DMU • Østerbro Stadion • København
30-31 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 202 | 13.73 | 3 | Cassie Skjærbæk -99 | 13.06 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
2 | 203 | PB | 27.77 | 8 | Margit W. Frímundsdóttir -99 | 28.45 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |
3 | 204 | 45.40 | 12 | Karin H. Simonsen -99 | 44.18 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | |
4 | 203 | 43.66 | 5 | Margit W. Frímundsdóttir -99 | 43.52 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | |
5 | 205 | 2.23.96 | 3 | Katarina Høj -99 | 2.17.61 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | 204 | 2.28.17 | 8 | Karin H. Simonsen -99 | 2.23.01 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
7 | 205 | PB | 4.50.08 | 3 | Katarina Høj -99 | 4.51.68 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
8 | 206 | 13.87 | 1 | Thea Jensen -99 | 15.10 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
9 | 206 | 44.68 | 1 | Thea Jensen -99 | 47.49 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
10 | 206 | 45.00 | 2 | Thea Jensen -99 | 47.27 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
11 | 206 | 32.87 | 5 | Thea Jensen -99 | 34.41 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
12 | 207 | 2.30.00 | 5 | Hvidovre AM P15 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
13 | 209 | DNS | Sára Debesardóttir -98 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 | |||
14 | 210 | 1.03.58 | 5 | Emma O. Sørensen -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | ||
15 | 209 | DNS | Sára Debesardóttir -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | |||
16 | 210 | 2.24.79 | 4 | Emma O. Sørensen -98 | 2.20.44 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
17 | 208 | 37.62 | 1 | Cecilie Bønnelycke -97 | 38.73 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 | |
18 | 212 | DNS | Bianca Brahmer-Svendsen -96 | 12.82 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:00 | ||
19 | 211 | 12.49 | 2 | Zarah Buchwald -95 | 12.39 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:00 | |
20 | 212 | 26.15 | 6 | Bianca Brahmer-Svendsen -96 | 26.02 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | |
21 | 211 | 25.96 | 4 | Zarah Buchwald -95 | 25.43 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | |
22 | 212 | 58.68 | 2 | Bianca Brahmer-Svendsen -96 | 58.14 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 19:20 | |
23 | 213 | 10.17 | 4 | Samantha Jensen -96 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
24 | 214 | DNS | Hvidovre AM P19 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:10 | |||
25 | 215 | 54.67 | 8 | Steingrimur Hallson -97 | 54.48 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:10 | |
26 | 216 | 56.06 | 11 | Teitur Bjarnastein -97 | 54.34 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:10 | |
27 | 215 | 2.03.93 | 6 | Steingrimur Hallson -97 | 2.03.36 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
28 | 216 | SB | 2.04.67 | 9 | Teitur Bjarnastein -97 | 2.08.21 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:40 |
29 | 217 | 4.15.95 | 6 | Sebastian Bærnthsen -98 | 4.15.87 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
30 | 217 | PB | 15.28.33 | 2 | Sebastian Bærnthsen -98 | 16.16.74 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:35 |
31 | 218 | 15.60 | 2 | Matthias Hagen -97 | 16.74 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
32 | 218 | 48.77 | 2 | Matthias Hagen -97 | 51.56 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
33 | 218 | PB | 57.52 | 1 | Matthias Hagen -97 | 51.29 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:00 |
34 | 215 | 45.41 | 5 | Steingrimur Hallson -97 | 48.43 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
35 | 218 | 16.66 | 2 | Matthias Hagen -97 | 17.10 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
36 | 219 | 11.52 | 3 | Simon Mathiasen -96 | 11.41 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
37 | 219 | 11.47 | 5 | Simon Mathiasen -96 | 11.52 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:05 | |
38 | 219 | DNS | Simon Mathiasen -96 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 | |||
39 | 220 | DNS | Lasse Schönherr -96 | 16.77 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:15 | ||
40 | 220 | DNS | Lasse Schönherr -96 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |||
41 | 224 | 12.17 | 6 | Alex Clausen -92 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:40 | ||
42 | 221 | 23.70 | 5 | Martin Kristensen -92 | 23.31 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
43 | 221 | 51.49 | 4 | Martin Kristensen -92 | 51.43 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:45 | |
44 | 221 | PB | 56.60 | 2 | Martin Kristensen -92 | 56.63 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:20 |
45 | 222 | DNS | Jannick Bagge -94 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:15 | |||
46 | 222 | 14.38 | 1 | Jannick Bagge -94 | 14.98 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:00 | |
47 | 223 | DNS | Hvidovre AM D22 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:30 |