DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Skive AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 390 | 13.79 | 4 | Therese Helk Olesen -99 | 13.46 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
2 | 389 | DNS | Amalie Brammer Kristianse -99 | 13.37 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
3 | 388 | 13.90 | 6 | Sarah Kristensen -00 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
4 | 391 | 13.96 | 8 | Marie Meldgaard Jakobsen -96 | 13.88 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:00 | |
5 | 396 | 11.03 | 1 | Morten Dalgaard Madsen -95 | 10.38 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
6 | 403 | DNS | Muharem Gradascevic -95 | 11.70 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
7 | 396 | 10.68 | 1 | Morten Dalgaard Madsen -95 | 11.03 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:05 | |
8 | 402 | 11.72 | 4 | Dennis Axelsen Skødt -94 | 11.63 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:40 | |
9 | 390 | 27.83 | 9 | Therese Helk Olesen -99 | 27.20 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
10 | 386 | 29.39 | 10 | Rikke Madsen -97 | 27.92 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |
11 | 391 | 29.17 | 9 | Marie Meldgaard Jakobsen -96 | 28.79 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | |
12 | 396 | 22.41 | 1 | Morten Dalgaard Madsen -95 | 21.06 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |
13 | 403 | DNS | Muharem Gradascevic -95 | 24.00 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | ||
14 | 402 | 24.46 | 8 | Dennis Axelsen Skødt -94 | 23.85 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
15 | 390 | 44.34 | 8 | Therese Helk Olesen -99 | 43.69 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | |
16 | 399 | SB | 55.88 | 9 | Dino Subasic -96 | 59.44 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:35 |
17 | 404 | SB | 2.09.01 | 13 | Rasmus Thørgersen -97 | 2.09.54 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 |
18 | 392 | SB | 5.11.83 | 5 | Maiken Guldberg -96 | 5.14.80 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 |
19 | 397 | NT | Sebastian Rahbech Stensvi -99 | 4.31.07 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
20 | 404 | SB | 4.30.29 | 14 | Rasmus Thørgersen -97 | 4.40.55 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 |
21 | 401 | 4.22.00 | 10 | Thomas Rydal -96 | 41.70 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 | |
22 | 397 | 9.18.05 | 1 | Sebastian Rahbech Stensvi -99 | 9.19.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
23 | 392 | SB | 19.21.36 | 3 | Maiken Guldberg -96 | 19.44.96 | 5000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:35 |
24 | 398 | 16.50.82 | 8 | Heine Kreiler -94 | 16.23.00 | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:55 | |
25 | 389 | DNS | Amalie Brammer Kristianse -99 | 13.54 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
26 | 395 | 16.81 | 4 | Sebastian Dysterdich -95 | 16.51 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:15 | |
27 | 389 | DNS | Amalie Brammer Kristianse -99 | 4.95 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
28 | 395 | 1.90 | 3 | Sebastian Dysterdich -95 | 1.93 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:00 | |
29 | 394 | DNS | Frederik Neergaard -96 | 2.03 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:00 | ||
30 | 395 | 5.61 | 6 | Sebastian Dysterdich -95 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | ||
31 | 388 | 8.27 | 16 | Sarah Kristensen -00 | 9.40 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
32 | 393 | 10.77 | 6 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | 11.19 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
33 | 400 | 11.69 | 8 | Thomas Virenfeldt Anderse -97 | 12.45 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | |
34 | 387 | 10.09 | 6 | Maja Frederiksen -98 | 10.65 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
35 | 385 | SB | 49.21 | 2 | Nina Skov -97 | 47.90 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
36 | 387 | 30.52 | 7 | Maja Frederiksen -98 | 32.73 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 | |
37 | 393 | 40.07 | 12 | Bjarke Meyer Pedersen -99 | 40.72 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
38 | 385 | SB | 13.85 | 2 | Nina Skov -97 | 13.68 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
39 | 405 | 53.00 | 6 | Skive AM | 52.97 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 | |
40 | 405 | 55.76 | 2 | Skive AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
41 | 405 | DNS | Skive AM | 2.33.24 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 |