Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
8-9 jun., 2019
Arrangør: Hvidovre AM
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 376 | 13.71 | 5 | Isabella Bonde -08 | 14.01 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 | |
2 | 379 | 12.45 | 3 | Liv Amelia Nygård -08 | 13.50 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 | |
3 | 359 | 14.07 | 6 | Anna Lønborg -09 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
4 | 399 | 13.45 | 4 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 13.45 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 | |
5 | 371 | 15.45 | 5 | Freja Veicherts -05 | 16.31 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:12 | |
6 | 376 | 0.96 | 10 | Isabella Bonde -08 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:20 | |
7 | 372 | DNS | Frida Bungaard -03 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:32 | |||
8 | 386 | 12.50 | 3 | Mik Resen Lønborg -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
9 | 391 | DNS | Neloo falck -03 | 12.31 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
10 | 379 | 12.06 | 4 | Liv Amelia Nygård -08 | 12.45 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:55 | |
11 | 399 | 13.24 | 6 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 13.45 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:55 | |
12 | 371 | 17.40 | 11 | Freja Veicherts -05 | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
13 | 393 | 11.49 | 2 | Samuel Kærhøg -07 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
14 | 362 | 11.09 | 3 | August Juhl Horsgaard -07 | 11.20 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
15 | 361 | DNS | Asta Garder -07 | 11.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
16 | 375 | 3.88 (w:-0.3) | 9 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 3.75 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:10 | |
17 | 361 | DNS | Asta Garder -07 | 11.12 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:21 | ||
18 | 369 | 12.09 | Elisabeth R. Elsner -06 | 12.31 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:29 | ||
19 | 381 | 11.32 | Malika B. Jensen -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:29 | |||
20 | 384 | 18.27 | 6 | Marvin Jensen -07 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
21 | 386 | 12.35 | 1 | Mik Resen Lønborg -03 | 12.50 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | |
22 | 371 | DNS | Freja Veicherts -05 | 15.45 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:53 | ||
23 | 374 | 7.54 | 2 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 7.74 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:00 | |
24 | 369 | 1.21 | 9 | Elisabeth R. Elsner -06 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:05 | |
25 | 398 | 5.78 | 7 | Signe Veicherts -08 | 6.16 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
26 | 370 | 7.21 | 3 | Emma King -08 | 6.90 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
27 | 354 | 8.32 | 2 | Aliya Dahl -07 | 8.45 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:10 | |
28 | 374 | 16.85 | 14 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 16.13 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:10 | |
29 | 399 | 12.28 | 5 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 9.49 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:15 | |
30 | 358 | 10.58 | 4 | Anna Lønborg -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
31 | 361 | DNS | Asta Garder -07 | 12.54 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:21 | ||
32 | 379 | 10.05 | 5 | Liv Amelia Nygård -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:25 | ||
33 | 398 | 11.26 | 7 | Signe Veicherts -08 | 11.43 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:25 | |
34 | 377 | 9.34 | 2 | Klara Hatini Pedersen -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:25 | ||
35 | 393 | 11.64 | 6 | Samuel Kærhøg -07 | 11.49 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:25 | |
36 | 362 | 10.95 | 3 | August Juhl Horsgaard -07 | 11.09 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:25 | |
37 | 381 | 11.36 | 5 | Malika B. Jensen -06 | 11.32 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:29 | |
38 | 375 | 9.64 | 6 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 9.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
39 | 365 | 15.80 | 2 | Bettina Meyer -88 | 15.41 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:45 | |
40 | 384 | 3.72 (w:+0.9) | 10 | Marvin Jensen -07 | 3.86 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
41 | 393 | 3.82 (w:-0.4) | 9 | Samuel Kærhøg -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
42 | 362 | 4.57 (w:+0.5) | 3 | August Juhl Horsgaard -07 | 4.57 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
43 | 374 | 7.59 | 6 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 7.54 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:50 | |
44 | 358 | 10.57 | 6 | Anna Lønborg -09 | 10.58 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:00 | |
45 | 377 | 9.44 | 5 | Klara Hatini Pedersen -08 | 9.34 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
46 | 383 | DNF | Martin Panduro -94 | 16.68 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:14 | ||
47 | 394 | 3.38 | 6 | Selma Veicherts -11 | 3.05 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:15 | |
