Sparta UP-stævne • Østerbro Stadion • København
28 maj, 2019
Arrangør: Sparta
Sparta
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.85 (w:-1.9) | 17 | Vigga Birch Schneider -09 | 2.92 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
2 | 4.12 (w:-0.4) | 3 | Queen Riege -08 | 3.97 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
3 | 2.91 (w:+1.3) | 16 | Erika Livia Wischmann -09 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
4 | 3.39 (w:+1.4) | 11 | Theresa Dommer -09 | 3.49 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
5 | 3.52 (w:+2.3) | 9 | Cecilie Zachariae -09 | 3.28 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
6 | DNS | Clara Vejlgaard -08 | 3.71 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
7 | 4.20 (w:+1.5) | 2 | Esther Falck -08 | 4.28 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
8 | 3.49 (w:-0.3) | 10 | Helena Bang-Löwgren -09 | 3.36 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
9 | 4.30 (w:-3.6) | 1 | Alma Ravn -09 | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
10 | 3.34 (w:+2.5) | 13 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 3.45 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
11 | 3.39 (w:+1.4) | 12 | Martha Demidoff Nielsen -08 | 3.60 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
12 | 3.03 (w:+1.7) | 14 | Freja Kauschen -09 | 2.62 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
13 | 4.02 (w:+1.5) | 5 | Emilie Holm -11 | 3.76 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
14 | 4.05 (w:+0.9) | 4 | Selma Madicken Vöge-Widding -08 | 4.13 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
15 | DNS | Lærke Høj Alexandersen -09 | 2.98 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
16 | 2.80 (w:+0.4) | 18 | Annabel Rose Mikkelsen -09 | 2.74 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
17 | 2.65 (w:+0.8) | 13 | Sebastian J. Thilkjær -09 | 3.01 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
18 | 3.49 (w:+0.3) | 7 | Samuel Grønlund Brix -09 | 3.49 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
19 | 3.40 (w:+0.1) | 10 | William Thøgersen -08 | 3.73 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
20 | 3.50 (w:+0.0) | 6 | William Matthew Buck -08 | 3.92 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
21 | 3.48 (w:+0.3) | 8 | Pablo Orellana -09 | 3.28 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
22 | 3.88 (w:+0.0) | 4 | Sofus Houman-Prassé -09 | 3.53 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
23 | 4.26 (w:+1.3) | 3 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
24 | 3.48 (w:+2.1) | 9 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 3.36 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 |
25 | 3.86 (w:-0.9) | 5 | Lukas Mikkelsen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Tirsdag kl. 17:30 | |
26 | 2.14 (w:+0.0) | 4 | Julie Silleborg -12 | 2.15 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 |
27 | 2.14 (w:+0.0) | 5 | Niovi Kastrinaki -13 | 2.12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 |
28 | 1.55 (w:+0.0) | 10 | Carla Andersen -13 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
29 | 2.22 (w:+0.0) | 3 | Mira Mai Henriksen -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
30 | 1.96 (w:+0.0) | 7 | Paula Petersone Milcevic -13 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
31 | 2.25 (w:+0.0) | 2 | Lovisa Grosso -13 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
32 | 2.60 (w:+0.0) | 1 | Mariana Vargas -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 | |
33 | 1.94 (w:+0.0) | 8 | Vida Leonora Devantier -12 | 2.24 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 |
34 | 2.05 (w:+0.0) | 6 | Julia Kjær-Christensen -13 | 2.28 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 |
35 | 1.83 (w:+0.0) | 9 | Magali Vinter Johansen -13 | 1.93 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Tirsdag kl. 17:45 |
36 | 2.68 (w:+0.0) | 10 | Ronja Kauschen -11 | 2.96 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
37 | 2.75 (w:-2.6) | 8 | Anna Visan Bahn -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
38 | 2.20 (w:-1.7) | 15 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 2.12 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
