ØST ungdom inde • 2018 Jan 20 - Jan 21 • Ballerup Super Arena • Ballerup

 

HG ATM
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 215 DNS Lance Aabo (2006) 4.62 Længdespring Drenge 12 år 1 - 09:00
2 211 9.35 1 Birk Kryger (2008) 9.55 60 meter - Round 1 Drenge 10 år 1 - 09:20
3 209 10.01 3 Anders Ovesen (2007) 10.23 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 09:30
4 213 DNS 9997 Frederikke Jensen (2006) 9.29 60 meter - Round 1 Piger 12 år 1 - 09:55
5 220 8.72 3 Sarah Rasmussen (2004) 9.04 60 meter - Round 1 Piger 14-15 år 1 - 10:00
6 216 4.42 3 Mads Vielsøe-Nielsen (2005) 4.45 Længdespring Drenge 13 år 1 - 10:00
7 212 DNS Carl Aabo (2004) 8.74 60 meter - Round 1 Drenge 14-15 år 1 - 10:20
8 217 8.81 7 Natalie Vaabengaard (2002) 9.30 60 meter - Round 1 Piger 16-17 år 1 - 10:30
9 219 8.60 7 Rasmus Ovesen (2002) 7.75 60 meter - Round 1 Drenge 16-17 år 1 - 10:45
10 221 8.11 5 Sebastian Baptiste (2000) 7.80 60 meter - Round 1 Drenge 18-19 år 1 - 11:10
11 215 DNS Lance Aabo (2006) 8.84 60 meter - Round 1 Drenge 12 år 1 - 11:30
12 216 9.19 6 Mads Vielsøe-Nielsen (2005) 9.23 60 meter - Round 1 Drenge 13 år 1 - 11:40
13 212 DNS Carl Aabo (2004) 5.15 Længdespring Drenge 14-15 år 1 - 12:20
14 216 1.52.52 4 Mads Vielsøe-Nielsen (2005) 1.53.06 600 meter Drenge 13 år 1 - 13:35
15 218 2.57.20 7 Nicole Vaabengaard (2002) 2.55.40 800 meter Piger 16-17 år 1 - 13:55
16 219 2.41.94 6 Rasmus Ovesen (2002) 2.29.35 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 14:10
17 220 8.67 6 Sarah Rasmussen (2004) 8.72 60 meter - Semi final Piger 14-15 år 1 - 14:25
18 211 6.79 3 Birk Kryger (2008) 6.52 Kuglestød Drenge 10 år 1 - 14:30
19 219 DNS Rasmus Ovesen (2002) 4.79 Længdespring Drenge 16-17 år 1 - 14:50
20 211 9.30 3 Birk Kryger (2008) 9.35 60 meter - Final Drenge 10 år 1 - 14:55
21 209 9.67 6 Anders Ovesen (2007) 10.01 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 15:05
22 209 5.90 4 Anders Ovesen (2007) Kuglestød Drenge 11 år 1 - 15:15
23 217 9.13 1 Natalie Vaabengaard (2002) 9.41 Trespring Piger 16-17 år 1 - 16:10
24 213 3.83 6 Frederikke Jensen (2006) 3.90 Længdespring Piger 12 år 2 - 10:50
25 210 3.72 4 Birk Kryger (2008) 3.82 Længdespring Drenge 10 år 2 - 11:45
26 214 4.23 13 Ida Marie Skøt Nielsen (2004) 4.56 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
27 220 4.27 12 Sarah Rasmussen (2004) 4.51 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:35
28 216 3.29.02 6 Mads Vielsøe-Nielsen (2005) 3.29.75 1000 meter Drenge 13 år 2 - 12:45
29 214 29.70 4 Ida Marie Skøt Nielsen (2004) 28.59 200 meter Piger 14-15 år 2 - 14:05
30 217 4.24 10 Natalie Vaabengaard (2002) 4.01 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 14:05
31 218 32.04 4 Nicole Vaabengaard (2002) 32.03 200 meter Piger 16-17 år 2 - 14:30
32 212 DNS Carl Aabo (2004) Trespring Drenge 14-15 år 2 - 15:20