DMU inde • 2019 Feb 23 - Feb 24 • Spar Nord Arena • Skive

 

Aalborg AM
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 419 55.68 8 Carl August Allerød (2003) 54.50 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 10:30
2 434 DNS Mikkel Linnemand (2002) 54.92 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 10:30
3 436 1.00.45 3 Nanna Muurholm (2001) 1.00.35 400 meter Piger 18-19 år 1 - 10:45
4 437 59.05 2 Nathalie Richter (2000) 57.44 400 meter Piger 18-19 år 1 - 10:45
5 418 DNS Caoline Løvenstein vegeberg (1998) 400 meter Piger 20-22 år 1 - 11:05
6 425 49.56 1 Jacob Aagaard Jensen (1997) 50.03 400 meter Drenge 20-22 år 1 - 11:10
7 429 4.79 9 Julie K Schultz (2000) 4.88 Længdespring Piger 18-19 år 1 - 11:20
8 433 4.88 6 Line Holm Jensen (2000) Længdespring Piger 18-19 år 1 - 11:20
9 444 1.65 3 Thomas Sabro Larsen (2001) 1.68 Højdespring Drenge 18-19 år 1 - 12:00
10 441 1.87 3 Sebastian Sund Frandsen (1998) 1.92 Højdespring Drenge 20-22 år 1 - 12:00
11 413 9.60 13 Alberte Brogaard Jensen (2003) 10.17 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:00
12 414 9.22.33 8 Andreas Rebstrup (2000) 3000 meter Drenge 18-19 år 1 - 13:35
13 439 9.36.64 3 Noah Kurzmann Skibsted (1999) 9.14.34 3000 meter Drenge 20-22 år 1 - 14:00
14 440 9.34.67 2 Noel Mono (1998) 9.04.71 3000 meter Drenge 20-22 år 1 - 14:00
15 416 5.60 3 Aranya Kanakalingam (2003) 5.21 Længdespring Piger 16-17 år 1 - 14:10
16 422 8.63 15 Emma Berntsen (2004) 9.17 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 14:15
17 445 10.08 5 Victoria Juul Giessing (2005) 9.27 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 14:15
18 431 2.20.01 2 Laura G. Andersen (2004) 2.19.05 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:40
19 435 2.23.96 4 Mille B. Olesen (2002) 2.13.68 800 meter Piger 16-17 år 1 - 15:10
20 419 DNF 9997 Carl August Allerød (2003) 2.10.55 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:20
21 438 2.02.87 7 Nikolaj Richter (2002) 2.04.68 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:20
22 415 2.20.27 3 Anne B. Andersen (2001) 2.17.58 800 meter Piger 18-19 år 1 - 15:35
23 424 2.12.09 2 Freja Wærness (2000) 2.06.66 800 meter Piger 18-19 år 1 - 15:35
24 430 1.55.44 1 Karl-Gustav Brockdorff (1999) 1.53.62 800 meter Drenge 20-22 år 1 - 15:55
25 444 3.40 4 Thomas Sabro Larsen (2001) 3.60 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 16:00
26 425 4.40 1 Jacob Aagaard Jensen (1997) 4.70 Stangspring Drenge 20-22 år 1 - 16:00
27 441 3.80 3 Sebastian Sund Frandsen (1998) 4.00 Stangspring Drenge 20-22 år 1 - 16:00
28 421 8.33 3 Christine Klitgaard (2004) 8.41 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
29 416 8.07 2 Aranya Kanakalingam (2003) 7.99 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 17:00
30 427 8.08 3 Johanne Westergaard (2002) 8.08 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 17:00
31 434 7.37 1 Mikkel Linnemand (2002) 7.45 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 17:15
32 433 7.87 2 Line Holm Jensen (2000) 7.88 60 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 17:30
33 417 7.49 5 Asger Østerby (1997) 7.67 60 meter - Round 1 Drenge 20-22 år 1 - 18:00
34 441 7.28 3 Sebastian Sund Frandsen (1998) 7.40 60 meter - Round 1 Drenge 20-22 år 1 - 18:00
35 421 8.27 5 Christine Klitgaard (2004) 8.33 60 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 18:30
36 416 8.04 6 Aranya Kanakalingam (2003) 8.07 60 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 18:40
37 427 DNS Johanne Westergaard (2002) 8.08 60 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 18:40
38 434 7.34 3 Mikkel Linnemand (2002) 7.37 60 meter - Final Drenge 16-17 år 1 - 18:45
39 433 7.90 2 Line Holm Jensen (2000) 7.87 60 meter - Final Piger 18-19 år 1 - 18:50
40 441 7.38 7 Sebastian Sund Frandsen (1998) 7.28 60 meter - Final Drenge 20-22 år 1 - 19:05
41 422 11.43 8 Emma Berntsen (2004) 11.51 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 08:45
42 423 10.43 4 Eva Sabro Larsen (2004) 10.47 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 08:45
43 445 11.44 7 Victoria Juul Giessing (2005) 10.70 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 08:45
