DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 461 | DNS | Gertrud Rose Jensen -01 | 13.47 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
2 | 463 | 13.08 | 3 | Hannah Illum Petersen -00 | 12.98 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
3 | 519 | 12.87 | 1 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 12.68 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
4 | 511 | 12.91 | 1 | Olivia Tuokila -00 | 12.61 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
5 | 519 | 13.36 | 4 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 12.87 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 | |
6 | 511 | 13.13 | 3 | Olivia Tuokila -00 | 12.91 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 | |
7 | 510 | 27.57 | 8 | Olivia Thorsgaard -00 | 26.29 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
8 | 461 | DNS | Gertrud Rose Jensen -01 | 26.85 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | ||
9 | 519 | 27.37 | 5 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 26.40 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
10 | 511 | 27.21 | 4 | Olivia Tuokila -00 | 26.12 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | |
11 | 510 | 42.24 | 3 | Olivia Thorsgaard -00 | 41.00 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |
12 | 440 | 46.18 | 13 | Cecilie Næsby -00 | 45.18 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |
13 | 500 | 2.25.36 | 9 | Matilde Willer | 2.22.63 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
14 | 425 | 2.16.21 | 1 | Anna Mark Helwigh | 2.13.37 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
15 | 439 | 2.26.83 | 10 | Cecilie Boesdal -01 | 2.29.37 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
16 | 500 | 4.58.77 | 4 | Matilde Willer | 4.56.29 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
17 | 487 | 5.12.85 | 8 | Lærke Natacha Lund -01 | 5.04.06 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
18 | 425 | 4.44.06 | 1 | Anna Mark Helwigh | 4.33.50 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
19 | 458 | 5.16.07 | 9 | Frida Schledermann -01 | 5.00.96 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
20 | 487 | PB | 11.06.33 | 1 | Lærke Natacha Lund -01 | 11.16.35 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
21 | 458 | 11.15.72 | 3 | Frida Schledermann -01 | 11.00.06 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
22 | 463 | 12.95 | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 12.53 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
23 | 465 | 12.78 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 12.32 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
24 | 480 | 13.04 | 1 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 12.59 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
25 | 463 | 13.10 | 3 | Hannah Illum Petersen -00 | 12.95 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
26 | 465 | 12.64 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 12.78 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
27 | 480 | 12.97 | 2 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 13.04 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:25 | |
28 | 465 | PB | 47.63 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 47.68 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
29 | 417 | 1.53 | 4 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
30 | 437 | 1.35 | 13 | Caroline Tarrasson Hansen -00 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
31 | 523 | 1.50 | 6 | Selma Staun -00 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
32 | 480 | 1.56 | 3 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
33 | 426 | NM | Anna Sofie Frænde -01 | 2.20 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | ||
34 | 506 | 2.40 | 7 | Nicola Malling -01 | 2.59 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
35 | 417 | DNS | Alice Kirk Damsgaard -01 | 2.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | ||
36 | 523 | 2.80 | 3 | Selma Staun -00 | 3.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
37 | 466 | 4.58 | 11 | Isabella Juul -00 | 4.85 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
38 | 495 | 4.70 | 9 | Maria Skov Kragh -01 | 4.88 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
39 | 461 | DNS | Gertrud Rose Jensen -01 | 5.09 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | ||
40 | 518 | 4.53 | 13 | Sara Vardar -00 | 4.65 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
41 | 463 | PB | 5.52 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.45 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 |
42 | 518 | 10.88 | 3 | Sara Vardar -00 | 10.98 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
43 | 437 | PB | 34.20 | 3 | Caroline Tarrasson Hansen -00 | 30.46 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 |
44 | 465 | 24.73 | 11 | Ida Beiter Bomme -01 | 26.41 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
45 | 531 | 49.80 | 1 | Sparta 1.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
46 | 536 | 53.72 | 6 | Sparta 2.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
47 | 531 | 2.20.31 | 2 | Sparta 1.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:20 | ||
48 | 536 | 2.30.16 | 3 | Sparta 2.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:20 | ||
49 | 499 | 13.36 | 3 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 13.22 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
