.32 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | ||
46 | 275 | DNS | Andreas Uggen -92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |||
47 | 308 | 10.38 | 1 | Kristoffer Hari -97 | 10.37 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
48 | 333 | 11.58 | 4 | Tummas Napoleon Arge -95 | 11.45 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
49 | 286 | 11.84 | 5 | David Outzen -98 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | ||
50 | 293 | 10.72 | 1 | Festus Asante -94 | 10.62 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
51 | 327 | 11.11 | 2 | Simon Mathiasen -96 | 11.27 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
52 | 320 | DNS | Noa Bak-Pedersen -96 | 12.96 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
53 | 308 | 10.37 | 1 | Kristoffer Hari -97 | 10.38 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
54 | 333 | 11.72 | 4 | Tummas Napoleon Arge -95 | 11.58 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
55 | 286 | 11.83 | 6 | David Outzen -98 | 11.84 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
56 | 293 | 10.67 | 4 | Festus Asante -94 | 10.72 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
57 | 327 | 12.50 | 3 | Simon Mathiasen -96 | 11.11 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
58 | 292 | 40.73 | 7 | Eva Tomovski -09 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
59 | 283 | 35.09 | 11 | Caroline Ringhofer -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
60 | 316 | 36.58 | 13 | Mathilde U. Hansen -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
61 | 318 | 30.57 | 3 | Nicoline Skovsted -05 | 31.64 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:05 | |
62 | 330 | 29.51 | 8 | Stine E. Mikkelsen -04 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
63 | 281 | DNS | Carla Kjellman Nørremark -02 | 27.93 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | ||
64 | 331 | 27.91 | 2 | Tessa Strand -98 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:25 | ||
65 | 334 | 25.14 | 5 | Zarah Buchwald -95 | 25.07 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:25 | |
66 | 321 | 33.27 | 5 | Nurdin Sharif -07 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
67 | 306 | 31.42 | 5 | Kasper Birk -06 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
68 | 288 | 32.51 | 6 | David Rørvig -06 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
69 | 310 | 37.42 | 10 | Luka Tomovski -06 | 40.05 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:55 | |
70 | 322 | DNS | Ole Hornbæk -05 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |||
71 | 280 | 33.88 | 7 | Carl Lassen -05 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
72 | 320 | 26.63 | 18 | Noa Bak-Pedersen -96 | 26.94 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:35 | |
73 | 301 | DNS | Jacob Chua Ziska -97 | 23.33 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:35 | ||
74 | 23.90 | 16 | Novid Bazgir -95 | 24.60 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:35 | ||
75 | 307 | 21.93 | 7 | Kasper Olsen -91 | 21.74 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:35 | |
76 | 308 | DNS | Kristoffer Hari -97 | 20.96 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:35 | ||
77 | 293 | DNS | Festus Asante -94 | 21.80 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:35 | ||
78 | 295 | 23.80 | 15 | Haris Khan -00 | 24.47 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:35 | |
79 | 289 | DNS | Dejan Tomovski -03 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |||
80 | 314 | 45.15 | 9 | Mathias EBC Andersen -03 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | ||
81 | 283 | 1.19.68 | 3 | Caroline Ringhofer -06 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:20 | ||
82 | 316 | 1.23.76 | 6 | Mathilde U. Hansen -06 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:20 | ||
83 | 304 | 1.05.66 | 5 | Josefine Munksdorf -02 | 400 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:05 | ||
84 | 287 | 1.18.91 | 5 | David Rogge -06 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 15:30 | ||
85 | 321 | DNS | Nurdin Sharif -07 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:35 | |||
86 | 278 | 1.23.52 | 10 | Anton Vibild -04 | 400 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:55 | ||
87 | 273 | 1.18.69 | 9 | Alexander Bergman -05 | 400 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:55 | ||
88 | 325 | 55.79 | 2 | Sebastian Larvad -01 | 55.47 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:45 | |
89 | 732 | 1.00.33 | 3 | Ralph Jade Nieves -00 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
90 | 307 | 49.39 | 1 | Kasper Olsen -91 | 48.43 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 | |
91 | 313 | DNS | Martin Kristensen -92 | 49.71 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 | ||
92 | 291 | 2.08.79 | 4 | Erik Lange Dons -06 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:35 | ||
93 | 290 | 2.14.23 | 6 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:35 | ||
94 | 278 | 2.13.10 | 9 | Anton Vibild -04 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
95 | 326 | 2.00.26 | 7 | Simon Clausen -05 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
96 | 273 | 2.07.41 | 8 | Alexander Bergman -05 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
97 | 328 | NT | Stefan Ursea Aagaard -05 | 1.58.78 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
98 | 289 | DNS | Dejan Tomovski -03 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |||
99 | 314 | 2.30.37 | 10 | Mathias EBC Andersen -03 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
