DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
SAK77
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 365 | 14.15 | 5 | Lærke Kreiberg | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
2 | 361 | 12.47 | 1 | Emilie Pedersen -98 | 12.47 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
3 | 361 | 12.71 | 3 | Emilie Pedersen -98 | 12.47 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
4 | 368 | 13.01 | 5 | Mathias Thuesen | 12.71 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
5 | 371 | 12.43 | 5 | Rasmus Vejlgård | 12.46 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
6 | 364 | 12.70 | 4 | Lucas Richardt | 12.93 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
7 | 363 | 28.34 | 12 | Josefine Bundgaard-Hansen | 27.13 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
8 | 361 | 26.81 | 4 | Emilie Pedersen -98 | 25.72 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
9 | 371 | 25.67 | 6 | Rasmus Vejlgård | 25.63 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
10 | 359 | 25.51 | 12 | Andreas Støve -98 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | ||
11 | 363 | 43.46 | 4 | Josefine Bundgaard-Hansen | 43.34 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |
12 | 366 | 45.68 | 13 | Mads Dahl-Jessen | 45.04 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
13 | 372 | 56.06 | 7 | Robin Ostenfeldt -99 | 56.92 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:50 | |
14 | 367 | 2.06.23 | 4 | Markus Kirk Kjeldsen -01 | 2.04.14 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
15 | 369 | 2.02.67 | 2 | Mebrahtom Tesfom -00 | 2.02.98 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
16 | 372 | 2.07.42 | 9 | Robin Ostenfeldt -99 | 2.08.70 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:50 | |
17 | 370 | PB | 1.55.54 | 4 | Mikkel Dahl-Jessen -94 | 2.00.41 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 |
18 | 360 | 4.52.51 | 6 | Camilla Lundtoft -96 | 4.51.68 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:50 | |
19 | 367 | 4.14.79 | 3 | Markus Kirk Kjeldsen -01 | 4.18.65 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
20 | 369 | 4.19.68 | 5 | Mebrahtom Tesfom -00 | 4.21.39 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
21 | 370 | 3.51.77 | 1 | Mikkel Dahl-Jessen -94 | 3.50.50 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 | |
22 | 369 | 9.20.06 | 2 | Mebrahtom Tesfom -00 | 9.28.07 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
23 | 360 | 18.39.09 | 2 | Camilla Lundtoft -96 | 18.12.32 | 5000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:05 | |
24 | 368 | 17.55 | 4 | Mathias Thuesen | 17.38 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:35 | |
25 | 379 | 1.83 | 4 | William Winkler -99 | 1.78 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
26 | 377 | DNS | Signe Skov Jensen -98 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |||
27 | 362 | 5.13 | 4 | Frida Selmer | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
28 | 364 | 5.25 | 7 | Lucas Richardt | 5.39 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
29 | 362 | 10.53 | 4 | Frida Selmer | 10.55 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
30 | 364 | 11.01 | 5 | Lucas Richardt | 11.05 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:55 | |
31 | 379 | 10.52 | 9 | William Winkler -99 | 11.31 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
32 | 378 | DNS | Ulrikke Lundstrøm Anderse -99 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |||
33 | 371 | 33.73 | 10 | Rasmus Vejlgård | 41.24 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
34 | 364 | DNS | Lucas Richardt | 30.00 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
35 | 372 | 37.82 | 9 | Robin Ostenfeldt -99 | 38.92 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
36 | 373 | DNS | SAK77 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |||
37 | 373 | 51.87 | 4 | SAK77 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
38 | 373 | 49.29 | 3 | SAK77 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
39 | 373 | 49.62 | 2 | SAK77 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
40 | 373 | DNS | SAK77 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:20 | |||
41 | 373 | 2.29.09 | 4 | SAK77 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:50 | ||
42 | 373 | 2.12.34 | 2 | SAK77 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | ||
43 | 373 | 2.13.33 | 3 | SAK77 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 18:00 |