DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
25-26 feb., 2017
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 91 | 4.73 | 10 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 89 | NQ | Klara Lind Toustrup -03 | 4.48 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
3 | 90 | NQ | Martha Kjæhr Danneskjold -02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
4 | 70 | DNS | Kasper Hørmann -01 | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
5 | 101 | 1.04.01 | 10 | Mathilde Kodal -01 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
6 | 74 | DNS | Tais Leicht Kjær -00 | 53.97 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
7 | 106 | PB | 1.01.87 | 2 | Cornelia Andersen Slej -99 | 1.02.60 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 |
8 | 85 | 50.39 | 4 | Emil Søndergaard -96 | 49.75 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:25 | |
9 | 81 | DNS | Mathias Mørk -97 | 51.61 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
10 | 82 | 2.08 | 1 | Jonas Kløjgård Jensen -96 | 2.11 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
11 | 87 | DNS | Mads Moos Larsen -95 | 1.97 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
12 | 105 | 5.17 | 3 | Sarah Bahat -99 | 5.19 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:00 | |
13 | 108 | 5.23 | 1 | Rosa Preuss Ililonga -98 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
14 | 98 | PB | 10.64 | 6 | Amalie Holmark Andersen -01 | 10.15 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
15 | 65 | DNS | Jakob Nissen Nielsen -03 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |||
16 | 66 | 2.80 | 6 | Sebastian R Suurballe -02 | 2.90 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
17 | 67 | PB | 3.40 | 3 | Rasmus Vestergaard -02 | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
18 | 76 | 11.03.63 | 8 | Rasmus Lorenzen -98 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
19 | 75 | DNS | Magnus Nymann Hall -99 | 8.39.90 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
20 | 72 | 1.74 | 5 | Philip Vikne Dalmose -01 | 1.71 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
21 | 92 | PB | 10.00 | 8 | Sofie Froberg -02 | 9.59 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
22 | 90 | PB | 2.27.56 | 6 | Martha Kjæhr Danneskjold -02 | 2.28.49 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
23 | 69 | PB | 12.02 | 2 | William Korsgaard -01 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 | |
24 | 71 | PB | 12.64 | 1 | Anton Læssøe Bisgaard -01 | 12.21 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 |
25 | 86 | DNS | Dennis Mägi -95 | 14.74 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:05 | ||
26 | 68 | 7.81 | 4 | Jeppe Ege Nielsen -02 | 7.71 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
27 | 64 | DNS | Rasmus K Christensen -03 | 8.16 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
28 | 103 | 8.90 | 7 | Tine Hoffmann Nielsen -00 | 8.85 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
29 | 105 | 11.55 | 5 | Sarah Bahat -99 | 11.82 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
30 | 70 | DNS | Kasper Hørmann -01 | 7.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
31 | 74 | DNS | Tais Leicht Kjær -00 | 7.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
32 | 97 | 8.56 | 7 | Camilla Smith Riis -02 | 8.53 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
33 | 88 | NQ | Klara Krustrup -03 | 8.68 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
34 | 91 | 8.14 | 1 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 8.16 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
35 | 89 | NQ | Klara Lind Toustrup -03 | 8.67 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
36 | 90 | 8.34 | 3 | Martha Kjæhr Danneskjold -02 | 8.38 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
37 | 66 | PB | 10.38 | 7 | Sebastian R Suurballe -02 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
38 | 79 | 6.96 | 2 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 7.03 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
39 | 78 | 6.98 | 1 | Simon Hansen -98 | 6.87 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
40 | 80 | DNS | Jacob Klysner -98 | 7.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
41 | 84 | 305 | 7.31 | 5 | Casper Henningensen -96 | 7.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 |
42 | 91 | 8.09 | 3 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 8.14 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | |
43 | 90 | 8.43 | 8 | Martha Kjæhr Danneskjold -02 | 8.34 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | |
44 | 68 | 7.79 | 7 | Jeppe Ege Nielsen -02 | 7.81 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:35 | |
45 | 79 | 6.90 | 3 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 6.96 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:55 | |
46 | 78 | 6.82 | 1 | Simon Hansen -98 | 6.98 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:55 | |
47 | 111 | 7.82 | 5 | Frida Sångren -97 | 7.83 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 | |
48 | 112 | 7.66 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 7.56 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 | |
49 | 110 | DNS | Anne Søeborg -97 | 8.58 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 | ||
50 | 88 | 10.47 | 5 | Klara Krustrup -03 | 10.06 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
51 | 91 | 9.58 | 1 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 9.44 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
52 | 96 | 10.88 | 6 | Ida Marie Hartmann -02 | 10.62 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
53 | 95 | 11.06 | 7 | Mille Albinus Hjermitslev -02 | 11.09 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
