DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
25-26 feb., 2017
Arrangør: Skive AM
Viborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 116 | NM | Astrid Kjeldsteen -02 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | ||
2 | 117 | DNS | Josefine Bromerholm -03 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | ||
3 | 117 | 9.38 | 8 | Josefine Bromerholm -03 | 9.43 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
4 | 116 | 8.29 | 16 | Astrid Kjeldsteen -02 | 9.01 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
5 | 128 | PB | 5.16.54 | 11 | Johanne Hyldgaard Bach -00 | 5.30.06 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
6 | 118 | 4.59.71 | 4 | Marie Møller Schmidt -01 | 4.55.04 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | |
7 | 119 | 5.00.77 | 5 | Mie Gam -01 | 4.58.08 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:15 | |
8 | 120 | PB | 5.11.07 | 6 | Emilie Jepsen -00 | 5.12.57 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
9 | 118 | 10.45.65 | 5 | Marie Møller Schmidt -01 | 10.28.07 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
10 | 119 | 10.41.26 | 4 | Mie Gam -01 | 10.32.60 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
11 | 120 | 11.21.01 | 6 | Emilie Jepsen -00 | 1.12.58 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
12 | 121 | PB | 5.09.24 | 6 | Signe Salonson Jensen -98 | 5.17.46 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:55 |
13 | 122 | 4.57.99 | 5 | Agnes Holm -99 | 4.52.82 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:55 | |
14 | 121 | PB | 11.08.37 | 5 | Signe Salonson Jensen -98 | 11.10.63 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 |
15 | 122 | PB | 10.33.81 | 2 | Agnes Holm -99 | 10.40.71 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 |
16 | 123 | PB | 2.21.21 | 1 | Emma Dyrup Kleist -97 | 2.26.38 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:35 |
17 | 123 | PB | 4.44.16 | 1 | Emma Dyrup Kleist -97 | 4.56.21 | 1500 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:55 |
18 | 123 | DNS | Emma Dyrup Kleist -97 | 10.26.21 | 3000 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
19 | 125 | 2.16.57 | 8 | Laurits Berntsen -02 | 2.13.88 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
20 | 124 | 2.09.28 | 2 | Elias Shifris -02 | 2.04.33 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
21 | 125 | 4.40.59 | 7 | Laurits Berntsen -02 | 4.34.93 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
22 | 124 | PB | 4.24.52 | 1 | Elias Shifris -02 | 4.25.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
23 | 115 | 25.82 | 13 | Kristian Skov Hansen -01 | 26.23 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:15 | |
24 | 126 | 2.06.79 | 5 | Carl Christian Burvil -00 | 2.04.59 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:10 | |
25 | 126 | 4.35.84 | 8 | Carl Christian Burvil -00 | 4.26.74 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 | |
26 | 127 | 11.25.38 | 9 | Elias Hindbo Nielsen -00 | 11.07.01 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
27 | 162 | 11.08.81 | 8 | Johan Enevoldsen -01 | 1.10.30 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
28 | 114 | PB | 10.94 | 8 | Frederik Skov Hansen -01 | 10.67 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
29 | 130 | 7.55 | 6 | Rune Drongesen -96 | 7.61 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 | |
30 | 129 | DNS | Emil K. Aarestrup -95 | 4.11.18 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:05 | ||
31 | 129 | PB | 8.52.77 | 2 | Emil K. Aarestrup -95 | 8.54.39 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:45 |
32 | 130 | 1.78 | 3 | Rune Drongesen -96 | 1.81 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
33 | 130 | 6.06 | 4 | Rune Drongesen -96 | 6.08 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:45 |