Tårnby Games • 2017 May 06 - May 07 • Tårnby Stadion • Tårnby

 

Københavns IF
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 531 DNS Lieve Postma (2003) 100 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 12:00
2 499 15.32 8 Celina Hagihara (2006) 12.05 60 meter hæk - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:00
3 506 13.35 4 Elisabeth Elsner (2006) 12.68 60 meter hæk - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:00
4 508 13.94 4 Eloise Shillito (2006) 60 meter hæk - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:00
5 556 13.55 7 Sophia Bonde (2007) 13.12 60 meter hæk - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:00
6 529 1.40 6 Laura Volmer (2001) Højdespring Piger 16-17 år 1 - 12:00
7 569 DNS Yona Cotton (2001) Højdespring Piger 16-17 år 1 - 12:00
8 561 26.81 3 Tobias Bjerre (2004) 22.78 Diskoskast Drenge 12-13 år 1 - 12:00
9 541 31.85 7 Mik Resen Lønborg (2003) Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 12:00
10 488 DNS Ameer Shammout (2006) 60 meter hæk - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 12:10
11 535 12.47 2 Lukas Medina Sørensen (2003) 12.76 100 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 12:30
12 499 9.08 1 Celina Hagihara (2006) 8.93 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:50
13 508 10.58 5 Eloise Shillito (2006) 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:50
14 510 11.41 6 Esther Hougaard Nielsen (2007) 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:50
15 532 10.47 4 Lilli Schou Vejby (2007) 10.72 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:50
16 542 9.31 4 Mikaela Medina Sørensen (2006) 9.40 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:50
17 549 DNS Precious Ogunremi (2006) 60 meter - Round 1 Piger 10-11 år 1 - 12:50
18 553 17.94 5 Sebastian Shillito (2005) 80 meter hæk - Round 1 Drenge 12-13 år 1 - 13:00
19 485 DNS Adam Skytte (2006) 10.04 60 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 13:20
20 492 9.46 5 August Juhl Horsgaard (2007) 9.44 60 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 13:20
21 505 10.10 3 Elias Allon (2007) 10.54 60 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 13:20
22 522 10.24 2 Jonathan Mansfeldt (2007) 10.05 60 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 13:20
23 525 9.47 6 Kevin Jensen (2007) 9.30 60 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 13:20
24 539 10.05 5 Marvin Jensen (2007) 9.66 60 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 13:20
25 552 9.77 3 Samuel Kærhøg (2007) 9.64 60 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 1 - 13:20
26 507 17.20 2 Ellen Balslev (2001) 100 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 13:20
27 518 DNS Isabelle Fear (2001) 100 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 13:20
28 529 18.71 3 Laura Volmer (2001) 100 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 13:20
29 558 20.85 4 Tarne Lamp (2001) 100 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 13:20
30 569 DNS Yona Cotton (2001) 100 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 13:20
31 534 23.34 4 Lloyd Kloski (2003) 100 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 13:30
32 541 17.95 4 Mik Resen Lønborg (2003) 100 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 13:30
33 499 4.18 2 Celina Hagihara (2006) 4.08 Længdespring Piger 10-11 år 1 - 13:30
34 508 3.35 19 Eloise Shillito (2006) Længdespring Piger 10-11 år 1 - 13:30
