DMU inde • 2019 Feb 23 - Feb 24 • Spar Nord Arena • Skive

 

Københavns IF
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 210 3.30 8 Mik Resen Lønborg (2003) 3.22 Stangspring Drenge 16-17 år 1 - 10:15
2 202 52.99 2 August Østergaard (2003) 53.31 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 10:30
3 212 53.86 6 Neloo Falck (2003) 53.51 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 10:30
4 216 55.85 10 William Elsner (2003) 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 10:30
5 217 1.04.98 4 Wilma Johansson (1999) 1.05.08 400 meter Piger 20-22 år 1 - 11:05
6 211 1.02.83 6 Nanna Elmer (2003) 1.02.67 400 meter Piger 16-17 år 1 - 11:20
7 199 11.41.24 7 Alma J. Horsgaard (2005) 3000 meter Piger 14-15 år 1 - 12:00
8 203 1.93 2 Christoffer Åndahl (2000) 1.92 Højdespring Drenge 18-19 år 1 - 12:00
9 209 5.21 7 Mathilde Zeuthen (1999) 5.21 Længdespring Piger 20-22 år 1 - 12:45
10 214 9.25 11 Smilla Mygind (2004) 8.53 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 14:15
11 200 2.21.98 4 Alma Søby Witt (2004) 2.24.97 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:40
12 205 2.30.11 7 Esther Kirkeby (2004) 2.30.87 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:40
13 211 2.31.54 5 Nanna Elmer (2003) 2.30.36 800 meter Piger 16-17 år 1 - 15:10
14 201 2.01.18 3 Andreas Lange (2002) 2.01.89 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:20
15 206 2.08.23 9 Gustav Bendsen (2003) 2.10.42 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:20
16 207 2.04.70 2 Jonathan Markwarth (2000) 2.06.10 800 meter Drenge 18-19 år 1 - 15:45
17 208 11.80 5 Lukas Medina Sørensen (2003) Trespring Drenge 16-17 år 1 - 16:20
18 208 7.61 3 Lukas Medina Sørensen (2003) 7.58 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 17:15
19 213 8.34 6 Rebekka Hillingsø (2000) 60 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 17:30
20 209 8.52 5 Mathilde Zeuthen (1999) 8.31 60 meter - Round 1 Piger 20-22 år 1 - 17:50
21 197 7.07 2 Albert Ranning (1998) 7.00 60 meter - Round 1 Drenge 20-22 år 1 - 18:00
22 197 6.96 2 Albert Ranning (1998) 7.07 60 meter - Final Drenge 20-22 år 1 - 19:05
23 198 9.90 5 Alberte Ulrik (2003) 10.05 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:00
24 215 9.91 3 Vibha Soren (2001) 10.17 Trespring Piger 18-19 år 2 - 09:15
25 198 8 Alberte Ulrik (2003) 2.20 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 11:45
26 199 5.22.88 16 Alma J. Horsgaard (2005) 5.19.77 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:05
27 205 5.04.57 7 Esther Kirkeby (2004) 5.07.70 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:05
28 201 4.14.03 3 Andreas Lange (2002) 4.14.29 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:50
29 216 9.56 9 William Elsner (2003) 10.46 Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 12:50
30 202 24.15 4 August Østergaard (2003) 23.97 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:00
31 212 23.96 3 Neloo Falck (2003) 23.64 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:00
32 197 22.27 1 Albert Ranning (1998) 22.25 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 14:25
33 208 5.88 8 Lukas Medina Sørensen (2003) 6.09 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:10
34 210 5.19 12 Mik Resen Lønborg (2003) 5.44 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:10
35 204 9.08 8 Emanuel Hammann (1999) 9.40 Kuglestød Drenge 20-22 år 2 - 15:20
36 209 DNS Mathilde Zeuthen (1999) 27.22 200 meter Piger 20-22 år 2 - 16:20
37 217 29.47 7 Wilma Johansson (1999) 29.25 200 meter Piger 20-22 år 2 - 16:20
38 1.37.00 1 Københavns IF 4 x 200 meter stafet Drenge 16-17 år 2 - 17:25