DMU inde • 2018 Feb 24 - Feb 25 • Spar Nord Arena • Skive

 

Ballerup AK
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 54 1.55 9 Rasmus Hvorup Jensen (2004) 1.58 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 10:15
2 33 4.91 6 Caroline Vammen (2004) 5.20 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 10:15
3 34 4.84 7 Cecilie Gedsø Færge (2003) 5.06 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 10:15
4 50 4.81 8 Nanna Grubert (2004) 4.98 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 10:15
5 36 1.03.81 9 Freja K. Madsen (2002) 400 meter Piger 16-17 år 1 - 10:30
6 31 12.96 2 Amalie Pfeiffer (2001) 13.32 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:30
7 45 8.86 17 Margaret Darkwa (2002) 9.60 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:30
8 49 8.66 18 Mette Marie Jensen (2001) 9.41 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:30
9 57 11.11 7 Rebecca Spiegelhauer (2002) 10.65 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:30
10 40 11.53.84 3 Kamilla Kajbæk (1999) 10.56.95 3000 meter Piger 18-19 år 1 - 12:50
11 54 2.90 5 Rasmus Hvorup Jensen (2004) 2.70 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 13:05
12 42 9.58.66 11 Kristian Carstensen (2001) 9.57.74 3000 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:20
13 53 9.39.39 10 Rasmus Baltzersen (2002) 9.10.55 3000 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:20
14 38 9.02.36 3 Joachim Rønsholt (1999) 8.54.80 3000 meter Drenge 18-19 år 1 - 13:50
15 43 1.77 3 Magnus Elsted (2001) 1.77 Højdespring Drenge 16-17 år 1 - 14:25
16 30 2.43.35 4 Alma Søttrup (2003) 2.22.40 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:45
17 44 2.42.22 3 Majken Lützen (2003) 2.14.02 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:45
18 39 2.20.13 10 Jonas Albertsen (2003) 2.19.32 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 15:00
19 32 2.25.39 7 Caroline Rødgaard Jessen (2002) 2.27.36 800 meter Piger 16-17 år 1 - 15:15
20 48 2.37.00 6 Mathilde Riis (1999) 2.34.86 800 meter Piger 18-19 år 1 - 15:40
21 33 8.55 8 Caroline Vammen (2004) 8.41 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
22 34 8.15 2 Cecilie Gedsø Færge (2003) 8.20 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
23 50 8.45 5 Nanna Grubert (2004) 8.42 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
24 58 DNS Selma Bertram (2003) 8.36 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
25 36 8.55 7 Freja K. Madsen (2002) 8.54 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 17:00
26 41 8.06 3 Klara Skriver Loessl (2002) 8.14 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 17:00
27 56 DNS Rebecca Nielsen (2000) 8.08 Kuglestød Piger 18-19 år 1 - 17:00
28 43 7.83 5 Magnus Elsted (2001) 7.69 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 17:15
29 51 7.93 7 Oliver Lumholdt (2001) 7.81 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 17:15
30 34 8.24 5 Cecilie Gedsø Færge (2003) 8.15 60 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 18:25
31 41 8.05 5 Klara Skriver Loessl (2002) 8.06 60 meter - Final Piger 16-17 år 1 - 18:35
32 33 9.80 4 Caroline Vammen (2004) 9.66 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 09:15
33 41 9.08 1 Klara Skriver Loessl (2002) 9.17 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:30
34 54 11.47 7 Rasmus Hvorup Jensen (2004) 10.86 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 10:15
35 41 9.02 2 Klara Skriver Loessl (2002) 9.08 60 meter hæk - Final Piger 16-17 år 2 - 10:35
36 37 9.67 6 Ida L Jespersen (2000) 9.43 60 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 10:50
37 41 3.20 1 Klara Skriver Loessl (2002) 3.40 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 11:45
38 57 2.80 3 Rebecca Spiegelhauer (2002) 2.92 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 11:45
39 30 5.00.62 4 Alma Søttrup (2003) 4.52.22 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:05
40 44 DNS Majken Lützen (2003) 5.01.42 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:05
41 52 DNS Oscar Riis (2003) 4.42.65 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 12:20
42 32 4.57.55 5 Caroline Rødgaard Jessen (2002) 4.57.01 1500 meter Piger 16-17 år 2 - 12:40
43 46 12.35 6 Mathias B Rasmussen (2002) 11.71 Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 12:45
44 53 4.18.42 9 Rasmus Baltzersen (2002) 4.16.53 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:50
45 38 4.05.99 3 Joachim Rønsholt (1999) 4.02.97 1500 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:25
46 33 1.53 3 Caroline Vammen (2004) 1.57 Højdespring Piger 14-15 år 2 - 13:30
47 43 25.49 11 Magnus Elsted (2001) 24.27 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:40
48 37 3.40 2 Ida L Jespersen (2000) 3.40 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 14:15
49 36 28.43 14 Freja K. Madsen (2002) 28.08 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:40
50 41 DQ - 163.3a 9999 Klara Skriver Loessl (2002) 26.51 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:40
51 47 12.72 7 Mathias P. Kveiborg (2000) 12.69 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:15
52 55 12.74 6 Rasmus Jensen (1999) 13.45 Kuglestød Drenge 18-19 år 2 - 15:15
53 34 27.09 6 Cecilie Gedsø Færge (2003) 26.68 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:25
54 50 27.71 7 Nanna Grubert (2004) 27.49 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:25
55 58 DNS Selma Bertram (2003) 27.62 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:25
56 1.51.29 2 Ballerup AK 4 x 200 meter stafet Piger 14-15 år 2 - 16:35
57 35 6.95 2 Emil Ipsen (1999) 7.03 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:50
58 2.01.64 5 Ballerup AK 4 x 200 meter stafet Piger 18-19 år 2 - 17:10
59 DNS Ballerup AK 4 x 200 meter stafet Piger 16-17 år 2 - 17:30