35 510 2.52 39 Esther Hougaard Nielsen (2007) Længdespring Piger 10-11 år 1 - 13:30
36 532 3.17 26 Lilli Schou Vejby (2007) 2.88 Længdespring Piger 10-11 år 1 - 13:30
37 542 4.18 3 Mikaela Medina Sørensen (2006) 4.13 Længdespring Piger 10-11 år 1 - 13:30
38 550 2.83 35 Regina Araluce (2006) Længdespring Piger 10-11 år 1 - 13:30
39 490 14.72 2 Annemarie Nissen (1994) 14.02 100 meter hæk Kvinder senior 1 - 13:40
40 500 14.67 6 Christian Carstensen (2005) 80 meter - Round 1 Drenge 12-13 år 1 - 13:45
41 516 12.05 6 Harvey Cowan (2005) 80 meter - Round 1 Drenge 12-13 år 1 - 13:45
42 487 DNS Alma Juhl Horsgaard (2005) 13.67 80 meter - Round 1 Piger 12-13 år 1 - 14:10
43 512 DNS Gabriella Graham (2004) 80 meter - Round 1 Piger 12-13 år 1 - 14:10
44 524 13.07 4 Kaitlyn Cooper (2005) 80 meter - Round 1 Piger 12-13 år 1 - 14:10
45 526 DNS Kiki Postma (2005) 80 meter - Round 1 Piger 12-13 år 1 - 14:10
46 548 DNS Pola Kacperska (2004) 80 meter - Round 1 Piger 12-13 år 1 - 14:10
47 506 13.15 4 Elisabeth Elsner (2006) 13.35 60 meter hæk - Final Piger 10-11 år 1 - 14:10
48 485 3.87 7 Adam Skytte (2006) 3.88 Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
49 488 DNS Ameer Shammout (2006) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
50 492 3.66 13 August Juhl Horsgaard (2007) 3.71 Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
51 505 3.32 23 Elias Allon (2007) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
52 514 3.63 14 Guido van Zanten (2006) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
53 520 3.33 22 Javier Araluce (2006) Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
54 522 3.44 19 Jonathan Mansfeldt (2007) 3.34 Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
55 539 3.47 17 Marvin Jensen (2007) 3.61 Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
56 552 3.34 20 Samuel Kærhøg (2007) 3.26 Længdespring Drenge 10-11 år 1 - 14:45
57 507 17.51 6 Ellen Balslev (2001) 17.20 100 meter hæk - Final Piger 16-17 år 1 - 14:55
58 541 18.03 5 Mik Resen Lønborg (2003) 17.95 100 meter hæk - Final Drenge 14-15 år 1 - 15:00
59 499 8.91 1 Celina Hagihara (2006) 9.08 60 meter - Semi final Piger 10-11 år 1 - 15:05
60 542 9.27 5 Mikaela Medina Sørensen (2006) 9.31 60 meter - Semi final Piger 10-11 år 1 - 15:05
61 568 14.33 7 Ya-Chernoh Kamara (2000) 13.94 100 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 15:15
62 506 7.19 4 Elisabeth Elsner (2006) 7.40 Kuglestød Piger 10-11 år 1 - 15:20
63 510 3.65 24 Esther Hougaard Nielsen (2007) Kuglestød Piger 10-11 år 1 - 15:20
64 532 4.70 19 Lilli Schou Vejby (2007) 4.76 Kuglestød Piger 10-11 år 1 - 15:20
65 556 4.67 20 Sophia Bonde (2007) 5.46 Kuglestød Piger 10-11 år 1 - 15:20
66 499 8.86 1 Celina Hagihara (2006) 8.91 60 meter - Final Piger 10-11 år 1 - 15:45
67 542 9.39 6 Mikaela Medina Sørensen (2006) 9.27 60 meter - Final Piger 10-11 år 1 - 15:45
68 487 DNS Alma Juhl Horsgaard (2005) 3.07 Længdespring Piger 12-13 år 1 - 15:45
69 541 25.30 5 Mik Resen Lønborg (2003) Diskoskast Drenge 14-15 år 1 - 15:45
70 527 12.08 8 Kristoffer Bonde Pedersen (1991) 11.74 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 15:55
71 538 12.25 2 Martin Panduro (1994) 12.08 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 15:55
72 560 11.74 8 Thor Robert Nielsen (1993) 11.30 100 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 15:55
73 503 1.86 3 Christoffer Åndahl (2000) 1.91 Højdespring Drenge 16-17 år 1 - 16:00
