DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
26-27 aug., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 96 | DNS | Angela Timm -03 | 13.38 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
2 | 94 | 12.82 | 3 | Amalie Molander Pedersen -00 | 12.86 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
3 | 94 | 13.20 | 7 | Amalie Molander Pedersen -00 | 12.82 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
4 | 92 | 12.50 | 7 | Alfred Dahl Larsen -02 | 12.24 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
5 | 96 | 27.75 | 13 | Angela Timm -03 | 27.27 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
6 | 101 | 26.93 | 8 | Laura Haslund-Christensen -01 | 26.98 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
7 | 91 | DNS | Adam Smitt Vanges -02 | 25.24 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
8 | 91 | 40.92 | 9 | Adam Smitt Vanges -02 | 40.18 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | |
9 | 101 | 1.01.36 | 8 | Laura Haslund-Christensen -01 | 1.01.21 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
10 | 97 | PB | 2.17.82 | 2 | Ellen Nørding Christensen -03 | 2.19.39 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
11 | 103 | PB | 2.16.43 | 9 | Martin Møllgaard -03 | 2.16.71 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |
12 | 99 | 1.58.18 | 4 | Joachim S Nielsen -97 | 1.57.37 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:50 | |
13 | 93 | 5.09.59 | 7 | Amalie Boeck -03 | 5.03.42 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 | |
14 | 99 | 4.01.45 | 2 | Joachim S Nielsen -97 | 4.00.70 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:45 | |
15 | 93 | 11.15.60 | 10 | Amalie Boeck -03 | 10.45.84 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:50 | |
16 | 95 | 17.96 | 7 | Andrea Øbro Jacobsen -01 | 17.03 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
17 | 92 | 14.44 | 2 | Alfred Dahl Larsen -02 | 14.77 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
18 | 91 | 15.74 | 4 | Adam Smitt Vanges -02 | 15.54 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
19 | 92 | 14.43 | 3 | Alfred Dahl Larsen -02 | 14.44 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
20 | 91 | DNS | Adam Smitt Vanges -02 | 15.74 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | ||
21 | 91 | PB | 44.45 | 3 | Adam Smitt Vanges -02 | 44.62 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
22 | 104 | 1.15.48 | 3 | Nikoline Lindegaard Laursen -00 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
23 | 105 | 1.45 | 9 | Oliver Fabricius Thomsen -03 | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
24 | 100 | PB | 2.00 | 8 | Kathrine Rogers -03 | 1.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
25 | 102 | 4.62 (w:+3.2) | 14 | Maja Antvorskov -02 | 4.82 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
26 | 92 | 1.61 (w:+2.8) | 16 | Alfred Dahl Larsen -02 | 5.62 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
27 | 94 | PB | 11.59 | 1 | Amalie Molander Pedersen -00 | 11.48 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 |
28 | 94 | PB | 12.21 | 5 | Amalie Molander Pedersen -00 | 11.84 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
29 | 98 | 29.71 | 6 | Freja Rosenberg Abrahamsen -03 | 30.18 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
30 | 106 | PB | 23.25 | 14 | Rie Oreskov -03 | 22.74 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
31 | 94 | PB | 35.60 | 2 | Amalie Molander Pedersen -00 | 34.86 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 |
32 | 53.04 | 5 | Frederiksberg IF | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 | |||
33 | 2.25.74 | 4 | Frederiksberg IF | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:20 |