DMU inde • 2019 Feb 23 - Feb 24 • Spar Nord Arena • Skive

 

Aarhus 1900
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 454 DNS Emma Sjøberg Wolff (2004) 4.85 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 09:40
2 455 4.14 15 Frederikke Ingemann Harmsen (2005) 4.59 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 09:40
3 477 1.45 11 Mathias Mogensen (2004) 1.53 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 10:00
4 495 1.50 10 Viggo Lind Toustrup (2005) 1.53 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 10:00
5 485 3.50 7 Sebastian R. Suurballe (2002) 3.80 Stangspring Drenge 16-17 år 1 - 10:15
6 462 51.22 1 Jeppe Ege Nielsen (2002) 51.46 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 10:30
7 451 54.21 3 Dánjal Dahl Ljósheim (2000) 54.66 400 meter Drenge 18-19 år 1 - 10:55
8 478 49.60 2 Mathias Mørk (1997) 50.20 400 meter Drenge 20-22 år 1 - 11:10
9 459 1.04.88 8 Ida Marie Hartmann (2002) 1.04.09 400 meter Piger 16-17 år 1 - 11:20
10 474 57.45 2 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) 57.78 400 meter Piger 16-17 år 1 - 11:20
11 465 11.47.70 8 Julie Meiner Duedahl (2005) 3000 meter Piger 14-15 år 1 - 12:00
12 479 12.00 4 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 11.68 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:00
13 487 12.84 2 Sofie Froberg (2002) 12.14 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:00
14 452 4.38 10 Edna Maria Debes (1997) 4.35 Længdespring Piger 20-22 år 1 - 12:45
15 446 2.40 5 Adam Sandbjerg Lind (2005) 2.30 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 13:15
16 448 2.60 4 Benjamin Copp (2004) 2.50 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 13:15
17 477 2.20 6 Mathias Mogensen (2004) 2.40 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 13:15
18 495 2.20 6 Viggo Lind Toustrup (2005) 2.30 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 13:15
19 460 1.77 2 Jakob Nissen (2003) 1.74 Højdespring Drenge 16-17 år 1 - 13:55
20 485 1.55 10 Sebastian R. Suurballe (2002) 1.80 Højdespring Drenge 16-17 år 1 - 13:55
21 483 10.04.13 4 Rasmus Lorenzen (1998) 10.00.68 3000 meter Drenge 20-22 år 1 - 14:00
22 469 4.89 12 Klara Lind Toustrup (2003) 4.89 Længdespring Piger 16-17 år 1 - 14:10
23 474 5.33 6 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) 5.35 Længdespring Piger 16-17 år 1 - 14:10
24 479 5.20 8 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 5.58 Længdespring Piger 16-17 år 1 - 14:10
25 454 9.00 13 Emma Sjøberg Wolff (2004) 9.11 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 14:15
26 455 2.32.86 11 Frederikke Ingemann Harmsen (2005) 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:40
27 456 2.31.38 9 Frida Froberg (2005) 2.29.8 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:40
28 451 DNS Dánjal Dahl Ljósheim (2000) 2.10.59 800 meter Drenge 18-19 år 1 - 15:45
29 467 DNS Kasper Hørmann (2001) 4.00 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 16:00
30 476 4.30 2 Mathias Clausen (2001) 4.30 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 16:00
31 480 12.97 3 Miso Buha (2003) 13.24 Trespring Drenge 16-17 år 1 - 16:20
32 447 13.43 2 Anton Læssøe Bisgaard (2001) 12.98 Trespring Drenge 18-19 år 1 - 16:20
33 463 8.73 8 Johanna Kreiberg Skou (2005) 8.66 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
34 446 8.21 6 Adam Sandbjerg Lind (2005) 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 16:45
35 473 8.02 4 Markus Markussen (2004) 8.01 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 16:45
36 469 8.27 5 Klara Lind Toustrup (2003) 8.19 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 17:00
37 470 8.17 4 Klara Winther Krustrup (2003) 8.12 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 17:00
38 471 10.71 3 Lýdia Poula Simonsen (2001) 10.87 Kuglestød Piger 18-19 år 1 - 17:00
