Kronborg Games - II • 2018 Feb 03 • Snekkersten hallen • Snekkersten

 

Sparta
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 224 12.36 3 Amalie Sofie Nielsen (2007) 12.82 60 meter hæk Piger 11 år 1 - 10:00
2 242 11.50 1 Celine Frisch Erichsen (2007) 11.32 60 meter hæk Piger 11 år 1 - 10:00
3 253 12.26 2 Helene Salomonsen (2007) 12.06 60 meter hæk Piger 11 år 1 - 10:00
4 264 13.96 7 Lotte Grevy Ejstrup (2007) 60 meter hæk Piger 11 år 1 - 10:00
5 288 DNS Sebastian Thulstrup (2004) 1.75 Stangspring Drenge 15 år 1 - 10:00
6 223 3.65 1 Alma Ravn (2009) 3.86 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
7 398 2.32 12 Annabel Rose Mikkelsen (2009) 2.50 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
8 241 2.72 5 Cecilie Zachariae (2009) 3.02 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
9 251 2.38 11 Erika Livia Wischmann (2009) 2.63 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
10 406 2.82 4 Helena Bang-Löwgren (2009) 2.76 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
11 270 2.40 10 Lærke Høj Alexandersen (2009) 2.56 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
12 274 2.52 7 Maia Hylling Axelsson (2010) 2.66 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
13 276 2.44 8 Maja Sofia Nørlov (2009) 2.04 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
14 295 2.40 9 Tara Rose Mehrotra (2010) 2.61 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
15 296 2.69 6 Theresa Dommer (2009) 3.03 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
16 418 2.94 3 Wilma Anna Haynes (2009) Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
17 312 3.06 2 Wilma Caroline Nielsen (2010) 3.21 Længdespring Piger 9 år 1 - 10:00
18 397 8.47 10 Anemonde Brandt Camphausen (2005) Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
19 229 6.79 27 Anna E B Pedersen (2005) 7.62 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
20 230 5.12 33 Anna Pape Liboriussen (2006) Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
21 248 9.71 3 Emilie Børregaard Voigt (2005) 9.71 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
22 254 8.88 6 Ingrid Gram Jensen (2005) 8.73 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
23 258 9.40 4 Kaisa Duedam Ventrup (2005) 9.61 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
24 259 10.49 1 Karla Bundgaard Langvik (2005) 10.10 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
25 266 5.58 30 Louise Busekist (2005) 5.30 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
26 269 9.16 5 Luna Frid Hanberg (2006) 9.72 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
27 285 8.70 7 Pil Nedergaard (2006) 8.29 Kuglestød Piger 13 år 1 - 10:00
28 272 13.52 4 Mads Augustinus Rasmussen (2008) 13.86 60 meter hæk Drenge 11 år 1 - 10:15
29 415 1.10 2 Sofus Houman-Prassé (2009) 1.01 Højdespring Drenge 9 år 1 - 10:15
30 238 DNS Bolette Nimskov (2005) 12.10 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:25
31 254 11.68 2 Ingrid Gram Jensen (2005) 11.39 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:25
32 258 10.57 1 Kaisa Duedam Ventrup (2005) 10.63 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:25
33 259 DNS Karla Bundgaard Langvik (2005) 11.33 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:25
34 266 14.06 11 Louise Busekist (2005) 14.08 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:25
35 269 12.11 5 Luna Frid Hanberg (2006) 12.08 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:25
36 271 13.33 8 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) 13.37 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:25
37 285 12.99 6 Pil Nedergaard (2006) 12.82 60 meter hæk Piger 13 år 1 - 10:25