50 | 453 | 12.36 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.27 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
51 | 424 | 13.87 | 4 | Ane Kjærgaard -98 | 13.22 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
52 | 482 | DNS | Leonora Hede -98 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
53 | 428 | 12.21 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 12.46 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
54 | 525 | 13.45 | 4 | Simone Hjort -99 | 13.11 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
55 | 441 | 12.70 | 2 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 12.63 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
56 | 453 | 12.57 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 12.36 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
57 | 428 | 12.45 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 12.21 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
58 | 441 | 12.84 | 4 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 12.70 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | |
59 | 453 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 25.00 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | ||
60 | 485 | 29.01 | 15 | Louise Wessel Leroy -99 | 28.94 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
61 | 428 | 25.61 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 24.51 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
62 | 525 | 28.10 | 9 | Simone Hjort -99 | 27.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
63 | 441 | 26.52 | 2 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 26.14 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
64 | 471 | 1.04.69 | 9 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 1.04.36 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | |
65 | 428 | 54.62 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 54.17 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | |
66 | 470 | 2.33.89 | 8 | Johanna Munch Skylv -99 | 2.27.34 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
67 | 432 | 2.44.91 | 11 | Astrid Bager -99 | 2.34.97 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
68 | 470 | 5.23.22 | 9 | Johanna Munch Skylv -99 | 5.00.88 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 | |
69 | 445 | PB | 4.45.64 | 3 | Clara Kall -99 | 4.46.23 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:40 |
70 | 445 | 10.27.06 | 1 | Clara Kall -99 | 10.03.83 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:25 | |
71 | 432 | 8.36.35 | 3 | Astrid Bager -99 | 8.08.56 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
72 | 485 | DNF | Louise Wessel Leroy -99 | 18.15 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | ||
73 | 478 | 15.50 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 15.28 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | |
74 | 482 | DNS | Leonora Hede -98 | 16.66 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:20 | ||
75 | 478 | 16.11 | 4 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 15.50 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:35 | |
76 | 499 | 1.51 | 4 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
77 | 451 | 1.48 | 5 | Emilie Persson -99 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
78 | 515 | 1.72 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.73 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
79 | 485 | 1.45 | 6 | Louise Wessel Leroy -99 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | |
80 | 504 | 3.40 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 3.72 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 | |
81 | 499 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | ||
82 | 453 | PB | 5.70 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.55 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 |
83 | 485 | 4.57 | 9 | Louise Wessel Leroy -99 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
84 | 424 | 4.81 | 8 | Ane Kjærgaard -98 | 4.98 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
85 | 471 | 4.57 | 10 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.72 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
86 | 525 | 5.37 | 2 | Simone Hjort -99 | 5.42 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
87 | 477 | PB | 13.84 | 2 | Karoline Mangor -98 | 13.82 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
88 | 452 | 12.81 | 5 | Emilie R. Hansen -99 | 12.71 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
89 | 434 | PB | 13.20 | 4 | Ayoe B Røbel -98 | 12.81 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
90 | 438 | PB | 24.70 | 8 | Cecilia Kaderkova -99 | 23.24 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 |
91 | 434 | PB | 32.12 | 4 | Ayoe B Røbel -98 | 26.90 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 |
92 | 427 | 27.87 | 6 | Anne Krarup Knudsen -98 | 29.06 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:50 | |
93 | 438 | 42.20 | 3 | Cecilia Kaderkova -99 | 49.28 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
94 | 427 | 37.84 | 4 | Anne Krarup Knudsen -98 | 38.62 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
95 | 515 | DNS | Rikke Andersen -98 | 33.09 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
96 | 530 | 49.36 | 1 | Sparta 1.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
97 | 534 | 52.02 | 5 | Sparta 2.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
