DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Viborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 563 | 19.06.96 | 1 | Camilla Laursen -95 | 19.26.12 | 5000 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:05 | |
2 | 564 | 4.29.70 | 9 | Carl-Christian Burvil -00 | 4.34.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
3 | 564 | 9.38.83 | 4 | Carl-Christian Burvil -00 | 9.41.23 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
4 | 565 | 8.92 | 11 | Cecilie Bang -00 | 9.61 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
5 | 565 | PB | 25.26 | 10 | Cecilie Bang -00 | 22.87 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:35 |
6 | 566 | 4.16.67 | 9 | Emil Kortbæk Aarestrup -95 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
7 | 566 | PB | 15.41.11 | 2 | Emil Kortbæk Aarestrup -95 | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 | |
8 | 567 | 9.19 | 14 | Frederik Skov Hansen -01 | 10.36 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:50 | |
9 | 567 | 35.56 | 5 | Frederik Skov Hansen -01 | 35.70 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
10 | 567 | 36.24 | 3 | Frederik Skov Hansen -01 | 30.55 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
11 | 568 | 14.32 | 3 | Katharina Sadolin Klausen -01 | 13.90 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
12 | 568 | 1.53 | 5 | Katharina Sadolin Klausen -01 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
13 | 568 | 4.21 | 18 | Katharina Sadolin Klausen -01 | 4.73 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
14 | 569 | 31.95 | 11 | Kristian Skov Hansen -01 | 29.98 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
15 | 570 | 1.87 | 2 | Mads Moos Larsen -95 | 1.91 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 10:05 | |
16 | 571 | 4.15.62 | 7 | Marc Laursen -97 | 4.16.37 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 | |
17 | 571 | PB | 15.47.93 | 3 | Marc Laursen -97 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:55 | |
18 | 572 | 2.30.91 | 13 | Marie Møller Schmidt -01 | 2.28.22 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
19 | 572 | 11.50.78 | 9 | Marie Møller Schmidt -01 | 11.41.57 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
20 | 573 | 11.27.35 | 4 | Mie Gam -01 | 11.06.53 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
21 | 574 | 14.01 | 5 | Nanna E. Andersen -01 | 13.57 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
22 | 574 | 28.75 | 13 | Nanna E. Andersen -01 | 28.49 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
23 | 574 | 44.18 | 6 | Nanna E. Andersen -01 | 43.97 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |
24 | 574 | DNS | Nanna E. Andersen -01 | 4.46 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | ||
25 | 575 | 24.45 | 8 | Simon B. Knudsen -99 | 23.75 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
26 | 575 | 59.93 | 4 | Simon B. Knudsen -99 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
27 | 576 | 9.97 | 8 | Sofie Märcher -00 | 9.60 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
28 | 576 | 30.39 | 5 | Sofie Märcher -00 | 23.47 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
29 | 577 | 2.02.38 | 9 | Tom Nijhuis -97 | 2.02.37 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:00 | |
30 | 577 | 4.34.12 | 11 | Tom Nijhuis -97 | 4.28.19 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 |