DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Aalborg Atletik og Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 467 | 12.70 | 1 | Mathilde Prietzel Nielsen -00 | 12.53 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
2 | 467 | 12.65 | 1 | Mathilde Prietzel Nielsen -00 | 12.70 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
3 | 475 | 13.18 | 4 | Ida Rytter -93 | 13.13 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 18:15 | |
4 | 480 | 12.31 | 6 | Martin Dam Larsen -98 | 12.28 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
5 | 468 | 27.28 | 5 | Nathalie Richter -00 | 26.87 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
6 | 469 | 26.42 | 1 | Freja Wærness -00 | 26.39 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
7 | 476 | SB | 27.52 | 5 | Anna K. Nedergaard -98 | 27.64 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
8 | 481 | 28.47 | 8 | Liv Vanggaard Kaupang -95 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | ||
9 | 475 | 27.43 | 3 | Ida Rytter -93 | 26.79 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:30 | |
10 | 477 | 22.12 | 1 | Benjamin Lobo Vedel -97 | 21.90 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
11 | 486 | 24.38 | 12 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 23.87 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
12 | 468 | PB | 42.22 | 2 | Nathalie Richter -00 | 42.30 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 |
13 | 469 | PB | 41.21 | 1 | Freja Wærness -00 | 41.92 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 |
14 | 470 | DNS | Annica Lundtoft -00 | 43.38 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | ||
15 | 476 | 1.01.86 | 3 | Anna K. Nedergaard -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | ||
16 | 481 | 1.02.86 | 4 | Liv Vanggaard Kaupang -95 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 19:20 | ||
17 | 475 | 1.01.67 | 2 | Ida Rytter -93 | 59.60 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:25 | |
18 | 486 | PB | 54.34 | 7 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 54.68 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:10 |
19 | 471 | 2.34.72 | 13 | Julie Schultz -00 | 2.34.52 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
20 | 473 | PB | 2.33.52 | 12 | Mathilde Moberg -00 | 2.38.72 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
21 | 490 | DNS | Line K. Schulz -96 | 2.11.45 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:20 | ||
22 | 491 | 2.11.48 | 4 | Andreas Rebstrup -00 | 2.07.42 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
23 | 482 | 1.59.45 | 1 | Kristian Uldbjerg Hansen -96 | 1.49.57 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
24 | 483 | DNS | Johannes Würtz -95 | 2.06.47 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | ||
25 | 495 | PB | 5.13.63 | 11 | Heidi Elung Henningsen -00 | 5.13.85 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
26 | 490 | DNS | Line K. Schulz -96 | 4.23.16 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
27 | 491 | NT | Andreas Rebstrup -00 | 4.34.87 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
28 | 482 | PB | 3.54.99 | 2 | Kristian Uldbjerg Hansen -96 | 3.56.57 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 |
29 | 483 | DNS | Johannes Würtz -95 | 4.21.60 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
30 | 492 | PB | 12.10.82 | 12 | Andrea Holm Nielsen -00 | 12.39.63 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
31 | 494 | PB | 9.30.38 | 3 | Oliver Bjørslev -00 | 9.45.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
32 | 493 | PB | 10.33.78 | 15 | Simon Reimers -00 | 10.59.49 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
33 | 484 | 15.52.08 | 3 | Christian Weberskov -95 | 15.36.94 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:55 | |
34 | 484 | 10.40.69 | 1 | Christian Weberskov -95 | 3000 meter forh. • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
35 | 466 | DNS | Henriette Schnack -00 | 12.64 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | ||
36 | 468 | 12.77 | 1 | Nathalie Richter -00 | 12.10 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
37 | 470 | 13.15 | 2 | Annica Lundtoft -00 | 12.57 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
38 | 468 | 12.43 | 2 | Nathalie Richter -00 | 12.77 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
39 | 470 | 13.09 | 6 | Annica Lundtoft -00 | 13.15 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
40 | 486 | 15.82 | 1 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 15.36 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:45 | |
41 | 486 | SB | 15.81 | 2 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 15.82 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:00 |
42 | 466 | 47.75 | 7 | Henriette Schnack -00 | 47.08 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
43 | 468 | PB | 45.39 | 1 | Nathalie Richter -00 | 46.29 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
44 | 471 | 52.76 | 15 | Julie Schultz -00 | 51.77 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
45 | 470 | 48.13 | 8 | Annica Lundtoft -00 | 4.72 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
46 | 470 | 1.44 | 9 | Annica Lundtoft -00 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
47 | 485 | 1.55 | 9 | Jakob Holt Jensen -97 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
48 | 486 | 1.80 | 3 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 1.86 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
49 | 488 | 2.30 | 11 | Celina Lund -99 | 2.58 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
50 | 489 | 2.80 | 6 | Axel Steinarsson -99 | 4.70 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:10 | |
51 | 485 | =PB | 3.90 | 2 | Jakob Holt Jensen -97 | 4.00 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
52 | 466 | 4.48 | 16 | Henriette Schnack -00 | 4.88 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
53 | 487 | 4.88 | 9 | Helene Nyby -99 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
54 | 479 | SB | 5.87 | 7 | Magnus Ugilt -97 | 5.72 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
55 | 480 | PB | 5.73 | 11 | Martin Dam Larsen -98 | 5.65 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
56 | 496 | DNS | Mathias Klikkenborg -97 | 6.06 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
57 | 497 | PB | 6.00 | 3 | Jacob Plaschke -96 | 6.45 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 |
58 | 478 | PB | 6.63 | 2 | Martin Johansen -95 | 6.90 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 |
59 | 472 | 9.38 | 12 | Karoline Winther Mortense -00 | 9.40 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
60 | 487 | 9.18 | 14 | Helene Nyby -99 | 9.33 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
61 | 479 | SB | 12.07 | 6 | Magnus Ugilt -97 | 12.00 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 |
62 | 496 | PB | 12.92 | 3 | Mathias Klikkenborg -97 | 12.38 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 |
63 | 497 | NM | Jacob Plaschke -96 | 12.55 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
64 | 478 | 14.49 | 2 | Martin Johansen -95 | 15.06 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 | |
65 | 488 | PB | 33.75 | 5 | Celina Lund -99 | 31.12 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 |
66 | 488 | 29.00 | 9 | Celina Lund -99 | 30.56 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
67 | 466 | DNS | Henriette Schnack -00 | 32.66 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
68 | 474 | PB | 32.87 | 4 | Maria Thorndahl Thomsen -00 | 31.37 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
69 | 472 | NQ | Karoline Winther Mortense -00 | 24.64 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
70 | 487 | 27.49 | 12 | Helene Nyby -99 | 27.58 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
71 | 489 | PB | 42.57 | 9 | Axel Steinarsson -99 | 42.42 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
72 | 485 | 42.86 | 6 | Jakob Holt Jensen -97 | 45.09 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
73 | 498 | 51.25 | 2 | Aalborg AM -25 | 50.73 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 | |
74 | 499 | 52.50 | 4 | Aalborg AM 2 -00 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
75 | 500 | SB | 2.23.01 | 1 | Aalborg AM 3 -25 | 2.24.19 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 |
76 | 501 | DNS | Aalborg AM 4 -25 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | |||
77 | 502 | DNS | Aalborg AM -96 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |||
78 | 502 | 4.18.96 | 2 | Aalborg AM -96 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:10 | ||
79 | 502 | DNS | Aalborg AM -96 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:20 |