Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 461 | 28.59 | 4 | Anders Bang -02 | 28.40 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
2 | 458 | 31.51 | 15 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 31.86 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
3 | 457 | 29.12 | 6 | William Wittendorff -03 | 29.42 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
4 | 465 | 31.44 | 14 | Jakob H B Andersen -03 | 31.21 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
5 | 453 | 30.43 | 11 | Oliver Veselinovski -03 | 30.84 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
6 | 456 | 28.89 | 5 | Bertram Bing Costa -02 | 28.87 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
7 | 455 | 28.04 | 3 | Sofus Lassen -03 | 28.30 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:30 |
8 | 472 | 31.64 | 21 | Josefine Sørensen -02 | 31.33 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
9 | 480 | 30.29 | 11 | Annika Haldbo -03 | 31.17 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
10 | 473 | 28.41 | 2 | Marie Falkebo -03 | 28.69 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
11 | 481 | 31.41 | 19 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 32.22 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
12 | 467 | 30.83 | 16 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 30.82 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
13 | 469 | 29.41 | 6 | Victoria Lee Lendal -02 | 28.96 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
14 | 471 | 35.41 | 39 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 34.54 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
15 | 478 | 30.18 | 10 | Liv Nedergaard -02 | 30.12 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
16 | 484 | 31.92 | 22 | Mie Hylling Axelsson -02 | 30.79 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
17 | 483 | DNS | Annika Eppers -02 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 | ||
18 | 470 | 30.75 | 15 | Karla Schärfe -03 | 30.35 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
19 | 479 | 33.51 | 34 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 35.34 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |
20 | 509 | 27.55 | 4 | Hannah Illum Petersen -00 | 27.58 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
21 | 512 | 27.21 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 26.41 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
22 | 518 | 29.04 | 15 | Maria Kragh -01 | 29.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
23 | 516 | 29.76 | 17 | Améli Kampp -01 | 29.22 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
24 | 513 | DNS | Mathilde Brix-Priesner -00 | 29.68 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
25 | 514 | 28.42 | 10 | Viktoria Dommer -01 | 27.52 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
26 | 520 | 30.54 | 24 | Milla de Place Bjørn -00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
27 | 511 | 27.22 | 3 | Olivia Thorsgaard -00 | 27.02 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
28 | 517 | 27.84 | 7 | Ida Beiter Bomme -01 | 27.09 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
29 | 526 | 29.03 | 14 | Cecilie Næsby -00 | 30.09 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
30 | 504 | 26.43 | 7 | Lucas Bunch -00 | 27.13 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
31 | 493 | 25.69 | 5 | Gabriel Lausten -00 | 25.35 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
32 | 497 | DNS | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 27.53 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
33 | 495 | 24.37 | 2 | Emil Frænde -00 | 24.34 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
34 | 496 | 28.51 | 10 | Andreas Christoffersen -01 | 31.63 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
35 | 494 | DNS | Christian Cornelius -00 | 25.83 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
36 | 556 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 25.38 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
37 | 548 | 28.10 | 3 | Simone Hjort -99 | 27.90 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
38 | 547 | DNS | Leonora Hede -98 | 27.95 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
39 | 558 | 28.98 | 5 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 28.36 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
40 | 559 | 28.94 | 4 | Louise Wessel Leroy -99 | 28.25 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
41 | 540 | 23.85 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 2.41 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 |
42 | 533 | 24.34 | 4 | Jonathan Aquino -99 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 | |
43 | 531 | 24.77 | 6 | Jacob Hvorup -99 | 24.50 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 |
44 | 565 | 23.18 | 2 | Phillip Reynolds -96 | 22.67 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:20 |
45 | 566 | 22.76 | 1 | Peter Trajkovski -96 | 22.10 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:20 |