DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 30 | DNS | Agnes Bøg -00 | 2.27.80 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | ||
2 | 31 | PB | 4.38.96 | 11 | Antol Østdal -01 | 4.47.54 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
3 | 32 | 52.03 | 3 | Bagsværd AC | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
4 | 32 | DNS | Bagsværd AC | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:20 | |||
5 | 33 | DNS | Bagsværd AC | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 18:20 | |||
6 | 34 | 2.22.98 | 3 | Bagsværd AC P17 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:50 | ||
7 | 35 | PB | 22.28 | 10 | Christine Tilling -99 | 21.16 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 |
8 | 36 | PB | 5.53 | 1 | Ellen Friborg -00 | 5.41 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 |
9 | 36 | PB | 11.13 | 2 | Ellen Friborg -00 | 10.87 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
10 | 37 | 25.72 | 8 | Feline Christens -00 | 28.83 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
11 | 38 | PB | 4.31.94 | 10 | Jacob Weel Rosbo -00 | 4.34.46 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
12 | 38 | PB | 9.56.63 | 9 | Jacob Weel Rosbo -00 | 9.57.81 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
13 | 39 | 4.15.28 | 6 | Joachim Weel Rosbo -97 | 4.04.09 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 | |
14 | 39 | 15.15.31 | 2 | Joachim Weel Rosbo -97 | 14.39.94 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:55 | |
15 | 40 | 1.38 | 12 | Josefine Bach Jensen Bang -00 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
16 | 41 | 13.27 | 2 | Katarina Hessner Hansen -01 | 12.81 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
17 | 41 | 13.13 | 5 | Katarina Hessner Hansen -01 | 13.27 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
18 | 41 | PB | 49.98 | 4 | Katarina Hessner Hansen -01 | 51.63 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
19 | 41 | 4.87 | 8 | Katarina Hessner Hansen -01 | 4.92 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
20 | 42 | DNS | Mia Helene Mørck -99 | 57.16 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | ||
21 | 42 | 2.15.59 | 1 | Mia Helene Mørck -99 | 2.09.73 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
22 | 42 | 4.38.96 | 1 | Mia Helene Mørck -99 | 4.34.08 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |
23 | 43 | DNS | Michael Rangel -94 | 5.84 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 | ||
24 | 44 | 20.62 | 13 | Rikke Neubert -00 | 24.29 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
25 | 45 | 13.08 | 2 | Rose Due -00 | 12.74 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
26 | 45 | 27.41 | 6 | Rose Due -00 | 26.27 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
27 | 46 | DNS | Sara Schou Kristensen -97 | 2.22.02 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:30 | ||
28 | 46 | 4.49.99 | 4 | Sara Schou Kristensen -97 | 4.48.63 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:50 | |
29 | 46 | 18.38.68 | 1 | Sara Schou Kristensen -97 | 18.20.48 | 5000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:05 | |
30 | 47 | DNS | Sebastian Valentin Buscha -97 | 11.21 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
31 | 47 | DNS | Sebastian Valentin Buscha -97 | 22.69 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | ||
32 | 48 | DNS | Sigurd Zielinski Djurup -00 | 4.55.16 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
33 | 48 | DNF | Sigurd Zielinski Djurup -00 | 10.31.93 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | ||
34 | 49 | DNS | Søren Jøhnk -97 | 51.26 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:05 | ||
35 | 49 | 1.56.53 | 1 | Søren Jøhnk -97 | 1.55.26 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:00 | |
36 | 49 | PB | 4.04.61 | 2 | Søren Jøhnk -97 | 4.13.82 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 |
37 | 50 | 2.29.36 | 12 | Tine Østergaard -00 | 2.26.77 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
38 | 51 | PB | 9.95 | 12 | Trygve Haugan Engberg -00 | 9.57 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:50 |
39 | 51 | PB | 30.68 | 7 | Trygve Haugan Engberg -00 | 29.07 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |