DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Esbjerg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 90 | SB | 27.06 | 2 | Anne Ohrt -99 | 28.01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |
2 | 90 | PB | 42.38 | 3 | Anne Ohrt -99 | 42.85 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 |
3 | 97 | DNS | Nina Krarup -99 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |||
4 | 92 | 12.71 | 3 | Anne Porsholdt -95 | 12.84 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:00 | |
5 | 91 | 12.72 | 4 | Stella Jørgensen -96 | 12.40 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:00 | |
6 | 92 | DNS | Anne Porsholdt -95 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | |||
7 | 96 | DNS | Sofie Albrechten -95 | 25.82 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | ||
8 | 91 | SB | 26.06 | 5 | Stella Jørgensen -96 | 26.09 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 |
9 | 96 | DNS | Sofie Albrechten -95 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:40 | |||
10 | 92 | DNS | Anne Porsholdt -95 | 5.35 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | ||
11 | 91 | 5.58 | 3 | Stella Jørgensen -96 | 5.71 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
12 | 92 | PB | 11.56 | 2 | Anne Porsholdt -95 | 11.04 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 |
13 | 96 | DNS | Sofie Albrechten -95 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:40 | |||
14 | 93 | 33.22 | 3 | Carline Bjerre Hansen -95 | 34.14 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:20 | |
15 | 95 | 31.09 | 4 | Victoria Bjerre Hansen -95 | 31.85 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:20 | |
16 | 93 | 47.17 | 2 | Carline Bjerre Hansen -95 | 47.40 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:30 | |
17 | 95 | 34.98 | 4 | Victoria Bjerre Hansen -95 | 35.05 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:30 | |
18 | 95 | 35.76 | 1 | Victoria Bjerre Hansen -95 | 40.10 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:30 | |
19 | 93 | PB | 15.51 | 2 | Carline Bjerre Hansen -95 | 14.91 | Vægtkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:30 |
20 | 99 | DNS | Esbjerg AM P19 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:15 | |||
21 | 89 | 2.04.61 | 8 | Frederik Kjeldsen Herzt -97 | 2.02.92 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
22 | 89 | PB | 4.17.32 | 7 | Frederik Kjeldsen Herzt -97 | 42.20 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 |
23 | 88 | 4.25.28 | 9 | Mads Mortensen -98 | 42.90 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
24 | 89 | PB | 15.59.45 | 4 | Frederik Kjeldsen Herzt -97 | 17.23 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:35 |
25 | 88 | 16.28.48 | 6 | Mads Mortensen -98 | 16.22 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:35 | |
26 | 94 | 40.34 | 5 | Morten Nielsen -95 | 42.89 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:20 | |
27 | 94 | SB | 38.82 | 2 | Morten Nielsen -95 | 38.73 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:30 |
28 | 94 | SB | 13.77 | 3 | Morten Nielsen -95 | 12.58 | Vægtkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:00 |
29 | 98 | 11.61 | 3 | Lasse Bolther Klockmann -92 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
30 | 98 | DNS | Lasse Bolther Klockmann -92 | 11.61 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 18:20 | ||
31 | 98 | 52.68 | 5 | Lasse Bolther Klockmann -92 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:45 |