74 505 5.34 9 Elias Allon (2007) Kuglestød Drenge 10-11 år 1 - 16:20
75 525 7.59 4 Kevin Jensen (2007) 7.89 Kuglestød Drenge 10-11 år 1 - 16:20
76 552 3.68 11 Samuel Kærhøg (2007) 4.21 Kuglestød Drenge 10-11 år 1 - 16:20
77 535 12.40 5 Lukas Medina Sørensen (2003) 12.47 100 meter - Final Drenge 14-15 år 1 - 16:25
78 503 DNS Christoffer Åndahl (2000) 29.20 Diskoskast Drenge 16-17 år 1 - 16:30
79 489 13.39 2 Anna Krab Scheibelein (1998) 100 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 16:45
80 500 3.13 30 Christian Carstensen (2005) 2.94 Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 16:45
81 516 3.94 22 Harvey Cowan (2005) Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 16:45
82 561 5.11 2 Tobias Bjerre (2004) 5.00 Længdespring Drenge 12-13 år 1 - 16:45
83 491 DNS Astrid Glenner-Frandsen (1993) 12.23 100 meter Kvinder senior 1 - 16:55
84 533 12.97 3 Liv Didi Pedersen (1997) 12.64 100 meter Kvinder senior 1 - 16:55
85 555 13.11 6 Signe Boelsmand (1991) 13.07 100 meter Kvinder senior 1 - 16:55
86 536 41.54 2 Mads Ringsted (1999) Diskoskast Drenge 18-19 år 1 - 17:00
87 519 DNS Jannick Bagge (1994) 36.88 Diskoskast Mænd senior 1 - 17:00
88 499 1.07.86 1 Celina Hagihara (2006) 1.13.48 400 meter Piger 10-11 år 1 - 17:15
89 556 1.19.07 7 Sophia Bonde (2007) 1.22.30 400 meter Piger 10-11 år 1 - 17:15
90 559 1.18.75 6 Tate Green (2006) 400 meter Piger 10-11 år 1 - 17:15
91 485 1.08.74 1 Adam Skytte (2006) 400 meter Drenge 10-11 år 1 - 17:30
92 498 1.15.24 14 Carter Green (2006) 400 meter Drenge 10-11 år 1 - 17:30
93 514 1.19.46 16 Guido van Zanten (2006) 400 meter Drenge 10-11 år 1 - 17:30
94 522 DNS Jonathan Mansfeldt (2007) 1.30.63 400 meter Drenge 10-11 år 1 - 17:30
95 525 1.13.10 6 Kevin Jensen (2007) 1.13.46 400 meter Drenge 10-11 år 1 - 17:30
96 539 1.27.71 21 Marvin Jensen (2007) 1.38.88 400 meter Drenge 10-11 år 1 - 17:30
97 487 DNS Alma Juhl Horsgaard (2005) 600 meter Piger 12-13 år 1 - 17:45
98 496 1.53.61 12 Callum Reynolds (2005) 600 meter Drenge 12-13 år 1 - 18:00
99 553 1.55.12 14 Sebastian Shillito (2005) 600 meter Drenge 12-13 år 1 - 18:00
100 519 DNS Jannick Bagge (1994) 56.12 Spydkast Mænd senior 1 - 18:00
101 544 43.56 4 Morten Lauge Laugesen (1990) 49.78 Spydkast Mænd senior 1 - 18:00
102 567 2.16.15 7 William Elsner (2003) 2.16.69 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:30
103 566 2.06.72 4 Villads Schou (2001) 2.09.80 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 18:45
104 558 2.54.40 7 Tarne Lamp (2001) 800 meter Piger 16-17 år 1 - 18:55
105 569 DNS Yona Cotton (2001) 800 meter Piger 16-17 år 1 - 18:55
106 523 1.57.32 3 Jonathan Munk Adamsen (1995) 1.56.89 800 meter Mænd senior 1 - 19:10
107 557 2.01.92 8 Søren Brasen (1984) 2.00.36 800 meter Mænd senior 1 - 19:10
108 541 2.10 8 Mik Resen Lønborg (2003) 2.02 Stangspring Drenge 14-15 år 2 - 10:00
109 506 22.79 11 Elisabeth Elsner (2006) 17.43 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 10:00
110 517 21.36 15 Huda Elmhassani (2006) 21.93 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 10:00
111 543 21.58 14 Mille Elmer (2007) 22.50 Boldkast Piger 10-11 år 2 - 10:00
112 550 15.16 25 Regina Araluce (2006) Boldkast Piger 10-11 år 2 - 10:00
113 535 10.15 6 Lukas Medina Sørensen (2003) Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 10:50
114 524 1.05 16 Kaitlyn Cooper (2005) Højdespring Piger 12-13 år 2 - 11:00
