Nordsjællandsmesterskaberne • Hillerød Stadion • Hillerød
12 jun., 2019
Arrangør: FIF Hillerød
Helsingør IF Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 508 | 8.07 | 2 | Regitze Kammer Wittenkamp -11 | 40 meter • Finale | Piger op til 9 år | Onsdag kl. 17:40 |
2 | 506 | 6.84 | 2 | Ludvig Marschall -10 | 40 meter • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 17:30 |
3 | 510 | 7.62 | 2 | William Nordland Jaworski -10 | 40 meter • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 17:30 |
4 | 501 | 6.69 | 1 | Albert Redestam -10 | 40 meter • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 17:30 |
5 | 509 | 7.99 | 4 | Storm Vermund Gere -10 | 40 meter • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 17:30 |
6 | 504 | 9.22 | 1 | Filippa Redestam -08 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 17:50 |
7 | 507 | 11.80 | 2 | Natasha Burkal -06 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 18:20 |
8 | 503 | 12.65 | 3 | Bianca Baan -07 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 18:20 |
9 | 12.33 | 3 | Sebastian Baan -07 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Onsdag kl. 18:10 | |
10 | 505 | 14.13 | 3 | Laura Kirstine Mortensen -04 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 18:30 |
11 | 502 | 13.49 | 1 | Annika Vinther -04 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 18:30 |
12 | 508 | 3.20.19 | 1 | Regitze Kammer Wittenkamp -11 | 800 meter • Finale | Piger op til 9 år | Onsdag kl. 19:00 |
13 | 510 | 3.22.45 | 3 | William Nordland Jaworski -10 | 800 meter • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 19:00 |
14 | 501 | 3.18.12 | 2 | Albert Redestam -10 | 800 meter • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 19:00 |
15 | 509 | 3.27.37 | 5 | Storm Vermund Gere -10 | 800 meter • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 19:00 |
16 | 504 | 4.11.40 | 2 | Filippa Redestam -08 | 1000 meter • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 19:15 |
17 | 507 | 3.51.02 | 1 | Natasha Burkal -06 | 1000 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 19:35 |
18 | 503 | 4.37.04 | 4 | Bianca Baan -07 | 1000 meter • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 19:35 |
19 | 4.23.69 | 5 | Sebastian Baan -07 | 1000 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Onsdag kl. 19:35 | |
20 | 503 | 1.25 | 2 | Bianca Baan -07 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:55 |
21 | 0.95 | 5 | Sebastian Baan -07 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Onsdag kl. 17:30 | |
22 | 505 | 4.29 (w:-0.7) | 4 | Laura Kirstine Mortensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Onsdag kl. 17:30 |
23 | 508 | 2.77 (w:+0.0) | 2 | Regitze Kammer Wittenkamp -11 | Længdespring • Finale | Piger op til 9 år | Onsdag kl. 17:50 |
24 | 504 | 3.71 (w:+0.7) | 2 | Filippa Redestam -08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 18:00 |
25 | 503 | 3.72 (w:+0.0) | 3 | Bianca Baan -07 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 18:25 |
26 | 506 | 3.87 (w:+0.5) | 1 | Ludvig Marschall -10 | Længdespring • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 18:00 |
27 | 510 | 3.04 (w:+0.6) | 5 | William Nordland Jaworski -10 | Længdespring • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 18:00 |
28 | 501 | 3.67 (w:-0.6) | 2 | Albert Redestam -10 | Længdespring • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 18:00 |
29 | 509 | 2.75 (w:+0.0) | 9 | Storm Vermund Gere -10 | Længdespring • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 18:00 |
30 | 3.47 (w:+0.0) | 6 | Sebastian Baan -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Onsdag kl. 18:40 | |
31 | 508 | 3.30 | 1 | Regitze Kammer Wittenkamp -11 | Kuglestød • Finale | Piger op til 9 år | Onsdag kl. 17:30 |
32 | 504 | 5.57 | 1 | Filippa Redestam -08 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 18:40 |
33 | 503 | 6.74 | 3 | Bianca Baan -07 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 19:00 |
34 | 510 | 4.47 | 5 | William Nordland Jaworski -10 | Kuglestød • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 17:40 |
35 | 501 | 4.98 | 3 | Albert Redestam -10 | Kuglestød • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 17:40 |
36 | 509 | 4.05 | 6 | Storm Vermund Gere -10 | Kuglestød • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 17:40 |
37 | 3.80 | 7 | Sebastian Baan -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Onsdag kl. 18:20 | |
38 | 508 | 9.70 | 2 | Regitze Kammer Wittenkamp -11 | Boldkast • Finale | Piger op til 9 år | Onsdag kl. 18:25 |
39 | 504 | 17.45 | 4 | Filippa Redestam -08 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Onsdag kl. 17:30 |
40 | 503 | 24.95 | 2 | Bianca Baan -07 | Boldkast • Finale | Piger 12-13 år | Onsdag kl. 17:30 |
41 | 510 | 23.01 | 2 | William Nordland Jaworski -10 | Boldkast • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 18:25 |
42 | 501 | 16.64 | 7 | Albert Redestam -10 | Boldkast • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 18:25 |
43 | 509 | 19.45 | 6 | Storm Vermund Gere -10 | Boldkast • Finale | Drenge op til 9 år | Onsdag kl. 18:25 |
44 | 24.23 | 6 | Sebastian Baan -07 | Boldkast • Finale | Drenge 12-13 år | Onsdag kl. 19:15 |