54 | 66 | DNS | Sebastian R Suurballe -02 | 10.08 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | ||
55 | 94 | 2.20 | 7 | Iben Opstrup Wedel -02 | 2.30 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | |
56 | 93 | 2.50 | 4 | Sara Harsmann -02 | 2.60 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:30 | |
57 | 109 | DNS | Caroline G Johansen -98 | 9.64 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:50 | ||
58 | 105 | 10.14 | 5 | Sarah Bahat -99 | 9.91 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:50 | |
59 | 108 | DNS | Rosa Preuss Ililonga -98 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:50 | |||
60 | 107 | DNS | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 9.10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:50 | ||
61 | 101 | 9.83 | 4 | Mathilde Kodal -01 | 9.72 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
62 | 108 | 11.00 | 1 | Rosa Preuss Ililonga -98 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:25 | ||
63 | 67 | 12.33 | 5 | Rasmus Vestergaard -02 | 12.66 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
64 | 64 | 9.62 | 11 | Rasmus K Christensen -03 | 10.18 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |
65 | 91 | 9.39 | 3 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 9.58 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
66 | 101 | 9.82 | 7 | Mathilde Kodal -01 | 9.83 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:10 | |
67 | 109 | 9.32 | 3 | Caroline G Johansen -98 | 9.64 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
68 | 105 | 9.94 | 6 | Sarah Bahat -99 | 9.91 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
69 | 107 | 9.02 | 1 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 9.10 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:30 | |
70 | 112 | 8.45 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 8.44 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:35 | |
71 | 71 | 8.98 | 3 | Anton Læssøe Bisgaard -01 | 9.13 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
72 | 95 | PB | 9.40 | 7 | Mille Albinus Hjermitslev -02 | 9.39 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:50 |
73 | 92 | =PB | 10.24 | 3 | Sofie Froberg -02 | 10.24 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:50 |
74 | 103 | 2.20 | 6 | Tine Hoffmann Nielsen -00 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
75 | 100 | PB | 2.60 | 5 | Anna Mosby Nielsen -01 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
76 | 99 | 2.20 | 6 | Emma Guldager -01 | 2.10 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 | |
77 | 104 | PB | 3.30 | 2 | Julie Harsmann -00 | 3.20 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:15 |
78 | 105 | 1.58 | 5 | Sarah Bahat -99 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:45 | |
79 | 73 | PB | 12.43 | 4 | Anton Kühl -01 | 12.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:15 |
80 | 76 | 4.40.76 | 8 | Rasmus Lorenzen -98 | 4.34.32 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | |
81 | 75 | DNS | Magnus Nymann Hall -99 | 3.57.99 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:45 | ||
82 | 64 | DNS | Rasmus K Christensen -03 | 4.54 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
83 | 74 | DNS | Tais Leicht Kjær -00 | 23.97 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:15 | ||
84 | 103 | 29.90 | 17 | Tine Hoffmann Nielsen -00 | 28.72 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:35 | |
85 | 101 | 28.96 | 16 | Mathilde Kodal -01 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:35 | ||
86 | 79 | 22.07 | 1 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 21.57 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | |
87 | 80 | DNS | Jacob Klysner -98 | 23.59 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | ||
88 | 109 | 27.64 | 6 | Caroline G Johansen -98 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | ||
89 | 106 | 28.18 | 8 | Cornelia Andersen Slej -99 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | |
90 | 107 | DNF | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 26.44 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | ||
91 | 71 | 5.46 | 12 | Anton Læssøe Bisgaard -01 | 5.56 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 | |
92 | 77 | 19.34 | 1 | Marcus Thomsen -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:00 | ||
93 | 83 | 11.25 | 2 | Mikkel Bach Garbrecht -96 | 11.68 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:00 | |
94 | 111 | DNS | Frida Sångren -97 | 24.93 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:05 | ||
95 | 112 | 24.53 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 23.91 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:05 | |
96 | 110 | DNS | Anne Søeborg -97 | 28.23 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:05 | ||
97 | 102 | PB | 1.57 | 3 | Martyna Kresa -01 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:35 |
98 | 91 | 26.22 | 1 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 26.50 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:40 | |
99 | 96 | 29.35 | 18 | Ida Marie Hartmann -02 | 28.75 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:40 | |
100 | 113 | DUR | 1.28.99 | 1 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:15 | |
101 | 113 | 1.50.76 | 2 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 17:25 | ||
102 | 79 | 6.73 | 3 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 6.59 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 17:45 | |
103 | 113 | 1.54.38 | 6 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:45 | ||
104 | 113 | 1.41.17 | 6 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 18:00 | ||
105 | 113 | 1.55.15 | 6 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 18:10 |