Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
6-7 maj, 2017
Arrangør: Amager AC
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 129 | 12.21 | 5 | Hannah Damborg -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
2 | 139 | 11.82 | 3 | Karoline Koch Juhl -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
3 | 159 | 13.37 | 8 | Regitze Mammen -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
4 | 145 | 12.69 | 6 | Liva Johansson -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
5 | 142 | 12.71 | 7 | Laura Malis -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
6 | 128 | 13.13 | 7 | Frida Meier Eriksen -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
7 | 124 | 11.93 | 5 | Emma Hjortshøj Møller -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
8 | 146 | 13.70 | 7 | Liva Vekslund Agergaard -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
9 | 107 | 12.12 | 4 | Anna Jacobsen -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
10 | 118 | 12.31 | 6 | Cathrine Mammen -09 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:00 | |
11 | 154 | 9.76 | 1 | Mille Zentner Svenson -06 | 9.77 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 |
12 | 164 | 10.11 | 5 | Sophia Bosack -06 | 9.91 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 |
13 | 141 | 10.38 | 3 | Laura Halberg Nome -06 | 10.99 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 |
14 | 127 | DNS | Freja Isabel Knudsen -07 | 9.20 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
15 | 153 | 9.84 | 3 | Mille Kisbye Bodehold -07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
16 | 154 | 9.69 | 4 | Mille Zentner Svenson -06 | 9.76 | 60 meter • Semi | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:05 |
17 | 153 | 9.91 | 6 | Mille Kisbye Bodehold -07 | 9.84 | 60 meter • Semi | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:05 |
18 | 150 | 11.03 | 6 | Magnus Dons -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | |
19 | 116 | 13.83 | 8 | Bjørn Kivsmose Kaldor -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | |
20 | 115 | 13.87 | 7 | August Tulinius -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | |
21 | 162 | DNS | Sigurd Fobian Nielsen -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | ||
22 | 157 | 11.76 | 6 | Otto Kjærulff -09 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | |
23 | 170 | 11.39 | 5 | Vilhelm Bak-Thomsen -08 | 11.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 |
24 | 155 | 9.83 | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:40 | |
25 | 155 | 9.91 | 4 | Oliver Mikkelsen -08 | 9.83 | 60 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:20 |
26 | 156 | 9.43 | 1 | Oskar Westerlin -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
27 | 114 | 11.47 | 3 | August Steenbeck -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
28 | 169 | DNS | Tobias Lerche -07 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
29 | 167 | 9.14 | 3 | Thor Knudsen -07 | 9.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 |
30 | 167 | 9.13 | 2 | Thor Knudsen -07 | 9.14 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:50 |