48 | 365 | 15.62 | 4 | Bettina Meyer -88 | 15.80 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:24 | |
49 | 361 | DNS | Asta Garder -07 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 | |||
50 | 41.06 | 2 | Københavns IF P11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:00 | |||
51 | 37.25 | 1 | Københavns IF D11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:00 | |||
52 | DNS | Københavns IF P13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 | ||||
53 | 366 | DNS | Christoffer T. Madsen -92 | 4.15.00 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:40 | ||
54 | 382 | DNS | Martin Højland Nielsen -93 | 4.25.00 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:40 | ||
55 | 394 | 41.72 | 8 | Selma Veicherts -11 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
56 | 374 | 41.01 | 13 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:54 | ||
57 | 371 | 1.26 | 12 | Freja Veicherts -05 | 1.15 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
58 | 652 | SB | 3.62 | 3 | Anne Sofie Olsen -94 | 3.55 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 |
59 | 399 | 33.39 | 1 | Sophie Filtenborg Brandt -09 | 32.95 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:06 | |
60 | 358 | 36.52 | 4 | Anna Lønborg -09 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:06 | ||
61 | 370 | 31.49 | 4 | Emma King -08 | 32.01 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:14 | |
62 | 375 | 34.54 | 19 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 33.64 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:18 | |
63 | 385 | DNS | Mathias Kent -08 | 31.21 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:18 | ||
64 | 387 | 31.59 | 4 | Mille Elmer -07 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:22 | ||
65 | 393 | 30.35 | 7 | Samuel Kærhøg -07 | 37.28 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:26 | |
66 | 362 | 27.98 | 3 | August Juhl Horsgaard -07 | 28.78 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:26 | |
67 | 396 | 12.78 | 4 | Signe Boelsmand -91 | 12.68 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
68 | 648 | 13.13 | 5 | Katrine Lund -90 | 13.45 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
69 | 378 | 11.70 | 5 | Kristoffer Bonde -91 | 11.97 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
70 | 383 | 12.11 | 4 | Martin Panduro -94 | 12.05 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
71 | 376 | 2.27.87 | 3 | Isabella Bonde -08 | 2.27.60 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:20 | |
72 | 377 | 2.05.06 | 1 | Klara Hatini Pedersen -08 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:20 | ||
73 | 354 | 1.53.87 | 2 | Aliya Dahl -07 | 1.59.52 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:25 | |
74 | 386 | DNS | Mik Resen Lønborg -03 | 3.60 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | ||
75 | 396 | 12.73 | 2 | Signe Boelsmand -91 | 12.78 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:40 | |
76 | 648 | 13.11 | 1 | Katrine Lund -90 | 13.13 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:40 | |
77 | 378 | 11.87 | 7 | Kristoffer Bonde -91 | 11.70 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:50 | |
78 | 383 | 12.05 | 2 | Martin Panduro -94 | 12.11 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:50 | |
79 | 389 | 1.02.40 | 1 | Nanna Elmer -03 | 1.02.55 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:22 | |
80 | 356 | DNS | Anna Krab Scheibelein -98 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:22 | |||
81 | 364 | DNS | Bettina Meyer -88 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:22 | |||
82 | 648 | 1.01.90 | 2 | Katrine Lund -90 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:22 | ||
83 | 355 | 2.43.62 | 8 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 2.38.54 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:43 | |
84 | 373 | 2.06.81 | 1 | Gustav Bendsen -03 | 2.05.08 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:53 | |
85 | 384 | 7.25 | 3 | Marvin Jensen -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 | ||
86 | 361 | DNS | Asta Garder -07 | 14.98 | 100 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:10 | ||
87 | 376 | 16.89 | 4 | Isabella Bonde -08 | 17.15 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 9:15 | |
88 | 370 | 14.78 | 3 | Emma King -08 | 15.24 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 9:15 | |
89 | 377 | 15.20 | Klara Hatini Pedersen -08 | 15.74 | 100 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 9:15 | ||
90 | 375 | 15.51 | 12 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:20 | ||
91 | 392 | 2.25 (w:-3.0) | 1 | Princecia Nsubuga -11 | Længdespring • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 9:20 | ||
92 | 368 | 2.00 (w:-2.7) | 3 | Daphne Hatini Pedersen -12 | Længdespring • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 9:20 | ||
93 | 400 | 1.90 (w:-3.9) | 4 | Tricia Nsubuga -13 | Længdespring • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 9:20 | ||
94 | 388 | 19.94 | 6 | Mille Kaae Ferraro -09 | 100 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 9:30 | ||
95 | 393 | 14.57 | 4 | Samuel Kærhøg -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:35 | ||
96 | 362 | 13.57 | 2 | August Juhl Horsgaard -07 | 14.07 | 100 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:35 | |
