DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 63 | 12.93 | 2 | Frederikke Mortensen -98 | 12.98 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
2 | 63 | 13.18 | 5 | Frederikke Mortensen -98 | 12.93 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
3 | 80 | 13.20 | 6 | Oskar Rømer -00 | 13.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
4 | 71 | 10.87 | 2 | Lukas Bredo -97 | 11.08 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
5 | 71 | 11.08 | 5 | Lukas Bredo -97 | 10.87 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
6 | 55 | 11.88 | 4 | Bruce Buasri -95 | 12.27 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:55 | |
7 | 83 | 11.95 | 5 | Sam Buasri -95 | 12.17 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:55 | |
8 | 60 | 11.51 | 5 | Emil Jespersen -94 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:55 | ||
9 | 67 | 28.96 | 15 | Josephine Rasander -01 | 28.51 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
10 | 63 | 27.23 | 5 | Frederikke Mortensen -98 | 26.99 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
11 | 85 | 28.63 | 13 | Tessa June Strand -98 | 28.26 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
12 | 80 | 27.89 | 15 | Oskar Rømer -00 | 27.25 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
13 | 71 | DQ | Lukas Bredo -97 | 23.37 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | ||
14 | 73 | 41.19 | 12 | Magnus Elsted -01 | 42.86 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
15 | 85 | 1.03.42 | 6 | Tessa June Strand -98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | ||
16 | 72 | 53.99 | 6 | Lukas Jensen -97 | 54.35 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:05 | |
17 | 75 | 2.34.36 | 9 | Mathilde Riis -99 | 2.37.04 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
18 | 75 | PB | 5.23.96 | 10 | Mathilde Riis -99 | 5.36.06 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 |
19 | 69 | 4.48.71 | 16 | Kristian Carstensen -01 | 4.49.23 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
20 | 68 | 11.58.19 | 6 | Kamilla Kajbæk -99 | 12.04.52 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
21 | 77 | 13.13.39 | 9 | Natasha Clausen -99 | 13.10.96 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
22 | 69 | 10.11.38 | 12 | Kristian Carstensen -01 | 10.02.98 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
23 | 65 | 17.18.90 | 8 | Joachim Rønsholt -99 | 16.51.25 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | |
24 | 67 | 1.38 | 11 | Josephine Rasander -01 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
25 | 73 | 1.50 | 9 | Magnus Elsted -01 | 1.50 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
26 | 64 | 3.20 | 1 | Ida Jespersen -00 | 3.10 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
27 | 56 | 3.10 | 2 | Caroline Ranners -95 | 3.50 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:25 | |
28 | 78 | 4.50 | 2 | Oliver Durafour -97 | 4.50 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:40 | |
29 | 53 | 4.70 | 1 | Andreas Rønning -93 | 4.83 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
30 | 58 | 4.10 | 3 | Emil H. Christensen -95 | 4.60 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
31 | 79 | 4.10 | 2 | Oscar Abelgren -94 | 4.00 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
32 | 56 | DNS | Caroline Ranners -95 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | ||
33 | 59 | 6.85 | 1 | Emil Ipsen -99 | 6.68 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
34 | 62 | 7.12 | 1 | Frederik Thomsen -93 | 7.05 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 | |
35 | 70 | 6.48 | 4 | Kristian Ipsen -93 | 6.75 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 | |
36 | 86 | 9.57 | 10 | Victoria S. Jørgensen -00 | 9.10 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
37 | 52 | 11.09 | 5 | Amalie Pfeiffer -01 | 11.74 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
38 | 82 | DNS | Rebecca Nielsen -00 | 9.36 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | ||
39 | 74 | 10.98 | 9 | Mathias P. Kveiborg -00 | 11.51 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:50 | |
40 | 84 | 12.09 | 7 | Stefan Lehnert -99 | 12.70 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 | |
41 | 81 | 11.44 | 8 | Rasmus Jensen -99 | 12.02 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 | |
42 | 61 | 11.99 | 5 | Frederik Carlsson -97 | 11.90 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 | |
43 | 86 | 22.23 | 10 | Victoria S. Jørgensen -00 | 26.54 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
44 | 52 | 32.77 | 4 | Amalie Pfeiffer -01 | 31.42 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
45 | 82 | 21.94 | 12 | Rebecca Nielsen -00 | 23.08 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
46 | 74 | 43.27 | 2 | Mathias P. Kveiborg -00 | 38.04 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
47 | 84 | 36.68 | 5 | Stefan Lehnert -99 | 36.07 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
48 | 81 | 29.97 | 8 | Rasmus Jensen -99 | 34.18 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
49 | 82 | 34.35 | 5 | Rebecca Nielsen -00 | 36.54 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:35 | |
50 | 76 | 19.10 | 13 | Mette Marie Jensen -01 | 25.01 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:35 | |
51 | 74 | 49.27 | 1 | Mathias P. Kveiborg -00 | 45.17 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
52 | 84 | 52.38 | 3 | Stefan Lehnert -99 | 52.84 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:50 | |
53 | 81 | 45.36 | 4 | Rasmus Jensen -99 | 49.64 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:50 | |
54 | 61 | 44.11 | 5 | Frederik Carlsson -97 | 45.57 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:45 | |
55 | 52 | DNS | Amalie Pfeiffer -01 | 29.64 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
56 | 74 | 41.66 | 5 | Mathias P. Kveiborg -00 | 40.21 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
57 | 59 | 46.64 | 6 | Emil Ipsen -99 | 50.36 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
58 | 57 | 50.48 | 2 | Christoffer Olsen -96 | 52.10 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |
59 | 70 | PB | 44.37 | 4 | Kristian Ipsen -93 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:20 | |
60 | 84 | 15.09 | 2 | Stefan Lehnert -99 | 14.21 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:25 | |
61 | 81 | 14.26 | 3 | Rasmus Jensen -99 | 13.58 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:25 | |
62 | 61 | 16.92 | 3 | Frederik Carlsson -97 | 16.89 | Vægtkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
63 | 82 | 18.27.19 | 1 | Rebecca Nielsen -00 | 18.15.94 | 3000 meter gang • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | |
64 | 76 | 22.39.33 | 2 | Mette Marie Jensen -01 | 21.39.16 | 3000 meter gang • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | |
65 | 54 | DNS | Ballerup AK | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:35 |