Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
19-20 aug., 2017
Arrangør: Sparta
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 304 | DNS | Angelina Holme -04 | 29.15 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | |
2 | 304 | DNS | Angelina Holme -04 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:30 | ||
3 | 301 | 9.17 | 4 | Christian Andersson -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
4 | 301 | 3.54 | 13 | Christian Andersson -06 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 15:45 | |
5 | 301 | 9.14 | 1 | Christian Andersson -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
6 | 301 | 46.68 | 2 | Christian Andersson -06 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
7 | 306 | 25.39 | 4 | Emil Degn Pedersen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
8 | 295 | 11.50 | 4 | Frankly Dadey -99 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 12:00 | |
9 | 295 | DNS | Frankly Dadey -99 | 11.50 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:05 | |
10 | 295 | DNS | Frankly Dadey -99 | 150 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:10 | ||
11 | 303 | 11.58 | 2 | Frederik Andersson -01 | 11.43 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:50 |
12 | 303 | DNS | Frederik Andersson -01 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
13 | 307 | 27.73 | 3 | Frederik Degn Pedersen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:00 | |
14 | 302 | 12.83 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 12.74 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
15 | 302 | 12.63 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 12.83 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 |
16 | 302 | 11.71 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.20 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:20 |
17 | 302 | 11.71 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.71 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
18 | 302 | 5.54 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 5.54 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 |
19 | 300 | 13.99 | 4 | Julie Møller -02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
20 | 300 | 4.38 | 13 | Julie Møller -02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
21 | 310 | 8.40 | 8 | Kjartan Stampe Hjorth -08 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:45 | |
22 | 310 | 1.37.08 | 13 | Kjartan Stampe Hjorth -08 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:45 | |
23 | 310 | 1.93 | 15 | Kjartan Stampe Hjorth -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | |
24 | 310 | 18.02 | 7 | Kjartan Stampe Hjorth -08 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:50 | |
25 | 298 | 13.36 | 3 | Laura Zilstorff -02 | 13.58 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
26 | 298 | 11.92 | 1 | Laura Zilstorff -02 | 12.09 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
27 | 298 | 35.89 | 1 | Laura Zilstorff -02 | 38.01 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 |
28 | 296 | 13.35 | 3 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
29 | 296 | 43.77 | 3 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 42.79 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 |
30 | 296 | 2.24.48 | 6 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 2.24.73 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
31 | 296 | 8.21 | 7 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
32 | 305 | DNS | Lyng Mellergaard -06 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
33 | 305 | 3.32 | 15 | Lyng Mellergaard -06 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
34 | 305 | 5.54 | 12 | Lyng Mellergaard -06 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
35 | 294 | 3.01 | 1 | Maria Kjeldsen -00 | 3.05 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
36 | 309 | 11.62 | 4 | Martinas Bugys -04 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 10:30 | |
37 | 309 | 11.18 | 4 | Martinas Bugys -04 | 11.62 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 |
38 | 309 | 28.86 | 7 | Martinas Bugys -04 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:50 | |
39 | 297 | 1.54.20 | 7 | Mathilde Andersen -04 | 1.53.22 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
40 | 297 | 3.25.78 | 3 | Mathilde Andersen -04 | 3.28.57 | 1000 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:40 |
41 | 297 | 11.61 | 4 | Mathilde Andersen -04 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:00 | |
42 | 297 | DNS | Mathilde Andersen -04 | 11.61 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 15:30 | |
43 | 297 | 20.13 | 11 | Mathilde Andersen -04 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | |
44 | 583 | 27.09 | 2 | Phillip Vegge -00 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:20 | |
45 | 583 | 41.79 | 2 | Phillip Vegge -00 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
46 | 299 | 13.71 | 3 | Sara Olsson -02 | 13.51 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
47 | 299 | NM | Sara Olsson -02 | 4.81 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
48 | 311 | 10.40 | 7 | Sebastian Henriksen -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:25 | |
49 | 311 | 1.26.94 | 18 | Sebastian Henriksen -07 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:55 | |
50 | 311 | 22.36 | 10 | Sebastian Henriksen -07 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
51 | 308 | 11.84 | 5 | Valdemar Bech Thomsen -04 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 10:30 | |
52 | 308 | 4.36 | 8 | Valdemar Bech Thomsen -04 | 4.67 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:00 |