39 | 3.21 (w:-0.2) | 5 | Tara Rose Mehrotra -10 | 2.87 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
40 | 2.25 (w:-2.8) | 14 | Asta Brøkner Smith -11 | 2.36 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
41 | 2.72 (w:+1.1) | 9 | Andrea Winther Glamoclija -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
42 | 3.23 (w:+0.5) | 4 | Annamai Remy Christiansen -10 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
43 | DNS | Rosa Lønberg -11 | 2.37 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
44 | DNS | Maia Hylling Axelsson -10 | 3.10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
45 | 2.47 (w:+0.0) | 13 | Frieda Christine Thilkjær -11 | 2.25 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
46 | 2.55 (w:-1.6) | 12 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | 2.38 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
47 | DNS | Karla Høj Alexandersen -11 | 2.53 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 | |
48 | 2.90 (w:+0.4) | 7 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 3.03 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
49 | 2.60 (w:-1.0) | 11 | Ella Fredlund Husby -10 | 2.62 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
50 | 3.39 (w:+0.0) | 2 | Wilma Caroline Nielsen -09 | 3.67 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Tirsdag kl. 18:05 |
51 | 2.28 (w:+0.0) | 9 | Elyas Shirazi -11 | 2.31 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:10 |
52 | 2.11 (w:+1.0) | 11 | Tino Hodzic-Mehic -11 | 2.27 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:10 |
53 | 3.30 (w:+0.0) | 1 | Villads Timm Christense -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:10 | |
54 | 2.05 (w:+0.0) | 12 | Louis Kirk Petersen -11 | 2.04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:10 |
55 | 2.59 (w:+0.0) | 5 | Bjarni Berg Gíslason -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:10 | |
56 | 2.40 (w:+0.6) | 8 | Max Backman Christiansen -10 | 2.48 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:10 |
57 | 2.53 (w:+0.1) | 6 | Vitus Rought Grenaae -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Tirsdag kl. 18:10 | |
58 | 1.85 (w:-0.5) | 13 | Frederik Emil Vorgaard Andersen -12 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
59 | 1.79 (w:+0.0) | 14 | Axel Thorsø Sander -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
60 | 2.41 (w:+0.3) | 5 | Alfred Hartung -12 | 2.44 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 |
61 | 1.78 (w:-0.3) | 15 | Baldi Kvist -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
62 | 1.87 (w:-0.3) | 11 | Oscar Ploug -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
63 | 1.93 (w:-0.1) | 9 | Darvin Linnet Ahrentløv -13 | 2.00 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 |
64 | 1.86 (w:-1.3) | 12 | Bendix Plenaa Thorngreen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
65 | 2.42 (w:+0.1) | 4 | Julius Tuokila -12 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
66 | 2.26 (w:+0.9) | 6 | Dusan Stefanovic -12 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
67 | 2.00 (w:-0.7) | 8 | Theodor Kauschen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
68 | 1.65 (w:-1.9) | 16 | Ludvig Thøgersen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 | |
69 | 1.91 (w:+0.4) | 10 | Otto Hartung -13 | 1.80 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 |
70 | 2.76 (w:-0.3) | 1 | Holger Revsbech -12 | 3.01 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Tirsdag kl. 18:20 |
71 | 3.98 (w:-1.0) | 8 | Kasper Schimmell Smith -05 | 4.23 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Tirsdag kl. 18:40 |
72 | 6.40 (w:-0.8) | 2 | Tobias Jappe Bjerre -04 | 6.16 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Tirsdag kl. 18:40 |
73 | 5.60 (w:-3.4) | 4 | Hakeem Ali -05 | 5.02 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Tirsdag kl. 18:40 |
74 | 4.80 (w:-0.1) | 5 | Asger Pape Liboriussen -05 | 5.09 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Tirsdag kl. 18:40 |
75 | 6.04 (w:+0.0) | 3 | Carl Johan Zachariae -04 | 5.91 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Tirsdag kl. 18:40 |
76 | 4.74 (w:-1.6) | 6 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 5.27 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Tirsdag kl. 18:40 |
