Kronborg Games - afdeling 3 • Snerkersten Idrætscenter • Snerkersten
17 mar., 2013
Arrangør: Helsingør IF
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 212 | 9.21 | 4 | Sofie Rasmussen -00 | 9.45 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | |
2 | 196 | 7.32 | 10 | Louise B. Moore -01 | 7.57 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | |
3 | 186 | =PB | 5.97 | 21 | Josephine Amaloo -00 | 5.97 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 156 | PB | 5.98 | 20 | Amanda Amaloo -00 | 5.63 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 |
5 | 160 | PB | 8.02 | 6 | Annesofie Nielsen -00 | 7.96 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 |
6 | 166 | DNS | Bella Vad Pedersen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | |||
7 | 213 | PB | 7.55 | 8 | Sophie Søefeldt -00 | 7.38 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 |
8 | 208 | 5.57 | 9 | Signe K. Lawson -02 | 6.18 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
9 | 211 | PB | 5.30 | 12 | Silja D. Mouritsen -02 | 4.47 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 |
10 | 188 | PB | 5.57 | 10 | Karoline Bygwraa -03 | 4.56 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 |
11 | 176 | 5.69 | 8 | Eva Seixas -02 | 5.93 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:00 | |
12 | 183 | DNS | Jonathan Aktor Hansen -00 | 5.94 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
13 | 525 | 4.87 | 19 | Fintan Burke -01 | 5.29 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
14 | 169 | 7.32 | 6 | Christoffer Åndahl -00 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
15 | 185 | PB | 7.54 | 4 | Jonathan Makwarth -00 | 7.44 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 |
16 | 184 | 5.96 | 12 | Jonathan Feigenberg Lind -01 | 6.07 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
17 | 205 | DNS | Philip Z. Ellefsen -01 | 6.50 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
18 | 214 | PB | 5.77 | 13 | Sylvester Schmidt -00 | 5.52 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 |
19 | 215 | PB | 3.98 | 14 | Tobias Kjær -04 | 3.49 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:45 |
20 | 423 | 6.83 | 6 | William R. Elsner -03 | 7.05 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:45 | |
21 | 174 | DNS | Emil Malte Lindbæk -03 | 5.54 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:45 | ||
22 | 167 | PB | 5.59 | 13 | Benjamin Aktor Hansen -03 | 5.35 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:45 |
23 | 162 | PB | 5.87 | 12 | Asbjørn Birkelund -02 | 5.49 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 14:45 |
24 | 410 | 11.34 | 1 | Anne Sofie Olsen -94 | 11.97 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | |
25 | 206 | PB | 7.67 | 7 | Rita Wilcke -99 | 7.61 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:15 |
26 | 190 | PB | 8.73 | 5 | Klara Eigtved -99 | 7.72 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:15 |
27 | 159 | 6.86 | 12 | Anna K. Scheibelein -98 | 7.27 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:15 | |
28 | 171 | PB | 11.18 | 3 | Denis Petrov -98 | 11.15 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:00 |
29 | 197 | DNS | Mads Ringsted -99 | 9.86 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:00 | ||
30 | 182 | 6.67 | 5 | Johan Lehtonen -99 | 7.63 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:00 |