100 | 324 | 2.04.30 | 11 | Sebastian Bergman -01 | 2.04.83 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:05 | |
101 | 291 | 3.52.64 | 4 | Erik Lange Dons -06 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:55 | ||
102 | 290 | 3.57.46 | 5 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:55 | ||
103 | 287 | 3.51.67 | 3 | David Rogge -06 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:55 | ||
104 | 328 | 5.30.08 | 8 | Stefan Ursea Aagaard -05 | 5.36.33 | 1500 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:05 | |
105 | 319 | 10.03.06 | 4 | Nikolaj Lange Dons -02 | 9.56.11 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
106 | 309 | DNS | Louis Cantby -01 | 9.13.68 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:35 | ||
107 | 283 | 13.03 | 3 | Caroline Ringhofer -06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
108 | 283 | 12.90 | 4 | Caroline Ringhofer -06 | 13.03 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:20 | |
109 | 291 | 13.54 | 4 | Erik Lange Dons -06 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
110 | 306 | 11.73 | 1 | Kasper Birk -06 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
111 | 321 | 13.27 | 4 | Nurdin Sharif -07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
112 | 288 | 12.73 | 3 | David Rørvig -06 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
113 | 290 | 13.47 | 5 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
114 | 310 | 14.10 | 5 | Luka Tomovski -06 | 14.51 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
115 | 306 | 11.60 | 2 | Kasper Birk -06 | 11.73 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
116 | 321 | 13.58 | 8 | Nurdin Sharif -07 | 13.27 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
117 | 288 | 12.90 | 6 | David Rørvig -06 | 12.73 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
118 | 290 | 13.47 | 7 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | 13.47 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
119 | 318 | 13.63 | 5 | Nicoline Skovsted -05 | 13.83 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:00 | |
120 | 330 | 10.06 | 1 | Stine E. Mikkelsen -04 | 10.1 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | |
121 | 315 | 12.61 | 5 | Mathilde Ries Dünweber -04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
122 | 279 | 13.07 | 3 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 13.15 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
123 | 279 | 12.91 | 6 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 13.07 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
124 | 285 | DNS | Charlie Kvist Peschardt -05 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |||
125 | 303 | 16.05 | 1 | Jonas Strunge -04 | 16.56 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
126 | 303 | DNS | Jonas Strunge -04 | 16.05 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
127 | 274 | 17.93 | 4 | Alexandra Christiansen -01 | 18.53 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 | |
128 | 324 | 1.06.23 | 3 | Sebastian Bergman -01 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:45 | ||
129 | 313 | DNS | Martin Kristensen -92 | 54.43 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 10:45 | ||
130 | 283 | 1.06 | 7 | Caroline Ringhofer -06 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
131 | 276 | 1.49 | 2 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | |
132 | 321 | DNS | Nurdin Sharif -07 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:15 | |||
133 | 290 | 1.11 | 6 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:15 | ||
134 | 287 | NM | David Rogge -06 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:15 | |||
135 | 303 | 1.39 | 4 | Jonas Strunge -04 | 1.47 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 | |
136 | 302 | 1.65 | 1 | Jonas Danker Linnemann -00 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
137 | 279 | 4.24 (w:+1.4) | 18 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 4.54 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
138 | 281 | 4.98 (w:+1.5) | 6 | Carla Kjellman Nørremark -02 | 4.91 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
139 | 276 | 4.46 (w:+2.7) | 12 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | ||
140 | 277 | 4.91 (w:+4.7) | 3 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:15 | ||
141 | 289 | 3.87 (w:+1.3) | 13 | Dejan Tomovski -03 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
142 | 283 | 3.69 (w:+0.0) | 7 | Caroline Ringhofer -06 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 | ||
143 | 316 | 3.12 (w:+0.9) | 18 | Mathilde U. Hansen -06 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 | ||
144 | 318 | 4.26 (w:+0.2) | 6 | Nicoline Skovsted -05 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 14:45 | |
145 | 330 | 4.76 (w:-1.2) | 3 | Stine E. Mikkelsen -04 | 4.78 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:50 | |
146 | 315 | DNS | Mathilde Ries Dünweber -04 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:50 | |||
147 | 321 | 3.92 (w:+1.9) | 5 | Nurdin Sharif -07 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
148 | 290 | 3.19 (w:+1.1) | 13 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
149 | 306 | 3.80 (w:+0.0) | 5 | Kasper Birk -06 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
150 | 321 | NM | Nurdin Sharif -07 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 | |||
151 | 288 | 3.34 (w:+0.3) | 8 | David Rørvig -06 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
152 | 310 | 2.84 (w:-0.4) | 10 | Luka Tomovski -06 | 3.35 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 | |
