DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 46 | 13.24 | 2 | Rose Due -00 | 12.81 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
2 | 46 | 13.35 | 6 | Rose Due -00 | 13.24 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
3 | 46 | 27.17 | 3 | Rose Due -00 | 26.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
4 | 43 | 2.22.89 | 1 | Mia Helene Mørck -99 | 2.17.06 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
5 | 43 | 4.47.02 | 2 | Mia Helene Mørck -99 | 4.46.69 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
6 | 37 | PB | 5.10 | 6 | Ellen Geckler -00 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
7 | 37 | PB | 10.37 | 3 | Ellen Geckler -00 | 9.94 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
8 | 38 | 25.49 | 9 | Feline Christens -00 | 26.98 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
9 | 36 | 23.46 | 10 | Christine Tilling -99 | 25.90 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
10 | 34 | DNS | Bagsværd AC P15 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | |||
11 | 44 | 14.97 | 6 | Nadia Zivlaei -98 | 14.24 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:55 | |
12 | 47 | 4.49.59 | 2 | Sara Schou Kristensen -97 | 4.46.08 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:50 | |
13 | 47 | PB | 10.18.27 | 3 | Sara Schou Kristensen -97 | 10.26.21 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
14 | 41 | DNS | Josefine Rytter -94 | 59.91 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:25 | ||
15 | 41 | 2.14.95 | 2 | Josefine Rytter -94 | 2.11.88 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 10:20 | |
16 | 41 | 4.40.01 | 3 | Josefine Rytter -94 | 4.35.21 | 1500 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:00 | |
17 | 39 | NT | Jacob Weel Rosbo -00 | 4.50.60 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
18 | 49 | 11.09.72 | 18 | Sigurd Zielinski Djurup -00 | 11.02.56 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
19 | 39 | 10.40.30 | 16 | Jacob Weel Rosbo -00 | 10.26.49 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
20 | 42 | 27.49 | 11 | Max Blom -00 | 31.58 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
21 | 48 | 11.75 | 3 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 11.46 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
22 | 48 | 23.49 | 8 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 23.06 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
23 | 50 | 52.68 | 3 | Søren Jønk -97 | 52.26 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:10 | |
24 | 50 | 1.57.93 | 1 | Søren Jønk -97 | 1.55.13 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
25 | 40 | 4.09.56 | 2 | Joachim Weel Rosbo -97 | 4.07.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
26 | 40 | 15.21.27 | 1 | Joachim Weel Rosbo -97 | 15.01.42 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:35 | |
27 | 45 | 4.41.51 | 14 | Oliver Fjellander -95 | 4.40.02 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 | |
28 | 45 | 18.17.52 | 9 | Oliver Fjellander -95 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:55 | ||
29 | 35 | DNS | Bagsværd AC D19 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:20 |