DMU inde • 2018 Feb 24 - Feb 25 • Spar Nord Arena • Skive

 

Aalborg AM
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 406 5.17 5 Aranya Kanakalingam (2003) 5.07 Længdespring Piger 14-15 år 1 - 10:15
2 417 DNS Johanne Westergaard (2002) 1.05.66 400 meter Piger 16-17 år 1 - 10:30
3 425 59.85 3 Mille B. Olesen (2002) 1.00.24 400 meter Piger 16-17 år 1 - 10:30
4 426 1.01.25 5 Nanna Muurholm (2001) 1.00.77 400 meter Piger 16-17 år 1 - 10:30
5 423 DNS Martin Haals Stenvang (2001) 57.42 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 10:45
6 428 57.97 6 Nikolaj Richter (2002) 57.74 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 10:45
7 413 58.66 3 Freja Wærness (2000) 56.38 400 meter Piger 18-19 år 1 - 11:00
8 418 1.02.42 6 Julie K Schultz (2000) 400 meter Piger 18-19 år 1 - 11:00
9 427 58.15 2 Nathalie Richter-Mikkelsen (2000) 56.95 400 meter Piger 18-19 år 1 - 11:00
10 412 11.35 6 Freja Krog (2001) 11.72 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:30
11 416 1.70 3 Jakob Holt Jensen (1997) 1.81 Højdespring Drenge 20-22 år 1 - 12:45
12 429 1.93 2 Sebastian Sund Frandsen (1998) 1.87 Højdespring Drenge 20-22 år 1 - 12:45
13 422 4.60 15 Mai R Wærness (2002) 4.67 Længdespring Piger 16-17 år 1 - 13:55
14 407 8.63 12 Astrid T. Christensen (2004) 10.13 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 14:30
15 410 8.50 14 Emma Berntsen (2004) 8.25 Kuglestød Piger 14-15 år 1 - 14:30
16 420 2.43.89 5 Laura G. Andersen (2004) 2.25.77 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:45
17 432 2.45.06 8 Victoria Bjerre (2003) 2.36.47 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:45
18 408 2.19.77 8 Carl August Allerød (2003) 2.18.44 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 15:00
19 405 2.17.48 2 Anne Bonderup Andersen (2001) 2.15.80 800 meter Piger 16-17 år 1 - 15:15
20 414 2.17.51 3 Ida Jørgensen (2001) 2.15.69 800 meter Piger 16-17 år 1 - 15:15
21 425 2.22.41 6 Mille B. Olesen (2002) 2.18.28 800 meter Piger 16-17 år 1 - 15:15
22 423 DNS Martin Haals Stenvang (2001) 2.09.98 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:20
23 428 2.06.94 6 Nikolaj Richter (2002) 2.08.94 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:20
24 404 2.03.88 6 Andreas Rebstrup (2000) 2.04.10 800 meter Drenge 18-19 år 1 - 15:35
25 413 2.12.96 2 Freja Wærness (2000) 2.15.39 800 meter Piger 18-19 år 1 - 15:40
26 415 4 Jacob Aagaard Jensen (1997) 4.00 Stangspring Drenge 20-22 år 1 - 15:45
27 416 4.70 1 Jakob Holt Jensen (1997) 4.30 Stangspring Drenge 20-22 år 1 - 15:45
28 429 4 Sebastian Sund Frandsen (1998) 3.70 Stangspring Drenge 20-22 år 1 - 15:45
29 406 8.24 2 Aranya Kanakalingam (2003) 8.26 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
30 409 8.48 4 Christine Klitgaard (2004) 8.48 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
31 424 8.43 3 Mathilde Gregersen (2003) 8.16 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 16:30
32 417 DNS Johanne Westergaard (2002) 8.22 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 17:00
33 418 8.48 5 Julie K Schultz (2000) 60 meter - Round 1 Piger 18-19 år 1 - 17:30
34 406 8.31 7 Aranya Kanakalingam (2003) 8.24 60 meter - Final Piger 14-15 år 1 - 18:25
35 421 11.23 5 Laura Sigsgaard Clausen (2004) 12.31 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 09:15
36 424 DNS Mathilde Gregersen (2003) 9.39 60 meter hæk - Round 1 Piger 14-15 år 2 - 09:15
37 422 11.30 5 Mai R Wærness (2002) 10.11 60 meter hæk - Round 1 Piger 16-17 år 2 - 09:30
38 417 9.61 4 Johanne Westergaard (2002) 10.03 Trespring Piger 16-17 år 2 - 09:40
39 430 9.42 6 Signe Lehmann (2002) 9.87 Trespring Piger 16-17 år 2 - 09:40
40 421 6 Laura Sigsgaard Clausen (2004) 2.00 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 09:45
41 418 9.58 5 Julie K Schultz (2000) 9.71 60 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 10:50
42 427 9.03 1 Nathalie Richter-Mikkelsen (2000) 60 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 10:50
43 406 9.92 4 Aranya Kanakalingam (2003) 10.04 Trespring Piger 14-15 år 2 - 11:20
44 429 8.44 1 Sebastian Sund Frandsen (1998) 8.41 60 meter hæk Drenge 20-22 år 2 - 11:25
45 419 2.40 6 Katrine Hoelgaard (2001) Stangspring Piger 16-17 år 2 - 11:45
46 430 7 Signe Lehmann (2002) 2.00 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 11:45
47 418 1.50 1 Julie K Schultz (2000) 1.53 Højdespring Piger 18-19 år 2 - 11:55
48 420 5.07.30 10 Laura G. Andersen (2004) 5.12.94 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 12:05
49 405 4.46.44 3 Anne Bonderup Andersen (2001) 4.51.36 1500 meter Piger 16-17 år 2 - 12:40
50 431 10.64 9 Thomas Sabro Larsen (2001) Kuglestød Drenge 16-17 år 2 - 12:45
51 423 DNS Martin Haals Stenvang (2001) 4.31.81 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:50
52 410 1.30 17 Emma Berntsen (2004) 1.35 Højdespring Piger 14-15 år 2 - 13:30
53 411 18 Eva S Larsen (2004) 1.45 Højdespring Piger 14-15 år 2 - 13:30
54 428 27.70 17 Nikolaj Richter (2002) 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:40
55 415 23.15 3 Jacob Aagaard Jensen (1997) 23.11 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 14:25
56 425 27.52 6 Mille B. Olesen (2002) 27.85 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:40
57 426 28.00 9 Nanna Muurholm (2001) 27.92 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:40
58 429 11.42 4 Sebastian Sund Frandsen (1998) 11.15 Kuglestød Drenge 20-22 år 2 - 15:15
59 409 26.97 4 Christine Klitgaard (2004) 27.63 200 meter Piger 14-15 år 2 - 15:25
60 412 1.40 9 Freja Krog (2001) 1.50 Højdespring Piger 16-17 år 2 - 15:45
61 417 1.48 8 Johanne Westergaard (2002) 1.50 Højdespring Piger 16-17 år 2 - 15:45
62 422 1.40 10 Mai R Wærness (2002) 1.50 Højdespring Piger 16-17 år 2 - 15:45
63 413 DNS Freja Wærness (2000) 26.45 200 meter Piger 18-19 år 2 - 15:50
64 418 27.14 4 Julie K Schultz (2000) 27.83 200 meter Piger 18-19 år 2 - 15:50
65 427 25.84 1 Nathalie Richter-Mikkelsen (2000) 25.88 200 meter Piger 18-19 år 2 - 15:50
66 1.53.07 3 Aalborg AM 4 x 200 meter stafet Piger 14-15 år 2 - 16:35
67 429 6.57 1 Sebastian Sund Frandsen (1998) 6.55 Længdespring Drenge 20-22 år 2 - 16:50
68 1.48.22 2 Aalborg AM 4 x 200 meter stafet Piger 18-19 år 2 - 17:10
69 1.50.29 4 Aalborg AM 4 x 200 meter stafet Piger 16-17 år 2 - 17:30