98 | 530 | 2.14.57 | 1 | Sparta 1.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:50 | ||
99 | 534 | 2.31.24 | 5 | Sparta 2.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:50 | ||
100 | 481 | 13.12 | 3 | Laura Tølløse -97 | 12.78 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |
101 | 481 | 13.03 | 5 | Laura Tølløse -97 | 13.12 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:40 | |
102 | 475 | 2.13.83 | 3 | Josephine Thestrup -96 | 2.10.07 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:30 | |
103 | 467 | 5.20.87 | 8 | Isabella Sheldon -97 | 5.19.35 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:50 | |
104 | 475 | 4.30.31 | 2 | Josephine Thestrup -96 | 4.25.47 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:50 | |
105 | 467 | 20.45.82 | 3 | Isabella Sheldon -97 | 19.41.37 | 5000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:05 | |
106 | 448 | NM | Desiré Castellani -96 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |||
107 | 479 | 3.20 | 1 | Kirstine Odgaard Herr -97 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:25 | ||
108 | 481 | 5.47 | 2 | Laura Tølløse -97 | 5.74 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
109 | 418 | 34.11 | 4 | Amanda L. Rasmussen -97 | 35.77 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:25 | |
110 | 418 | 41.92 | 4 | Amanda L. Rasmussen -97 | 43.40 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |
111 | 418 | PB | 14.99 | 3 | Amanda L. Rasmussen -97 | 13.93 | Vægtkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:30 |
112 | 517 | DNS | Sandra Böll -94 | 12.54 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
113 | 429 | 12.78 | 4 | Anne Sofie Vermund -93 | 12.98 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | |
114 | 454 | 13.16 | 4 | Emma Vitale -93 | 13.09 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | |
115 | 496 | 12.14 | 2 | Martha Traoré -95 | 12.07 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | |
116 | 476 | 12.71 | 3 | Julia Maurer -93 | 12.92 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | |
117 | 464 | 13.42 | 5 | Helena Nicolaisen -95 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
118 | 496 | 12.09 | 3 | Martha Traoré -95 | 12.14 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 | |
119 | 476 | 12.77 | 6 | Julia Maurer -93 | 12.71 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 | |
120 | 517 | 25.73 | 5 | Sandra Böll -94 | 25.33 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | |
121 | 476 | 26.51 | 7 | Julia Maurer -93 | 26.46 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | |
122 | 517 | 57.71 | 1 | Sandra Böll -94 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:15 | ||
123 | 429 | 15.43 | 4 | Anne Sofie Vermund -93 | 15.17 | 100 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:55 | |
124 | 464 | 17.01 | 5 | Helena Nicolaisen -95 | 100 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:55 | ||
125 | 454 | PB | 2.20 | 4 | Emma Vitale -93 | 2.14 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:25 |
126 | 496 | 6.00 | 1 | Martha Traoré -95 | 6.45 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | |
127 | 517 | 11.11 | 3 | Sandra Böll -94 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
128 | 517 | 37.26 | 3 | Sandra Böll -94 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:25 | ||
129 | 484 | PB | 37.48 | 2 | Louise Odgaard -93 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:25 | |
130 | 442 | PB | 35.73 | 4 | Celina Julin -94 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:25 | |
131 | 484 | 52.42 | 2 | Louise Odgaard -93 | 55.80 | Hammerkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:20 | |
132 | 442 | 59.54 | 1 | Celina Julin -94 | 62.20 | Hammerkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:20 | |
133 | 484 | 14.82 | 2 | Louise Odgaard -93 | 15.17 | Vægtkast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:30 | |
134 | 442 | 17.59 | 1 | Celina Julin -94 | 18.23 | Vægtkast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:30 | |
135 | 529 | 48.06 | 1 | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
136 | 529 | 4.04.28 | 1 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 18:10 | ||
137 | 419 | DNS | Anders Madsen -01 | 12.59 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
138 | 541 | 11.81 | 2 | Vincent Plas -01 | 11.95 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
139 | 443 | 12.55 | 3 | Christian Cornelius -00 | 12.58 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
140 | 416 | 12.66 | 4 | Alexander Haugeby -00 | 12.80 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
141 | 460 | 12.37 | 3 | Gabriel Lausten -00 | 12.24 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
142 | 449 | 11.88 | 2 | Emil Frænde -00 | 11.86 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
143 | 541 | 12.03 | 5 | Vincent Plas -01 | 11.81 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
144 | 492 | 28.30 | 18 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 28.56 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
145 | 486 | 26.79 | 11 | Lucas Bunch -00 | 26.43 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
146 | 541 | 24.47 | 5 | Vincent Plas -01 | 23.83 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
147 | 460 | 26.67 | 10 | Gabriel Lausten -00 | 24.88 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
