Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Hvidovre Atletik & Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 256 | DNS | Kara Holm van de Wal -14 | 40 meter • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 9:00 | |||
2 | 256 | DNS | Kara Holm van de Wal -14 | 200 meter • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 10:50 | |||
3 | 256 | DNS | Kara Holm van de Wal -14 | Længdespring • Finale | Piger -9 år | Søndag kl. 10:15 | |||
4 | 258 | 36.13 | 6 | Lea Brader Gatzwiller -11 | 200 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:10 | ||
5 | 258 | 3.20 (w:+2.1) | 19 | Lea Brader Gatzwiller -11 | 3.10 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | |
6 | 243 | 12.37 | 6 | Arame Kiil-Nielsen -08 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 9:50 | ||
7 | 257 | 33.31 | 12 | Karoline Brader Gatzwiller -09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:25 | ||
8 | 245 | DNS | Carla Jørgensen -09 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:50 | |||
9 | 243 | DNS | Arame Kiil-Nielsen -08 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | |||
10 | 257 | 3.92 (w:+2.7) | 13 | Karoline Brader Gatzwiller -09 | 3.59 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | |
11 | 246 | 12.98 | 4 | Caroline Ringhofer -06 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
12 | 246 | 49.72 | 2 | Caroline Ringhofer -06 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
13 | 267 | 4.01 (w:+8.5) | 14 | Selina Rasmussen Meilstrup -06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
14 | 260 | PB | 8.71 | 5 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | 8.40 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
15 | 268 | 7.05 | 9 | Sophie Andersen -06 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
16 | 260 | PB | 19.74 | 5 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | 14.13 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
17 | 268 | PB | 21.70 | 4 | Sophie Andersen -06 | 17.45 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
18 | 260 | SB | 25.46 | 6 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | 24.55 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
19 | 268 | 14.39 | 4 | Sophie Andersen -06 | 15.47 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
20 | 254 | 13.52 | 6 | Freja Thostrup -02 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:40 | ||
21 | 254 | 13.68 | 5 | Freja Thostrup -02 | 13.52 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | |
22 | 249 | 27.65 | 20 | Emma Flor -05 | 28.30 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:05 | |
23 | 265 | 1.02.28 | 11 | Misja B. Jepsen -01 | 1.01.97 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:50 | |
24 | 251 | 3.98 (w:+2.8) | 17 | Emma Surlykke Mogensen -03 | 3.23 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
25 | 250 | SB | 4.29 (w:+1.2) | 16 | Emma Rokkjer Langball -02 | 3.94 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 |
26 | 244 | DNS | Bjørk Nørremark -02 | 5.18 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
27 | 259 | SB | 13.88 | 2 | Maria Sløk Hansen -83 | 13.25 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 |
28 | 242 | PB | 56.69 | 2 | Annesofie Hartmann -00 | 54.63 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:50 |
29 | 253 | 12.83 | 6 | Filip Emil Larsen -06 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
30 | 266 | 12.27 | 5 | Pedro de Souza Baptista -06 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
31 | 253 | 12.86 | 5 | Filip Emil Larsen -06 | 12.83 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
32 | 266 | 12.38 | 4 | Pedro de Souza Baptista -06 | 12.27 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
33 | 266 | 25.12 | 7 | Pedro de Souza Baptista -06 | 28.00 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:50 | |
34 | 252 | PB | 10.14 | 5 | Erik Lange Dons -06 | 9.38 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:15 |
35 | 252 | PB | 30.28 | 4 | Erik Lange Dons -06 | 26.14 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 |
36 | 239 | 11.65 | 5 | Affou Adlouni -02 | 11.87 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
37 | 240 | 10.63 | 2 | Andreas Trajkovski -91 | 10.75 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
38 | 248 | 11.36 | 1 | Dlovan Baker -00 | 11.57 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
39 | 263 | 10.75 | 4 | Mikkel Johansson -02 | 10.90 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
40 | 239 | DNS | Affou Adlouni -02 | 11.65 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | ||
41 | 240 | 10.57 | 2 | Andreas Trajkovski -91 | 10.63 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
42 | 248 | 11.45 | 4 | Dlovan Baker -00 | 11.36 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
43 | 263 | 10.65 | 4 | Mikkel Johansson -02 | 10.75 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
44 | 263 | 21.55 | 1 | Mikkel Johansson -02 | 22.05 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
45 | 264 | 23.17 | 18 | Mikkel Klejnstrup -86 | 23.50 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:25 | |
46 | 247 | PB | 54.14 | 12 | Daniel Rømer Matthiesen -99 | 55.91 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:20 |
47 | 241 | PB | 4.26.12 | 10 | Andrei-Stefan Ursea -05 | 4.33.50 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:50 |
48 | 255 | PB | 1.76 | 5 | Jonas Strunge -04 | 1.75 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 |
49 | 262 | 10.37 | 3 | Mikael Chua Ziska -99 | 10.82 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:40 | |
50 | 269 | 60.09 | 2 | Stefan Lehnert -99 | 63.88 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | |
51 | 270 | PB | 48.70 | 5 | Tobias Jakobsen -01 | 48.51 | Hammerkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 |
52 | 261 | DNS | Matthias Hagen -97 | 63.76 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:30 |