DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
25-26 feb., 2017
Arrangør: Skive AM
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 253 | 8.13 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 8.09 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 |
2 | 255 | NQ | Selma Bertram -03 | 8.69 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
3 | 254 | 8.38 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 8.28 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 |
4 | 253 | 8.06 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 8.13 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 |
5 | 255 | 29.03 | 17 | Selma Bertram -03 | 29.29 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:40 |
6 | 254 | 27.48 | 4 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 27.20 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:40 |
7 | 257 | 2.32.34 | 10 | Caroline Rødgaard Jessen -02 | 2.32.48 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
8 | 256 | 2.19.75 | 1 | Majken Lützen -03 | 2.18.52 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
9 | 257 | 5.12.02 | 12 | Caroline Rødgaard Jessen -02 | 5.16.69 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
10 | 258 | 5.28.10 | 17 | Mathilde G Rasmussen -03 | 5.17.23 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
11 | 256 | 4.53.84 | 3 | Majken Lützen -03 | 4.56.71 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
12 | 259 | 5.02.39 | 7 | Alma Søttrup -03 | 5.08.34 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:45 |
13 | 258 | 10.59.82 | 5 | Mathilde G Rasmussen -03 | 10.52.37 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
14 | 259 | 10.50.94 | 3 | Alma Søttrup -03 | 10.48.26 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
15 | 253 | 9.81 | 3 | Klara Skriver Loessl -02 | 9.63 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
16 | 253 | 9.56 | 5 | Klara Skriver Loessl -02 | 9.81 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
17 | 253 | 3.10 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 3.20 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:30 |
18 | 260 | 2.90 | 2 | Rebecca Madeleine Normann -02 | 2.80 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:30 |
19 | 254 | 4.93 | 8 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 4.89 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
20 | 260 | 10.24 | 6 | Rebecca Madeleine Normann -02 | 9.92 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
21 | 289 | 1.52.92 | 3 | Ballerup AK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:45 | |
22 | 265 | 3.40 | 1 | Ida L Jespersen -00 | 3.50 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
23 | 262 | 9.15 | 8 | Rebecca Nielsen -00 | 9.35 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
24 | 264 | DNS | Caroline Brath -00 | 8.25 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
25 | 263 | 8.28 | 10 | Mette Marie Jensen -01 | 8.68 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
26 | 261 | 12.48 | 1 | Amalie Pfeiffer -01 | 12.64 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
27 | 266 | 8.26 | 3 | Frederikke Mortensen -98 | 8.38 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:50 |
28 | 267 | DNS | Mathilde Riis -99 | 1.09.66 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 | |
29 | 269 | 5.14.57 | 7 | Kamilla Kajbæk -99 | 5.16.06 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:55 |
30 | 268 | 4.46.70 | 3 | Mia van Wagenen -99 | 4.53.18 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:55 |
31 | 269 | 10.49.34 | 3 | Kamilla Kajbæk -99 | 10.59.17 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 |
32 | 268 | 10.30.49 | 1 | Mia van Wagenen -99 | 10.15.08 | 3000 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 |
33 | 270 | 3.80 | 1 | Caroline Ranners -95 | 3.70 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:00 |
34 | 271 | 5.00.70 | 11 | Oscar Riis -03 | 5.03.17 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
35 | 272 | DNS | Rasmus Baltersen -02 | 4.37.46 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
36 | 272 | DQ | Rasmus Baltersen -02 | 9.50.98 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
37 | 275 | 10.70 | 7 | Emil Boesen -03 | 10.50 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 |
38 | 275 | 2.80 | 8 | Emil Boesen -03 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
39 | 275 | 4.75 | 14 | Emil Boesen -03 | 4.87 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
40 | 273 | 5.15 | 9 | Robin Tirkov -02 | 5.34 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 |
41 | 274 | 10.94 | 8 | Mathias B Rasmussen -02 | 11.64 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
42 | 273 | 11.81 | 7 | Robin Tirkov -02 | 11.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 |
43 | 289 | DNS | Ballerup AK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:35 | ||
44 | 276 | 4.40.55 | 11 | Kristian Carstensen -01 | 4.38.58 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
45 | 277 | 10.54.83 | 7 | David Romney Lauridsen -01 | 11.11.76 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
46 | 276 | 10.31.03 | 6 | Kristian Carstensen -01 | 9.51.11 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
47 | 279 | NM | Oliver Lumholdt -01 | 2.60 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
48 | 278 | 13.29 | 2 | Mathias P. Kveiborg -00 | 12.64 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
49 | 281 | 4.13.42 | 5 | Joachim Rønsholt -99 | 4.08.21 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 |
50 | 281 | 9.06.20 | 6 | Joachim Rønsholt -99 | 9.12.36 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 |
51 | 280 | 7.05 | 1 | Emil Ipsen -99 | 6.91 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:45 |
52 | 282 | DNS | Stefan Lehnert -99 | 12.93 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:00 | |
53 | 283 | 10.14 | 10 | Rasmus Jensen -99 | 12.82 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:00 |
54 | 285 | 7.76 | 7 | Sam Buari -95 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 | |
55 | 287 | 7.80 | 8 | Kasper Jespersen -97 | 7.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 |
56 | 284 | 7.06 | 2 | Lukas Bredo -97 | 7.12 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 |
57 | 286 | 7.70 | 7 | Bruce Buasri -95 | 7.79 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 |
58 | 284 | 7.08 | 4 | Lukas Bredo -97 | 7.06 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:05 |
59 | 285 | 24.82 | 7 | Sam Buari -95 | 23.89 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:45 |
60 | 287 | 24.97 | 8 | Kasper Jespersen -97 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:45 | |
61 | 284 | DNS | Lukas Bredo -97 | 22.67 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:45 | |
62 | 286 | 25.00 | 9 | Bruce Buasri -95 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:45 | |
63 | 288 | 4.20 | 3 | Oliver Durafour -97 | 4.51 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:00 |
64 | 289 | 1.40.90 | 3 | Ballerup AK | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:15 |