77 | 6.69 (w:+0.0) | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 6.52 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Tirsdag kl. 18:40 |
78 | 3.77 (w:+1.1) | 10 | Christine Emilie Næsby -07 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 | |
79 | 4.62 (w:+1.3) | 2 | Freja Isabel Knudsen -07 | 4.74 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 |
80 | 3.25 (w:+3.7) | 14 | Louise C.B.Jessen -07 | 3.49 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 |
81 | 4.16 (w:+0.1) | 7 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 |
82 | 4.82 (w:+0.3) | 1 | Mikaela Medina Sørensen -06 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 |
83 | 3.65 (w:+1.3) | 12 | Laura Diaz Friis -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 | |
84 | 3.86 (w:+0.5) | 9 | Freja Abraham -06 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 |
85 | 3.12 (w:+0.9) | 15 | Stella Deleuran -07 | 3.29 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 |
86 | 4.56 (w:+0.4) | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 4.95 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 |
87 | 4.24 (w:+0.8) | 5 | Pil Nedergaard -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Tirsdag kl. 18:40 | |
88 | 4.14 (w:-0.4) | 8 | Connor Joseph Mikkelsen -06 | 4.04 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 |
89 | 4.77 (w:+0.0) | 2 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 5.15 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 |
90 | 5.00 (w:-1.0) | 1 | Thor Knudsen -07 | 4.77 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 |
91 | 3.90 (w:+1.0) | 11 | Tristan Lohmann Smed -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 | |
92 | 4.40 (w:-0.7) | 7 | Anders Silleborg -07 | 4.28 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 |
93 | 3.70 (w:-0.4) | 13 | Valdemar Kopp -06 | 3.73 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 |
94 | 4.63 (w:+0.2) | 3 | Sophus Emil Ramsgaard jensen -06 | 4.51 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 |
95 | 4.42 (w:+0.9) | 6 | Mads Vincentsen -07 | 4.38 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 |
96 | 4.01 (w:+0.8) | 10 | Aksel Birk Stjernstrøm -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Tirsdag kl. 18:50 | |
97 | 4.25 (w:+0.0) | 3 | Emilie Nørregaard -03 | 4.35 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Tirsdag kl. 19:35 |
98 | 5.18 (w:+0.0) | 1 | Maria Skov Kragh -01 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Tirsdag kl. 19:35 | |
99 | 4.95 (w:+0.1) | 2 | Louise Bach Moore -01 | 5.54 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Tirsdag kl. 19:35 |
100 | 5.78 (w:+0.7) | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 5.97 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Tirsdag kl. 19:35 |
101 | 6.29 (w:+0.0) | 2 | Bertram Costa -02 | 6.48 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Tirsdag kl. 19:35 |
102 | 5.38 (w:+0.7) | 5 | Malte Bank -03 | 5.20 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Tirsdag kl. 19:35 |
103 | 4.67 (w:+0.0) | 5 | Johanna C.B.Jessen -05 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 |
104 | 4.77 (w:+0.0) | 4 | Kaisa Dueam Ventrup -05 | 4.85 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 |
105 | 5.26 (w:-0.4) | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 5.41 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 |
106 | DNS | Helena Reijnen -05 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 | |
107 | 4.82 (w:+0.0) | 3 | Bolette Nimskov -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 | |
108 | 4.57 (w:-0.6) | 7 | Signe Juhl Laursen -05 | 4.37 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 |
109 | 4.23 (w:+0.0) | 9 | Anna Elisabeth Buhmann Pedersen -05 | 4.13 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 |
110 | DNS | Nanna Schaldemose -04 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 | ||
111 | DNS | Ingeborg Falck -04 | 5.27 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 | |
112 | 4.93 (w:-2.1) | 2 | Josephine Houlbjerg Hansen -04 | 4.66 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 |
113 | 4.41 (w:-2.8) | 8 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Tirsdag kl. 19:45 |