39 450 7.79 5 Christoffer Erritsø (2003) 7.92 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 17:15
40 482 7.89 7 Rasmus Ingemann (2003) 7.93 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 17:15
41 489 7.79 5 Sofus Ingemann Harmsen (2003) 7.81 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 17:15
42 492 8.11 2 Terese Salling Hansen (2001) 7.95 60 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 17:30
43 493 7.72 1 Thea Lyng Møller Jensen (2001) 7.73 60 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 17:30
44 468 DNS Kevin Kinyash (1999) 60 meter - Round 1 Drenge 20-22 år 1 - 18:00
45 486 6.98 1 Simon Hansen (1998) 7.03 60 meter - Round 1 Drenge 20-22 år 1 - 18:00
46 491 DNS Steffen Udengaard Knudsen (1998) 60 meter - Round 1 Drenge 20-22 år 1 - 18:00
47 453 DNS Emil Binderup Overgaard (2004) Trespring Drenge 14-15 år 1 - 18:10
48 473 10.98 3 Markus Markussen (2004) Trespring Drenge 14-15 år 1 - 18:10
49 492 8.00 5 Terese Salling Hansen (2001) 8.11 60 meter - Final Piger 18-19 år 1 - 18:50
50 493 7.73 1 Thea Lyng Møller Jensen (2001) 7.72 60 meter - Final Piger 18-19 år 1 - 18:50
51 486 6.92 1 Simon Hansen (1998) 6.98 60 meter - Final Drenge 20-22 år 1 - 19:05
52 449 10.54 5 Børka Berg Jørgensen (2004) 10.46 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 08:45
53 463 10.15 4 Johanna Kreiberg Skou (2005) 10.23 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 08:45
54 490 10.28 2 Sophie Bagger Bohn (2004) 9.67 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 08:45
55 459 10.20 5 Ida Marie Hartmann (2002) 9.87 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:00
56 470 9.55 4 Klara Winther Krustrup (2003) 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:00
57 474 8.89 1 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) 8.86 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:00
58 479 8.92 2 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 8.67 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:00
59 490 2.90 1 Sophie Bagger Bohn (2004) 2.80 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 09:15
60 487 10.94 1 Sofie Froberg (2002) 10.99 Trespring Piger 16-17 år 2 - 09:15
61 452 9.71 3 Edna Maria Debes (1997) 9.49 Trespring Piger 20-22 år 2 - 09:15
62 446 9.78 3 Adam Sandbjerg Lind (2005) 9.93 60 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 09:20
63 453 9.98 4 Emil Binderup Overgaard (2004) 60 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 09:20
64 477 10.35 7 Mathias Mogensen (2004) 10.32 60 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 09:20
65 481 9.37 2 Rasmus Holm Nielsen (2004) 9.39 60 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 09:20
66 495 DNS Viggo Lind Toustrup (2005) 11.15 60 meter hæk - Round 1 Drenge 14-15 år 2 - 09:20
67 446 10.59 5 Adam Sandbjerg Lind (2005) 10.65 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 10:15
68 473 9.27 8 Markus Markussen (2004) 10.20 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 10:15
69 450 9.50 3 Christoffer Erritsø (2003) 9.43 60 meter hæk - Round 1 Drenge 16-17 år 2 - 10:20
70 460 10.30 8 Jakob Nissen (2003) 60 meter hæk - Round 1 Drenge 16-17 år 2 - 10:20
71 472 11.90 7 Malte Dam Korsbjerg (2003) 10.96 60 meter hæk - Round 1 Drenge 16-17 år 2 - 10:20
72 485 9.03 4 Sebastian R. Suurballe (2002) 8.92 60 meter hæk - Round 1 Drenge 16-17 år 2 - 10:20
73 463 10.22 8 Johanna Kreiberg Skou (2005) 10.15 60 meter hæk - Final Piger 14-15 år 2 - 10:40
74 470 9.41 8 Klara Winther Krustrup (2003) 9.55 60 meter hæk - Final Piger 16-17 år 2 - 10:45
75 474 8.74 2 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) 8.89 60 meter hæk - Final Piger 16-17 år 2 - 10:45
76 479 8.82 5 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 8.92 60 meter hæk - Final Piger 16-17 år 2 - 10:45