153 | 326 | 3.97 (w:+0.0) | 8 | Simon Clausen -05 | 3.48 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:45 | |
154 | 322 | 3.78 (w:-1.2) | 9 | Ole Hornbæk -05 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
155 | 280 | 3.33 (w:-1.1) | 14 | Carl Lassen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
156 | 278 | 3.11 (w:+1.2) | 17 | Anton Vibild -04 | 3.22 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
157 | 328 | 3.93 (w:+0.7) | 14 | Stefan Ursea Aagaard -05 | 4.07 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
158 | 323 | 10.50 | 3 | Oliver Hinsch -00 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:05 | ||
159 | 292 | 4.57 | 4 | Eva Tomovski -09 | 4.65 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 | |
160 | 283 | 5.97 | 12 | Caroline Ringhofer -06 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
161 | 316 | 6.04 | 11 | Mathilde U. Hansen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
162 | 318 | 6.60 | 10 | Nicoline Skovsted -05 | 7.36 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | |
163 | 330 | PB | 11.34 | 2 | Stine E. Mikkelsen -04 | 11.31 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:55 |
164 | 291 | 5.93 | 6 | Erik Lange Dons -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:00 | ||
165 | 321 | DNS | Nurdin Sharif -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:00 | |||
166 | 310 | DNS | Luka Tomovski -06 | 6.65 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:00 | ||
167 | 276 | 9.64 | 5 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
168 | 277 | 12.85 | 1 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
169 | 285 | DNS | Charlie Kvist Peschardt -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:00 | |||
170 | 322 | DNS | Ole Hornbæk -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:00 | |||
171 | 278 | 4.64 | 16 | Anton Vibild -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:20 | ||
172 | 303 | 8.29 | 5 | Jonas Strunge -04 | 7.36 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:20 | |
173 | 273 | 5.41 | 15 | Alexander Bergman -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:20 | ||
174 | 332 | 12.68 | 2 | Thea Jensen -99 | 14.19 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:35 | |
175 | 294 | DNS | Frida Jersø -97 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:35 | |||
176 | 317 | PB | 14.83 | 1 | Matthias Hagen -97 | 14.30 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |
177 | 316 | 13.95 | 2 | Mathilde U. Hansen -06 | Diskoskast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
178 | 291 | 11.60 | 2 | Erik Lange Dons -06 | Diskoskast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
179 | 303 | DNS | Jonas Strunge -04 | 20.19 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:00 | ||
180 | 277 | 44.35 | 1 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:15 | ||
181 | 332 | 44.38 | 1 | Thea Jensen -99 | 44.89 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 | |
182 | 294 | NM | Frida Jersø -97 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 | |||
183 | 312 | DNS | Martin Iversen -56 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |||
184 | 317 | PB | 44.26 | 4 | Matthias Hagen -97 | 44.24 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 |
185 | 303 | 21.72 | 5 | Jonas Strunge -04 | 16.82 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
186 | 273 | 14.44 | 8 | Alexander Bergman -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
187 | 332 | 44.41 | 1 | Thea Jensen -99 | 44.86 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | |
188 | 317 | PB | 54.34 | 2 | Matthias Hagen -97 | 53.41 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:30 |
189 | 318 | 18.56 | 9 | Nicoline Skovsted -05 | 22.81 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:10 | |
190 | 330 | 28.55 | 4 | Stine E. Mikkelsen -04 | 0.28 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:10 | |
191 | 303 | 20.13 | 14 | Jonas Strunge -04 | 21.43 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
192 | 273 | 12.07 | 17 | Alexander Bergman -05 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
193 | 276 | 32.69 | 1 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | 32.31 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:50 | |
194 | 282 | 25.61 | 2 | Caroline Larsen -01 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
195 | 284 | 33.37 | 1 | Cecilie Bønnelycke -97 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:00 | ||
196 | 283 | 23.36 | 12 | Caroline Ringhofer -06 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:00 | ||
197 | 316 | 20.31 | 14 | Mathilde U. Hansen -06 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:00 | ||
198 | 321 | 35.20 | 4 | Nurdin Sharif -07 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
199 | 290 | 31.48 | 8 | Emil-Sebastian Zierfuss -07 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
200 | 310 | 30.82 | 9 | Luka Tomovski -06 | 28.78 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
201 | 299 | NT | Hvidovre AM P11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |||
202 | 296 | 38.85 | 3 | Hvidovre AM D11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
203 | 300 | DNS | Hvidovre AM P13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:45 | |||
204 | 51.54 | 6 | Hvidovre AM D13 II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 | |||
205 | 297 | 48.80 | 5 | Hvidovre AM D13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
206 | 298 | DNS | Hvidovre AM D15 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 |