DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 212 | 9.87 | 6 | Natasja Jacobsen -00 | 9.91 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
2 | 209 | 13.87 | 4 | Julie Kretzschmer -99 | 13.76 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
3 | 203 | DNS | Cassie Skjærbæk -99 | 12.98 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
4 | 209 | 29.18 | 16 | Julie Kretzschmer -99 | 28.12 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
5 | 215 | 14.74 | 1 | Thea Jensen -99 | 15.59 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
6 | 215 | 40.79 | 1 | Thea Jensen -99 | 41.73 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
7 | 209 | 22.63 | 9 | Julie Kretzschmer -99 | 22.78 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
8 | 215 | 46.45 | 1 | Thea Jensen -99 | 45.83 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
9 | 215 | PB | 16.94 | 1 | Thea Jensen -99 | 15.28 | Vægtkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
10 | 206 | DNS | Hvidovre AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |||
11 | 204 | DNS | Cecilie Bønnelycke -97 | 17.00 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:50 | ||
12 | 204 | DNS | Cecilie Bønnelycke -97 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 | |||
13 | 217 | 12.09 | 1 | Zarah Buchwald -95 | 12.17 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | |
14 | 217 | 12.02 | 2 | Zarah Buchwald -95 | 12.09 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 | |
15 | 217 | 25.22 | 3 | Zarah Buchwald -95 | 25.12 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | |
16 | 205 | 12.17 | 3 | Haris Khan -00 | 12.62 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
17 | 213 | 27.12 | 14 | Oliver Hinsch -00 | 27.68 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
18 | 205 | PB | 40.50 | 10 | Haris Khan -00 | 40.51 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 |
19 | 208 | =PB | 1.55 | 7 | Jonas Danker Linnemann -00 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
20 | 214 | 58.15 | 10 | Sebastian Andersson -99 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:50 | ||
21 | 202 | 16.00.01 | 2 | Alexander Siedler Nielsen -99 | 15.26.58 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | |
22 | 202 | 6.41.31 | 1 | Alexander Siedler Nielsen -99 | 2000 meter forh. • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
23 | 214 | 1.03.73 | 5 | Sebastian Andersson -99 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
24 | 210 | 10.56 | 1 | Kristoffer Hari -97 | 10.57 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
25 | 210 | 10.42 | 1 | Kristoffer Hari -97 | 10.56 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
26 | 210 | 22.02 | 1 | Kristoffer Hari -97 | 22.04 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
27 | 211 | 15.28 | 2 | Matthias Hagen -97 | 15.76 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 | |
28 | 211 | PB | 48.37 | 2 | Matthias Hagen -97 | 48.08 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:15 |
29 | 211 | PB | 56.30 | 1 | Matthias Hagen -97 | 54.72 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:45 |
30 | 211 | PB | 21.31 | 1 | Matthias Hagen -97 | 20.15 | Vægtkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 |
31 | 207 | DNF | Jannick Bagge -94 | 16.26 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:25 | ||
32 | 207 | PB | 6.95 | 2 | Jannick Bagge -94 | 6.85 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 |
33 | 207 | 12.53 | 3 | Jannick Bagge -94 | 12.63 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | |
34 | 207 | 49.60 | 3 | Jannick Bagge -94 | 51.85 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:20 |