77 481 9.13 2 Rasmus Holm Nielsen (2004) 9.37 60 meter hæk - Final Drenge 14-15 år 2 - 10:55
78 450 9.51 8 Christoffer Erritsø (2003) 9.50 60 meter hæk - Final Drenge 16-17 år 2 - 11:15
79 485 8.80 4 Sebastian R. Suurballe (2002) 9.03 60 meter hæk - Final Drenge 16-17 år 2 - 11:15
80 449 9.93 2 Børka Berg Jørgensen (2004) 10.21 Trespring Piger 14-15 år 2 - 11:20
81 457 2.60 5 Iben Wedel (2002) 2.50 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 11:45
82 484 3.20 2 Sara Vetter Harsmann (2002) 3.20 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 11:45
83 475 1.64 1 Martyna Kresa (2001) 1.60 Højdespring Piger 18-19 år 2 - 11:55
84 456 5.07.58 9 Frida Froberg (2005) 5.07.47 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:05
85 465 5.36.81 17 Julie Meiner Duedahl (2005) 5.25.93 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:05
86 472 9.16 10 Malte Dam Korsbjerg (2003) 9.32 Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 12:50
87 485 12.53 4 Sebastian R. Suurballe (2002) 12.22 Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 12:50
88 448 4.54 13 Benjamin Copp (2004) 4.41 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:15
89 453 4.18 17 Emil Binderup Overgaard (2004) Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:15
90 473 5.10 6 Markus Markussen (2004) 4.89 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:15
91 477 4.52 15 Mathias Mogensen (2004) 4.89 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:15
92 481 DNS Rasmus Holm Nielsen (2004) Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 13:15
93 461 DNS Jakob Vase (2000) 1500 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:20
94 483 4.43.41 7 Rasmus Lorenzen (1998) 4.33.38 1500 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:45
95 480 24.62 6 Miso Buha (2003) 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 14:00
96 468 DNS Kevin Kinyash (1999) 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 14:25
97 466 3 Julie Vetter Harsmann (2000) 3.30 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 14:30
98 494 2.60 2 Tine Hoffmann Nielsen (2000) 2.40 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 14:30
99 488 3.00 2 Sofie Garset (1999) 2.80 Stangspring Piger 20-22 år 2 - 14:30
100 459 27.77 14 Ida Marie Hartmann (2002) 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:45
101 469 27.91 18 Klara Lind Toustrup (2003) 27.51 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:45
102 479 25.81 4 Mathilde Kreiberg Skou (2002) 25.17 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:45
103 460 4.79 15 Jakob Nissen (2003) Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:10
104 482 4.89 14 Rasmus Ingemann (2003) 4.80 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:10
105 489 5.29 11 Sofus Ingemann Harmsen (2003) 5.04 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:10
106 464 12.93 2 Jonas N. Bjerremand (1998) Kuglestød Drenge 20-22 år 2 - 15:20
107 1.39.46 1 Aarhus 1900 4 x 200 meter stafet Drenge 18-19 år 2 - 15:30
108 463 DNS Johanna Kreiberg Skou (2005) 28.55 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:45
109 470 1.48 7 Klara Winther Krustrup (2003) 1.60 Højdespring Piger 16-17 år 2 - 15:45
110 474 1.66 2 Martha Danneskjold Rasmussen (2002) 1.61 Højdespring Piger 16-17 år 2 - 15:45
111 492 26.31 5 Terese Salling Hansen (2001) 26.54 200 meter Piger 18-19 år 2 - 16:05
112 1.48.46 2 Aarhus 1900 4 x 200 meter stafet Drenge 14-15 år 2 - 16:40
113 497 5 William Korsgaard (2001) 6.31 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:50
114 1.57.19 6 Aarhus 1900 4 x 200 meter stafet Piger 14-15 år 2 - 16:50
115 1.41.06 3 Aarhus 1900 4 x 200 meter stafet Drenge 16-17 år 2 - 17:25
116 1.46.76 2 Aarhus 1900 4 x 200 meter stafet Piger 16-17 år 2 - 17:35