DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Randers Atletik Freja
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 352 | 14.28 | 6 | Sofie Jørgensen -99 | 13.55 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
2 | 347 | DNS | Sophie Gohr Als | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | ||
3 | 352 | SB | 12.00 | 3 | Sofie Jørgensen -99 | 10.78 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
4 | 352 | 34.66 | 4 | Sofie Jørgensen -99 | 34.72 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
5 | 349 | DQ | Amalie B. Petersen -98 | 1.70 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:15 | ||
6 | 348 | 15.90 | 1 | Josephine Skipper -98 | 1.48 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:15 | |
7 | 348 | SB | 15.81 | 2 | Josephine Skipper -98 | 15.90 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
8 | 349 | DNS | Amalie B. Petersen -98 | 3.20 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:15 | ||
9 | 348 | 3.20 | 1 | Josephine Skipper -98 | 3.81 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:15 | |
10 | 350 | 2.25.37 | 10 | Thomas S. Larsen | 2.29.00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
11 | 344 | 15.77 | 2 | Johannes Glue | 16.25 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | |
12 | 344 | SB | 15.69 | 4 | Johannes Glue | 15.77 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
13 | 350 | SB | 1.58 | 5 | Thomas S. Larsen | 1.52 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
14 | 345 | 1.50 | 9 | Frederik Thygesen | 1.52 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
15 | 344 | SB | 1.70 | 1 | Johannes Glue | 1.67 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
16 | 345 | 10.15 | 7 | Frederik Thygesen | 10.16 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
17 | 344 | SB | 12.69 | 2 | Johannes Glue | 12.20 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 |
18 | 341 | 12.19 | 7 | Mathias Hansen -99 | 12.60 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:45 | |
19 | 341 | 51.81 | 1 | Mathias Hansen -99 | 57.08 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
20 | 677 | SB | 12.09 | 7 | Oliver Shadwell -97 | 11.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
21 | 342 | 2.07.54 | 8 | Mads L. Brøndum -95 | 2.08.32 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
22 | 346 | 2.03.47 | 3 | August V. Broz -95 | 2.01.76 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
23 | 342 | 4.25.61 | 12 | Mads L. Brøndum -95 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
24 | 346 | 4.12.42 | 7 | August V. Broz -95 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
25 | 339 | 16.04 | 1 | Mathias E. Madsen -95 | 16.14 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 | |
26 | 343 | DNS | Asger L. Larsen -96 | 45.40 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:20 | ||
27 | 340 | 11.91 | 3 | Emil Faramarzi -93 | 12.76 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 | |
28 | 351 | SB | 11.05 | 6 | Martin Nielsen -94 | 10.21 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 |
29 | 351 | SB | 32.89 | 3 | Martin Nielsen -94 | 32.84 | Hammerkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:30 |