148 | 449 | 24.46 | 4 | Emil Frænde -00 | 24.37 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
149 | 460 | 39.68 | 4 | Gabriel Lausten -00 | 39.00 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
150 | 521 | 2.16.75 | 10 | Sebastian Nielsen | 2.11.80 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
151 | 543 | 1.59.43 | 1 | William Devantier | 1.58.65 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 | |
152 | 446 | PB | 4.27.40 | 7 | Conrad Lind -01 | 4.32.47 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
153 | 521 | 5.03.89 | 17 | Sebastian Nielsen | 4.39.55 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
154 | 543 | PB | 4.12.51 | 1 | William Devantier | 4.18.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
155 | 446 | PB | 9.54.33 | 8 | Conrad Lind -01 | 9.55.09 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
156 | 490 | 15.52 | 2 | Mads Lund -00 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:35 | ||
157 | 449 | 14.96 | 1 | Emil Frænde -00 | 14.70 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:35 | |
158 | 420 | 17.91 | 5 | Andreas Christoffersen -01 | 16.91 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:35 | |
159 | 490 | 15.24 | 3 | Mads Lund -00 | 15.52 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
160 | 449 | 14.88 | 1 | Emil Frænde -00 | 14.96 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | |
161 | 457 | PB | 3.50 | 1 | Frederik Thede -00 | 3.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
162 | 444 | PB | 2.70 | 5 | Christian Munch Skylv -01 | 2.67 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
163 | 474 | =PB | 2.30 | 8 | Jonathan Thulstrup -01 | 2.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
164 | 419 | DNS | Anders Madsen -01 | 5.50 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | ||
165 | 520 | PB | 5.18 | 9 | Sebastian Larsen -01 | 5.10 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
166 | 443 | PB | 5.61 | 5 | Christian Cornelius -00 | 3.97 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
167 | 460 | 5.53 | 6 | Gabriel Lausten -00 | 5.85 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
168 | 449 | 5.93 | 3 | Emil Frænde -00 | 6.23 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
169 | 436 | DNS | Bjørn Van Overeem -00 | 11.85 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:50 | ||
170 | 520 | PB | 10.57 | 10 | Sebastian Larsen -01 | 10.31 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:50 |
171 | 416 | 12.88 | 2 | Alexander Haugeby -00 | 12.64 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:50 | |
172 | 490 | 44.65 | 1 | Mads Lund -00 | 50.04 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
173 | 436 | DNS | Bjørn Van Overeem -00 | 33.76 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | ||
174 | 502 | 31.76 | 6 | Mikkel Christoffersen -01 | 31.95 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
175 | 416 | PB | 39.00 | 4 | Alexander Haugeby -00 | 38.18 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
176 | 436 | DNS | Bjørn Van Overeem -00 | 37.12 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
177 | 490 | PB | 56.27 | 1 | Mads Lund -00 | 52.85 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
178 | 436 | DNS | Bjørn Van Overeem -00 | 29.09 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
179 | 502 | PB | 38.06 | 7 | Mikkel Christoffersen -01 | 36.95 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
180 | 443 | PB | 45.71 | 3 | Christian Cornelius -00 | 44.09 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
181 | 532 | 46.66 | 1 | Sparta 1.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
182 | 537 | DNS | Sparta 2.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |||
183 | 532 | 2.08.15 | 1 | Sparta 1.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | ||
184 | 537 | 2.23.71 | 4 | Sparta 2.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:40 | ||
185 | 524 | 11.62 | 4 | Simon Traoré -98 | 11.56 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
186 | 472 | 11.61 | 3 | Jonathan Aquino -99 | 11.38 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
187 | 468 | 11.87 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 12.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
188 | 526 | 11.43 | 2 | Sofus Clausen -98 | 11.78 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
189 | 508 | 11.27 | 2 | Nicolai L. Andersen -98 | 11.37 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
190 | 524 | 11.72 | 5 | Simon Traoré -98 | 11.62 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
191 | 472 | 11.83 | 6 | Jonathan Aquino -99 | 11.61 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
192 | 526 | 11.48 | 4 | Sofus Clausen -98 | 11.43 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
193 | 508 | 11.42 | 3 | Nicolai L. Andersen -98 | 11.27 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
194 | 462 | 23.52 | 1 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 23.16 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
195 | 494 | 23.83 | 3 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 24.25 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
196 | 516 | 25.63 | 13 | Samuel Marcus -99 | 24.61 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
197 | 472 | 24.09 | 6 | Jonathan Aquino -99 | 23.42 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
198 | 508 | 23.71 | 2 | Nicolai L. Andersen -98 | 23.13 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:20 | |