97 | 360 | DNS | Anton Kofoed -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:45 | |||
98 | 374 | 10.69 | 3 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:45 | ||
99 | 392 | 8.35 | 1 | Princecia Nsubuga -11 | 40 meter • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 9:55 | ||
100 | 368 | 8.36 | 2 | Daphne Hatini Pedersen -12 | 40 meter • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 9:55 | ||
101 | 400 | 9.47 | 4 | Tricia Nsubuga -13 | 40 meter • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 9:55 | ||
102 | 388 | 2.44 (w:-1.6) | 8 | Mille Kaae Ferraro -09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:55 | ||
103 | 372 | DNS | Frida Bungaard -03 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |||
104 | 374 | 10.46 | 4 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 10.69 | 60 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:50 | |
105 | 376 | 3.08 (w:-1.5) | 9 | Isabella Bonde -08 | 3.19 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
106 | 370 | 3.90 (w:-3.1) | 6 | Emma King -08 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |
107 | 377 | DNS | Klara Hatini Pedersen -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 | |||
108 | 368 | DNS | Daphne Hatini Pedersen -12 | Boldkast • Finale | Piger 7 år | Søndag kl. 11:00 | |||
109 | 360 | DNS | Anton Kofoed -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:10 | |||
110 | 375 | 15.34 | 5 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 15.51 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:20 | |
111 | 384 | 1.16 | 7 | Marvin Jensen -07 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
112 | 393 | 14.28 | 4 | Samuel Kærhøg -07 | 14.57 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:35 | |
113 | 362 | 13.57 | 3 | August Juhl Horsgaard -07 | 13.57 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:35 | |
114 | 376 | 16.99 | 8 | Isabella Bonde -08 | 16.89 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 | |
115 | 370 | DNS | Emma King -08 | 14.78 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 | ||
116 | 377 | 15.14 | 4 | Klara Hatini Pedersen -08 | 15.20 | 100 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:40 | |
117 | 388 | 20.41 | 6 | Mille Kaae Ferraro -09 | 19.94 | 100 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:45 | |
118 | 369 | 4.30 (w:+2.5) | 5 | Elisabeth R. Elsner -06 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 | |
119 | 381 | 4.30 (w:+2.9) | 6 | Malika B. Jensen -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
120 | 363 | 1.34.33 | 4 | Ayoe haisler -10 | 400 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:55 | ||
121 | 361 | DNS | Asta Garder -07 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 | ||
122 | 354 | 3.66 (w:-1.7) | 7 | Aliya Dahl -07 | 3.88 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 | |
123 | 374 | 1.31.30 | 5 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | 1.29.82 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
124 | 387 | 15.48 | 15 | Mille Elmer -07 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:15 | ||
125 | 390 | DNS | neloo falck -03 | 23.64 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | ||
126 | 395 | 27.29 | 1 | Signe Boelsmand -91 | 28.98 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 12:50 | |
127 | 649 | 26.68 | 7 | Mathilde Zeuthen -99 | 26.90 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:10 | |
128 | 397 | 26.59 | 12 | Signe Boelsmand -91 | 26.49 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:10 | |
129 | 648 | 27.49 | 9 | Katrine Lund -90 | 27.77 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:10 | |
130 | 357 | NT | Anna Krab Scheibelein -98 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:10 | |||
131 | 383 | DNS | Martin Panduro -94 | 24.59 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:20 | ||
132 | 353 | DNS | Albert Rønning -98 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:20 | |||
133 | 649 | 5.28 (w:+1.8) | 3 | Mathilde Zeuthen -99 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:20 | ||
134 | 363 | 2.58 (w:-3.4) | 8 | Ayoe haisler -10 | 2.66 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:20 | |
135 | 355 | 11.49.81 | 4 | Alma Juhl Horsgaard -05 | 11.41.24 | 3000 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:50 | |
136 | 367 | DNS | Cristoffer Åndahl -00 | 2.00 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:50 | ||
137 | 369 | 37.75 | 1 | Elisabeth R. Elsner -06 | 31.46 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:00 | |
138 | 354 | 5.25.84 | 2 | Aliya Dahl -07 | 5.45.28 | 1500 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:40 | |
139 | 380 | DNS | Louise Jørgensen -91 | 2.10.44 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:55 | ||
140 | 653 | PB | 1.59.03 | 1 | Jonathan Makwarth -00 | 1.59.36 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:55 |
141 | 401 | 2.01.41 | 3 | Villads Tobias Schou -01 | 2.05.00 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:55 | |
142 | 376 | 1.34.53 | 6 | Isabella Bonde -08 | 1.24.58 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:05 | |
143 | 377 | 1.17.36 | 4 | Klara Hatini Pedersen -08 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:05 | ||
144 | 375 | 1.19.60 | 3 | Hjalte-Johannes Kronborg -08 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:15 |