115 525 45.75 1 Kevin Jensen (2007) 41.71 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:15
116 539 35.69 7 Marvin Jensen (2007) 36.80 Boldkast Drenge 10-11 år 2 - 11:15
117 499 14.55 1 Celina Hagihara (2006) 15.74 100 meter - Round 1 Piger 10-11 år 2 - 11:35
118 542 15.05 1 Mikaela Medina Sørensen (2006) 100 meter - Round 1 Piger 10-11 år 2 - 11:35
119 549 DNS Precious Ogunremi (2006) 100 meter - Round 1 Piger 10-11 år 2 - 11:35
120 556 DNS Sophia Bonde (2007) 100 meter - Round 1 Piger 10-11 år 2 - 11:35
121 547 3.70 1 Peter M. Adamsen (2000) 4.05 Stangspring Drenge 16-17 år 2 - 11:45
122 488 DNS Ameer Shammout (2006) 100 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 2 - 11:50
123 525 15.10 2 Kevin Jensen (2007) 100 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 2 - 11:50
124 539 16.54 5 Marvin Jensen (2007) 100 meter - Round 1 Drenge 10-11 år 2 - 11:50
125 495 DNS Brianna Graham (2005) Kuglestød Piger 12-13 år 2 - 12:25
126 504 6.47 20 Ditte Jensen (2005) 6.73 Kuglestød Piger 12-13 år 2 - 12:25
127 540 7.29 15 Mathilde Hagehara (2004) Kuglestød Piger 12-13 år 2 - 12:25
128 486 3.88 28 Alberte Ulrik (2003) 4.01 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:30
129 530 16.55 19 Leon Hamann (2005) Spydkast Drenge 12-13 år 2 - 12:30
130 561 32.32 4 Tobias Bjerre (2004) 31.50 Spydkast Drenge 12-13 år 2 - 12:30
131 562 13.12 20 Tobias Kjær (2004) Spydkast Drenge 12-13 år 2 - 12:30
132 499 14.63 1 Celina Hagihara (2006) 14.55 100 meter - Final Piger 10-11 år 2 - 12:35
133 542 15.27 4 Mikaela Medina Sørensen (2006) 15.05 100 meter - Final Piger 10-11 år 2 - 12:35
134 525 15.06 4 Kevin Jensen (2007) 15.10 100 meter - Final Drenge 10-11 år 2 - 12:40
135 520 1.15 6 Javier Araluce (2006) Højdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:45
136 539 1.00 8 Marvin Jensen (2007) 1.16 Højdespring Drenge 10-11 år 2 - 12:45
137 541 21.12 5 Mik Resen Lønborg (2003) Hammerkast Drenge 14-15 år 2 - 13:00
138 499 2.42.58 2 Celina Hagihara (2006) 2.52.78 800 meter Piger 10-11 år 2 - 13:20
139 517 3.13.75 13 Huda Elmhassani (2006) 800 meter Piger 10-11 år 2 - 13:20
140 543 3.12.83 12 Mille Elmer (2007) 800 meter Piger 10-11 år 2 - 13:20
141 556 3.18.20 17 Sophia Bonde (2007) 800 meter Piger 10-11 år 2 - 13:20
142 559 2.54.20 3 Tate Green (2006) 800 meter Piger 10-11 år 2 - 13:20
143 498 2.51.43 6 Carter Green (2006) 800 meter Drenge 10-11 år 2 - 13:30
144 514 DNS Guido van Zanten (2006) 800 meter Drenge 10-11 år 2 - 13:30
145 525 2.47.03 3 Kevin Jensen (2007) 800 meter Drenge 10-11 år 2 - 13:30
146 530 6.84 14 Leon Hamann (2005) 7.17 Kuglestød Drenge 12-13 år 2 - 13:30
147 561 10.57 2 Tobias Bjerre (2004) 10.99 Kuglestød Drenge 12-13 år 2 - 13:30
148 562 5.80 20 Tobias Kjær (2004) 5.65 Kuglestød Drenge 12-13 år 2 - 13:30
149 506 1.00 11 Elisabeth Elsner (2006) 1.10 Højdespring Piger 10-11 år 2 - 13:45
150 542 1.19 1 Mikaela Medina Sørensen (2006) 1.21 Højdespring Piger 10-11 år 2 - 13:45
151 550 1.05 6 Regina Araluce (2006) Højdespring Piger 10-11 år 2 - 13:45
152 556 1.00 8 Sophia Bonde (2007) 1.05 Højdespring Piger 10-11 år 2 - 13:45
153 509 42.24 4 Emanuel Hammann (1999) Hammerkast Drenge 18-19 år 2 - 13:45
154 518 DNS Isabelle Fear (2001) Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:00
155 565 4.65 9 Vibha Soren (2001) 4.64 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:00
156 497 DNS Camilla F. R. Nissen (1990) 5.00 Længdespring Kvinder senior 2 - 14:00
157 564 15.09 10 Vera K. Dalsgaard (2004) 15.55 Spydkast Piger 12-13 år 2 - 14:00