199 | 462 | PB | 51.20 | 3 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 52.10 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:50 |
200 | 516 | 56.15 | 8 | Samuel Marcus -99 | 55.30 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:50 | |
201 | 483 | 2.10.74 | 13 | Louis Herrmann -99 | 2.09.72 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:50 | |
202 | 422 | 4.15.70 | 1 | Andreas Lindgreen -98 | 3.55.20 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
203 | 493 | 4.26.09 | 10 | Malthe Nielsen -99 | 4.10.35 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
204 | 483 | 4.30.37 | 13 | Louis Herrmann -99 | 4.24.95 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
205 | 539 | PB | 16.40.62 | 6 | Thor Bendix Madsen -99 | 16.52.92 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 |
206 | 422 | 15.48.67 | 1 | Andreas Lindgreen -98 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 | ||
207 | 493 | PB | 16.32.62 | 4 | Malthe Nielsen -99 | 16.47.86 | 5000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:30 |
208 | 524 | 15.02 | 1 | Simon Traoré -98 | 14.12 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
209 | 423 | DNS | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 15.83 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | ||
210 | 468 | 17.18 | 4 | Jacob Hvorup -99 | 16.12 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
211 | 526 | 15.02 | 2 | Sofus Clausen -98 | 15.25 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
212 | 524 | 14.73 | 1 | Simon Traoré -98 | 15.02 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
213 | 468 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 17.18 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | ||
214 | 526 | 14.86 | 2 | Sofus Clausen -98 | 15.02 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
215 | 468 | PB | 57.75 | 3 | Jacob Hvorup -99 | 58.64 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:50 |
216 | 431 | 1.80 | 5 | Aske Petersen -98 | 1.83 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
217 | 512 | =PB | 1.60 | 9 | Oskar Lundin -99 | 1.60 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:35 |
218 | 431 | 4.00 | 2 | Aske Petersen -98 | 4.23 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 | |
219 | 542 | 3.70 | 3 | Virgil Topholm Hartmann -98 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
220 | 509 | 3.30 | 6 | Nikolaj Graves -98 | 3.45 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 | |
221 | 462 | PB | 6.04 | 8 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 6.01 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
222 | 524 | 6.73 | 3 | Simon Traoré -98 | 6.98 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
223 | 489 | DNS | Mads Holm -99 | 5.94 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | ||
224 | 526 | PB | 6.51 | 5 | Sofus Clausen -98 | 6.03 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
225 | 508 | 6.51 | 4 | Nicolai L. Andersen -98 | 6.69 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
226 | 423 | DNS | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 12.61 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
227 | 509 | PB | 13.62 | 4 | Nikolaj Graves -98 | 12.81 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 |
228 | 509 | 36.22 | 6 | Nikolaj Graves -98 | 40.65 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
229 | 433 | PB | 39.40 | 4 | August Hallberg -98 | 37.95 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 |
230 | 433 | PB | 53.99 | 2 | August Hallberg -98 | 51.91 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:50 |
231 | 430 | 51.01 | 3 | Arthur W Petersen -99 | 52.47 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
232 | 509 | PB | 49.43 | 4 | Nikolaj Graves -98 | 46.72 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
233 | 489 | PB | 43.98 | 7 | Mads Holm -99 | 42.41 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
234 | 433 | NM | August Hallberg -98 | 14.52 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:25 | ||
235 | 533 | 43.71 | 1 | Sparta 1.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
236 | 535 | DQ | Sparta 2.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |||
237 | 533 | 2.04.95 | 2 | Sparta 1.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 18:00 | ||
238 | 535 | 2.15.76 | 4 | Sparta 2.hold | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 18:00 | ||
239 | 456 | 10.84 | 1 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 10.82 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
240 | 513 | 10.92 | 2 | Peter Trajkovski -96 | 10.99 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
241 | 522 | 11.14 | 4 | Sebastian Pedersen -97 | 11.34 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
242 | 514 | 11.08 | 3 | Phillip Reynolds -96 | 11.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
243 | 447 | 12.03 | 5 | Daniel Korang -96 | 12.06 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 | |
244 | 456 | 10.74 | 2 | Frederik Schou-Nielsen -96 | 10.84 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
245 | 513 | 11.04 | 4 | Peter Trajkovski -96 | 10.92 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
246 | 514 | 11.18 | 6 | Phillip Reynolds -96 | 11.08 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
247 | 459 | 24.93 | 13 | Fuad Raga -96 | 24.45 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