44 427 DNS Johanne Westergaard (2002) 9.59 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:00
45 442 DNS Signe Lehmann (2002) 11.54 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:00
46 423 2.40 7 Eva Sabro Larsen (2004) 2.20 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 09:15
47 432 2.20 8 Laura Sigsgaard Clausen (2004) 2.20 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 09:15
48 413 8.84 8 Alberte Brogaard Jensen (2003) 8.98 Trespring Piger 16-17 år 2 - 09:15
49 442 9.60 4 Signe Lehmann (2002) 9.23 Trespring Piger 16-17 år 2 - 09:15
50 429 9.63 4 Julie K Schultz (2000) 9.16 60 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 11:00
51 437 9.20 2 Nathalie Richter (2000) 8.97 60 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 11:00
52 420 DNS Celia Dart Pryssing (2005) 8.41 Trespring Piger 14-15 år 2 - 11:20
53 432 9.49 6 Laura Sigsgaard Clausen (2004) 9.35 Trespring Piger 14-15 år 2 - 11:20
54 443 DNS Sofia Herrera (2004) 8.48 Trespring Piger 14-15 år 2 - 11:20
55 441 8.56 2 Sebastian Sund Frandsen (1998) 8.42 60 meter hæk Drenge 20-22 år 2 - 11:25
56 442 2.40 7 Signe Lehmann (2002) 2.40 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 11:45
57 429 1.50 5 Julie K Schultz (2000) 1.55 Højdespring Piger 18-19 år 2 - 11:55
58 431 5.01.57 5 Laura G. Andersen (2004) 4.50.00 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:05
59 428 5.18.16 15 Jonathan Birk Nielsen (2005) 5.09.92 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:20
60 438 4.17.77 6 Nikolaj Richter (2002) 4.15.98 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:50
61 415 4.55.62 4 Anne B. Andersen (2001) 4.44.07 1500 meter Piger 18-19 år 2 - 13:10
62 439 4.07.21 5 Noah Kurzmann Skibsted (1999) 4.10.00 1500 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:45
63 440 4.06.02 4 Noel Mono (1998) 4.10.41 1500 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:45
64 423 1.41 10 Eva Sabro Larsen (2004) 1.47 Højdespring Piger 14-15 år 2 - 13:50
65 419 25.86 10 Carl August Allerød (2003) 25.53 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:00
66 434 23.76 2 Mikkel Linnemand (2002) 23.72 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:00
67 425 22.66 3 Jacob Aagaard Jensen (1997) 22.80 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 14:25
68 441 DNS Sebastian Sund Frandsen (1998) 23.15 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 14:25
69 416 27.17 8 Aranya Kanakalingam (2003) 27.50 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:45
70 435 27.88 17 Mille B. Olesen (2002) 27.24 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:45
71 434 6.06 5 Mikkel Linnemand (2002) 5.88 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:10
72 444 10.17 5 Thomas Sabro Larsen (2001) 9.94 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:20
73 417 11.18 6 Asger Østerby (1997) 11.67 Kuglestød Drenge 20-22 år 2 - 15:20
74 426 10.90 7 Jakob Holt Jensen (1997) Kuglestød Drenge 20-22 år 2 - 15:20
75 441 11.78 5 Sebastian Sund Frandsen (1998) 12.14 Kuglestød Drenge 20-22 år 2 - 15:20
76 1.32.76 2 Aalborg AM 4 x 200 meter stafet Drenge 20-22 år 2 - 15:35
77 421 26.80 3 Christine Klitgaard (2004) 26.29 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:45
78 413 1.35 10 Alberte Brogaard Jensen (2003) 1.37 Højdespring Piger 16-17 år 2 - 15:45
79 427 DNS Johanne Westergaard (2002) 1.60 Højdespring Piger 16-17 år 2 - 15:45
80 429 27.11 6 Julie K Schultz (2000) 27.06 200 meter Piger 18-19 år 2 - 16:05
81 433 25.83 1 Line Holm Jensen (2000) 26.39 200 meter Piger 18-19 år 2 - 16:05
82 436 27.66 10 Nanna Muurholm (2001) 27.58 200 meter Piger 18-19 år 2 - 16:05
83 437 26.27 3 Nathalie Richter (2000) 25.86 200 meter Piger 18-19 år 2 - 16:05
84 417 5.95 6 Asger Østerby (1997) 5.94 Længdespring Drenge 20-22 år 2 - 16:50
85 441 DNS Sebastian Sund Frandsen (1998) 6.57 Længdespring Drenge 20-22 år 2 - 16:50
86 1.52.54 3 Aalborg AM 4 x 200 meter stafet Piger 14-15 år 2 - 16:50
87 DNS Aalborg AM II 4 x 200 meter stafet Piger 14-15 år 2 - 16:50
88 1.45.86 2 Aalborg AM 4 x 200 meter stafet Piger 18-19 år 2 - 17:05
89 1.58.21 6 Aalborg AM 4 x 200 meter stafet Piger 16-17 år 2 - 17:35