38 403 12.07 4 Connor Joseph Mikkelsen (2006) 12.54 60 meter hæk Drenge 13 år 1 - 10:35
39 262 12.88 9 Kasper Schimmell Smith (2005) 11.78 60 meter hæk Drenge 13 år 1 - 10:35
40 223 9.14 1 Alma Ravn (2009) 9.19 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
41 398 11.79 11 Annabel Rose Mikkelsen (2009) 12.13 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
42 241 10.96 7 Cecilie Zachariae (2009) 10.89 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
43 251 10.88 6 Erika Livia Wischmann (2009) 11.02 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
44 274 11.69 10 Maia Hylling Axelsson (2010) 11.46 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
45 276 11.66 9 Maja Sofia Nørlov (2009) 11.94 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
46 295 11.26 8 Tara Rose Mehrotra (2010) 12.02 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
47 296 10.13 2 Theresa Dommer (2009) 10.22 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
48 418 10.80 5 Wilma Anna Haynes (2009) 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
49 312 10.36 3 Wilma Caroline Nielsen (2010) 10.49 60 meter - Round 1 Piger 9 år 1 - 10:45
50 395 2.55 7 Albert Thygesen Bettencourt (2009) Længdespring Drenge 9 år 1 - 10:45
51 405 DNS Hampus Argir Simonsen (2009) 2.61 Længdespring Drenge 9 år 1 - 10:45
52 255 2.72 6 Jacob Kjær-Christensen (2010) 3.29 Længdespring Drenge 9 år 1 - 10:45
53 279 2.45 9 Mathias Bech Gjerløv (2009) 2.51 Længdespring Drenge 9 år 1 - 10:45
54 413 2.98 3 Samuel Grønlund Brix (2009) Længdespring Drenge 9 år 1 - 10:45
55 414 2.39 10 Sebastian Johannes Thilkjær (2009) Længdespring Drenge 9 år 1 - 10:45
56 397 1.30 8 Anemonde Brandt Camphausen (2005) Højdespring Piger 13 år 1 - 11:00
57 238 DNS Bolette Nimskov (2005) 1.31 Højdespring Piger 13 år 1 - 11:00
58 258 1.50 1 Kaisa Duedam Ventrup (2005) 1.50 Højdespring Piger 13 år 1 - 11:00
59 259 1.30 6 Karla Bundgaard Langvik (2005) 1.37 Højdespring Piger 13 år 1 - 11:00
60 269 1.20 12 Luna Frid Hanberg (2006) 1.31 Højdespring Piger 13 år 1 - 11:00
61 289 DNS Signe Juhl Laursen (2005) 1.20 Højdespring Piger 13 år 1 - 11:00
62 242 DNS Celine Frisch Erichsen (2007) 9.89 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:05
63 402 9.87 8 Christine Emilie Næsby (2007) 9.97 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:05
64 253 9.88 9 Helene Salomonsen (2007) 9.90 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:05
65 260 9.85 7 Karla Olivia Haynes (2007) 9.70 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:05
66 264 9.97 10 Lotte Grevy Ejstrup (2007) 9.78 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:05
67 275 9.06 2 Maja Børregaard Voigt (2007) 8.86 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:05
68 410 10.37 15 Martha Demidoff Nielsen (2008) 10.84 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:05
69 286 9.98 11 Queen Riege (2008) 10.04 60 meter - Round 1 Piger 11 år 1 - 11:05
70 227 3.83 2 Anders Silleborg (2007) 4.13 Længdespring Drenge 11 år 1 - 11:15
71 256 3.48 6 Johan Dahl Kokkegård (2008) 3.84 Længdespring Drenge 11 år 1 - 11:15
72 268 DNS Lukas Mikkelsen (2008) 3.61 Længdespring Drenge 11 år 1 - 11:15
73 272 3.13 16 Mads Augustinus Rasmussen (2008) 3.35 Længdespring Drenge 11 år 1 - 11:15
74 283 DNS Nikolaj Krüger (2007) 3.65 Længdespring Drenge 11 år 1 - 11:15
75 417 3.64 3 Tobias Zeberg (2007) 3.57 Længdespring Drenge 11 år 1 - 11:15
76 299 DNS Tristan Lohmann Smed (2007) 3.44 Længdespring Drenge 11 år 1 - 11:15
77 224 8.24 1 Amalie Sofie Nielsen (2007) 8.44 Kuglestød Piger 11 år 1 - 11:15