248 | 513 | 22.65 | 2 | Peter Trajkovski -96 | 22.27 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
249 | 514 | 22.73 | 3 | Phillip Reynolds -96 | 22.35 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
250 | 447 | 25.06 | 14 | Daniel Korang -96 | 24.67 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
251 | 498 | 24.43 | 12 | Mathias Holm -97 | 24.07 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
252 | 459 | 55.04 | 8 | Fuad Raga -96 | 54.94 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:05 | |
253 | 513 | DNS | Peter Trajkovski -96 | 49.51 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:05 | ||
254 | 514 | PB | 50.50 | 1 | Phillip Reynolds -96 | 50.78 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:05 |
255 | 498 | PB | 53.37 | 5 | Mathias Holm -97 | 54.37 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:05 |
256 | 540 | PB | 2.01.81 | 7 | Viktor Hastrup -96 | 2.04.39 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:00 |
257 | 540 | 4.17.74 | 9 | Viktor Hastrup -96 | 4.08.48 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 | |
258 | 522 | 6.98 | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 7.09 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:55 | |
259 | 447 | DNS | Daniel Korang -96 | 12.47 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
260 | 503 | 11.07 | 7 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 11.41 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 | |
261 | 538 | 13.88 | 3 | Stefan Mortensen -96 | 13.99 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 | |
262 | 503 | 27.32 | 8 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 30.53 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:15 | |
263 | 538 | 42.72 | 4 | Stefan Mortensen -96 | 42.46 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:15 | |
264 | 503 | DNS | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 33.15 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
265 | 488 | DNS | Mads Christiansen -97 | 54.21 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
266 | 528 | 42.09 | 1 | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
267 | 528 | 3.36.39 | 2 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 18:20 | ||
268 | 435 | 10.92 | 1 | Benjamin Gabrielsen -95 | 10.95 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:55 | |
269 | 435 | 10.84 | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | 10.92 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 | |
270 | 450 | 22.34 | 2 | Emil Kaare Strøm -93 | 22.13 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:10 | |
271 | 435 | 23.03 | 6 | Benjamin Gabrielsen -95 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:10 | ||
272 | 507 | 22.56 | 3 | Nicolai Hartling -94 | 22.35 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:10 | |
273 | 507 | DNS | Nicolai Hartling -94 | 47.55 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:20 | ||
274 | 501 | DNS | Mihn Cho Kyun -94 | 1.50.71 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | ||
275 | 505 | 2.11.95 | 10 | Mohammed Hersi -94 | 2.07.69 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | |
276 | 455 | DNF | Frederik Furstenberg -93 | 1.56.03 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | ||
277 | 505 | 4.35.56 | 12 | Mohammed Hersi -94 | 4.27.98 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 | |
278 | 455 | 4.05.98 | 4 | Frederik Furstenberg -93 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
279 | 491 | 4.11.17 | 7 | Mads Skaaning -95 | 40.64 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 | |
280 | 491 | 16.21.31 | 7 | Mads Skaaning -95 | 15.58.60 | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 | |
281 | 450 | 15.44 | 2 | Emil Kaare Strøm -93 | 16.09 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:25 | |
282 | 507 | 15.39 | 1 | Nicolai Hartling -94 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:25 | ||
283 | 450 | PB | 53.70 | 4 | Emil Kaare Strøm -93 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:10 | |
284 | 507 | 51.12 | 1 | Nicolai Hartling -94 | 50.02 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:10 | |
285 | 497 | 1.90 | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 2.03 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 10:05 | |
286 | 497 | 6.75 | 3 | Massin Ait Bouziad -95 | 6.81 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 | |
287 | 497 | 13.50 | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 14.94 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:00 | |
288 | 421 | PB | 15.98 | 1 | Andreas Ellegaard -93 | 15.85 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 |
289 | 421 | 52.23 | 1 | Andreas Ellegaard -93 | 56.24 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:30 | |
290 | 473 | 54.89 | 1 | Jonathan Groves -93 | 56.98 | Hammerkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:45 | |
291 | 469 | DNS | Jakob Slipsager -93 | 63.28 | Spydkast • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
292 | 421 | 15.56 | 1 | Andreas Ellegaard -93 | 15.88 kg • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:45 | ||
293 | 473 | PB | 14.74 | 2 | Jonathan Groves -93 | 15.88 kg • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:45 | |
294 | 527 | 43.19 | 1 | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
295 | 527 | 3.22.83 | 1 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 18:20 |