158 493 9.05.46 7 Bo Abrahamsson (1976) 9.00.00 3000 meter Mænd senior 2 - 14:05
159 501 DNS Christoffer Boll (1992) 8.52.35 3000 meter Mænd senior 2 - 14:05
160 502 8.52.12 4 Christoffer Madsen (1992) 8.52.39 3000 meter Mænd senior 2 - 14:05
161 511 9.36.01 10 Frederik Kjeldsen Hertz (1997) 9.13.86 3000 meter Mænd senior 2 - 14:05
162 521 8.54.58 5 Jesper Pedersen (1975) 8.41.00 3000 meter Mænd senior 2 - 14:05
163 496 30.89 19 Callum Reynolds (2005) 200 meter Drenge 12-13 år 2 - 14:45
164 516 32.11 27 Harvey Cowan (2005) 200 meter Drenge 12-13 år 2 - 14:45
165 530 31.45 22 Leon Hamann (2005) 31.63 200 meter Drenge 12-13 år 2 - 14:45
166 504 33.43 27 Ditte Jensen (2005) 33.00 200 meter Piger 12-13 år 2 - 15:05
167 526 DNS Kiki Postma (2005) 200 meter Piger 12-13 år 2 - 15:05
168 540 29.05 5 Mathilde Hagehara (2004) 32.00 200 meter Piger 12-13 år 2 - 15:05
169 564 31.90 18 Vera K. Dalsgaard (2004) 32.00 200 meter Piger 12-13 år 2 - 15:05
170 553 1.25 8 Sebastian Shillito (2005) Højdespring Drenge 12-13 år 2 - 15:05
171 561 1.67 1 Tobias Bjerre (2004) 1.65 Højdespring Drenge 12-13 år 2 - 15:05
172 534 29.54 15 Lloyd Kloski (2003) 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 15:30
173 546 26.34 8 Neloo Falck (2003) 26.50 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 15:30
174 486 31.14 28 Alberte Ulrik (2003) 30.99 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:50
175 531 DNS Lieve Postma (2003) 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:50
176 537 32.25 31 Maja Fuglsang Jensen (2003) 32.51 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:50
177 563 DNS Urte Kazakeviciute (2003) 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:50
178 513 DNS Gerda Kazakeviciute (2000) 200 meter Piger 16-17 år 2 - 16:15
179 568 31.33 8 Ya-Chernoh Kamara (2000) 29.22 200 meter Piger 16-17 år 2 - 16:15
180 534 4.22 16 Lloyd Kloski (2003) Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 16:20
181 535 5.37 3 Lukas Medina Sørensen (2003) 5.50 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 16:20
182 546 4.94 11 Neloo Falck (2003) 4.70 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 16:20
183 519 DNS Jannick Bagge (1994) 13.15 Kuglestød Mænd senior 2 - 16:30
184 494 37.51 17 Brian O. Jørgensen (1974) 37.50 300 meter Mænd senior 2 - 17:00
185 523 38.17 21 Jonathan Munk Adamsen (1995) 39.59 300 meter Mænd senior 2 - 17:00
186 557 40.19 24 Søren Brasen (1984) 39.25 300 meter Mænd senior 2 - 17:00
187 560 38.40 22 Thor Robert Nielsen (1993) 37.00 300 meter Mænd senior 2 - 17:00
188 489 44.20 12 Anna Krab Scheibelein (1998) 44.00 300 meter Kvinder senior 2 - 17:30
189 490 41.39 6 Annemarie Nissen (1994) 41.49 300 meter Kvinder senior 2 - 17:30
190 491 DNS Astrid Glenner-Frandsen (1993) 41.99 300 meter Kvinder senior 2 - 17:30
191 551 5.32.24 14 Ryan Slater, CIS (2006) 1500 meter Drenge 12-13 år 2 - 18:00
192 528 5.21.60 8 Laura Rothschild (2002) 5.11.42 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 18:10
193 545 5.24.41 9 Nanna Elmer (2003) 5.32.19 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 18:10
194 515 4.42.53 7 Gustav Bendsen (2003) 4.53.92 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 18:20
195 554 DNS Shiva Ivaturi (2002) 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 18:20
196 567 4.49.79 8 William Elsner (2003) 4.53.92 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 18:20