DM inde • 2018 Feb 17 - Feb 18 • Spar Nord Arena • Skive

 

Aarhus 1900
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 160 DNS Cornelia Slej (1999) 27.88 200 meter - Round 1 Kvinder senior 1 - 12:00
2 179 DNS Mette Graversgaard (1995) 24.46 200 meter - Round 1 Kvinder senior 1 - 12:00
3 162 DNS Emil Søndergaard (1996) 22.54 200 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 13:00
4 171 22.25 1 Kojo Musah (1996) 22.27 200 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 13:00
5 186 22.77 2 Steffen Udengaard Knudsen (1998) 200 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 13:00
6 190 24.37 2 Tobias Stærmose (1991) 24.53 200 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 13:00
7 173 DNS Line K. Schulz (1996) 4.26.11 1500 meter Kvinder senior 1 - 14:00
8 156 5.70 2 Annelouise Villum Jensen (1996) 5.70 Længdespring Kvinder senior 1 - 14:30
9 167 6.06 1 Janne Nielsen (1993) Længdespring Kvinder senior 1 - 14:30
10 184 DNS Rosa Preuss Illionga (1998) 5.11 Længdespring Kvinder senior 1 - 14:30
11 179 8.47 1 Mette Graversgaard (1995) 8.46 60 meter hæk - Round 1 Kvinder senior 1 - 15:00
12 163 13.95 3 Fawzie Otour (1996) Kuglestød Kvinder senior 1 - 15:00
13 172 18.12 1 Kristoffer Thomsen (1996) 18.02 Kuglestød Mænd senior 1 - 15:00
14 158 3.85 10 Christian Lind Nielsen (1991) 4.10 Stangspring Mænd senior 1 - 15:30
15 180 4.95 2 Michael Christiansen (1988) 4.90 Stangspring Mænd senior 1 - 15:30
16 158 8.28 1 Christian Lind Nielsen (1991) 8.33 60 meter hæk Mænd senior 1 - 15:55
17 179 8.52 2 Mette Graversgaard (1995) 8.47 60 meter hæk - Final Kvinder senior 1 - 16:10
18 157 1.57.41 2 Christian Abild Larsen (1993) 1.56.26 800 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 16:45
19 183 2.03.90 4 Peder C. Mølbak (1996) 2.03.84 800 meter - Round 1 Mænd senior 1 - 16:45
20 176 1.58 5 Martyna Kresa (2001) 1.64 Højdespring Kvinder senior 1 - 17:00
21 178 1.73 1 Mathilde Diekema Jensen (1994) Højdespring Kvinder senior 1 - 17:00
22 171 21.98 2 Kojo Musah (1996) 22.25 200 meter - Final Mænd senior 1 - 17:05
23 156 7.70 2 Annelouise Villum Jensen (1996) 7.69 60 meter - Round 1 Kvinder senior 2 - 12:30
24 179 DNS Mette Graversgaard (1995) 60 meter - Round 1 Kvinder senior 2 - 12:30
25 189 8.02 5 Thea Lyng Møller Jensen (2001) 60 meter - Round 1 Kvinder senior 2 - 12:30
26 171 6.99 1 Kojo Musah (1996) 6.85 60 meter - Round 1 Mænd senior 2 - 12:45
27 186 7.21 3 Steffen Udengaard Knudsen (1998) 7.09 60 meter - Round 1 Mænd senior 2 - 12:45
28 190 7.55 8 Tobias Stærmose (1991) 7.66 60 meter - Round 1 Mænd senior 2 - 12:45
29 161 14.93 3 Dennis Mägi (1995) 14.93 Trespring Mænd senior 2 - 13:00
30 156 7.65 4 Annelouise Villum Jensen (1996) 7.70 60 meter - Final Kvinder senior 2 - 13:50
31 171 6.88 3 Kojo Musah (1996) 6.99 60 meter - Final Mænd senior 2 - 14:00
32 186 DNS Steffen Udengaard Knudsen (1998) 7.21 60 meter - Final Mænd senior 2 - 14:00
33 168 DNS Julie Harsmann (2000) 3.20 Stangspring Kvinder senior 2 - 14:00
34 170 3.65 3 Karin Fisher (u) (1988) 3.40 Stangspring Kvinder senior 2 - 14:00
35 167 13.38 1 Janne Nielsen (1993) 13.60 Trespring Kvinder senior 2 - 14:30
36 184 DNS Rosa Preuss Illionga (1998) 11.02 Trespring Kvinder senior 2 - 14:30
37 173 DNS Line K. Schulz (1996) 2.11.31 800 meter Kvinder senior 2 - 14:45
38 157 1.59.91 6 Christian Abild Larsen (1993) 1.57.41 800 meter - Final Mænd senior 2 - 14:55
39 166 2.15 1 Janick Klausen (1993) 2.12 Højdespring Mænd senior 2 - 15:00
40 174 1.91 2 Mads Moos Larsen (1995) 1.90 Højdespring Mænd senior 2 - 15:00
41 160 DNS Cornelia Slej (1999) 400 meter Kvinder senior 2 - 15:05
42 185 54.47 1 Sara Slott (1987) 400 meter Kvinder senior 2 - 15:05
43 162 49.88 3 Emil Søndergaard (1996) 50.30 400 meter Mænd senior 2 - 15:20
44 177 DNS Mathias Mørk (1997) 50.95 400 meter Mænd senior 2 - 15:20
45 164 10.53.03 10 Hilary O'Leary (1971) 3000 meter Kvinder senior 2 - 15:35
46 169 10.20.59 7 Karen Ehrenreich (1984) 10.41.22 3000 meter Kvinder senior 2 - 15:35
47 173 DNS Line K. Schulz (1996) 10.06.94 3000 meter Kvinder senior 2 - 15:35
48 175 10.53.01 9 Marie Aagaard Poulsen (1996) 11.20.27 3000 meter Kvinder senior 2 - 15:35
49 187 10.20.90 8 Stine de Paoli (1980) 3000 meter Kvinder senior 2 - 15:35
50 188 9.57.83 4 Susanne Pallesen (1967) 10.18.10 3000 meter Kvinder senior 2 - 15:35
51 155 9.02.47 13 Anders Pedersen (1993) 9.04.36 3000 meter Mænd senior 2 - 16:00
52 159 DNS Christian Møller Jessen (1979) 3000 meter Mænd senior 2 - 16:00
53 165 8.58.38 10 Jakob Riis (1982) 9.06.77 3000 meter Mænd senior 2 - 16:00
54 181 8.53.25 9 Michael Dunvald (1988) 9.06.96 3000 meter Mænd senior 2 - 16:00
55 182 9.03.73 14 Nicholas V. Skov (1979) 9.06.49 3000 meter Mænd senior 2 - 16:00
56 191 9.54.07 17 Ulrik Roos (1975) 3000 meter Mænd senior 2 - 16:00
57 DQ 9998 Aarhus 1900 4 x 200 meter stafet Kvinder senior 2 - 16:25
58 1.31.56 3 Aarhus 1900 4 x 200 meter stafet Mænd senior 2 - 16:35