78 253 6.37 2 Helene Salomonsen (2007) 6.28 Kuglestød Piger 11 år 1 - 11:15
79 260 4.98 10 Karla Olivia Haynes (2007) 5.77 Kuglestød Piger 11 år 1 - 11:15
80 275 6.35 3 Maja Børregaard Voigt (2007) 6.63 Kuglestød Piger 11 år 1 - 11:15
81 410 5.07 8 Martha Demidoff Nielsen (2008) 4.11 Kuglestød Piger 11 år 1 - 11:15
82 395 11.00 8 Albert Thygesen Bettencourt (2009) 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 1 - 11:30
83 405 DNS Hampus Argir Simonsen (2009) 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 1 - 11:30
84 255 10.67 5 Jacob Kjær-Christensen (2010) 10.29 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 1 - 11:30
85 279 11.82 13 Mathias Bech Gjerløv (2009) 12.07 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 1 - 11:30
86 413 10.47 2 Samuel Grønlund Brix (2009) 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 1 - 11:30
87 414 11.55 10 Sebastian Johannes Thilkjær (2009) 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 1 - 11:30
88 415 10.55 3 Sofus Houman-Prassé (2009) 10.62 60 meter - Round 1 Drenge 9 år 1 - 11:30
89 229 9.32 14 Anna E B Pedersen (2005) 9.43 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
90 230 9.46 17 Anna Pape Liboriussen (2006) 9.55 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
91 231 9.71 18 Anna Tikjøb Rasmussen (2005) 9.70 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
92 238 DNS Bolette Nimskov (2005) 8.89 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
93 404 DNS Dua Atif Ilyas (2005) 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
94 248 8.50 2 Emilie Børregaard Voigt (2005) 8.46 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
95 408 DNS Inaya Atif Ilyas (2005) 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
96 266 9.78 23 Louise Busekist (2005) 9.95 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
97 271 10.45 30 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) 10.38 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
98 289 DNS Signe Juhl Laursen (2005) 9.35 60 meter - Round 1 Piger 13 år 1 - 11:45
99 233 7.68 7 Asger Pape Liboriussen (2005) 8.04 Kuglestød Drenge 13 år 1 - 12:00
100 227 9.76 7 Anders Silleborg (2007) 9.54 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 12:15
101 268 DNS Lukas Mikkelsen (2008) 9.55 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 12:15
102 272 10.58 15 Mads Augustinus Rasmussen (2008) 10.22 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 12:15
103 283 DNS Nikolaj Krüger (2007) 9.66 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 12:15
104 417 9.38 5 Tobias Zeberg (2007) 9.68 60 meter - Round 1 Drenge 11 år 1 - 12:15
105 224 3.70 3 Amalie Sofie Nielsen (2007) 4.18 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:15
106 242 DNS Celine Frisch Erichsen (2007) 3.63 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:15
107 402 3.39 6 Christine Emilie Næsby (2007) 3.48 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:15
108 260 3.12 10 Karla Olivia Haynes (2007) 3.45 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:15
109 264 3.10 11 Lotte Grevy Ejstrup (2007) 3.41 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:15
110 410 3.07 13 Martha Demidoff Nielsen (2008) 2.79 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:15
111 286 3.64 4 Queen Riege (2008) 3.81 Længdespring Piger 11 år 1 - 12:15
112 233 8.82 5 Asger Pape Liboriussen (2005) 8.88 60 meter - Round 1 Drenge 13 år 1 - 12:30
113 403 9.73 20 Connor Joseph Mikkelsen (2006) 9.68 60 meter - Round 1 Drenge 13 år 1 - 12:30
114 246 8.79 3 Eli Riege (2006) 8.68 60 meter - Round 1 Drenge 13 år 1 - 12:30
115 251 0.80 5 Erika Livia Wischmann (2009) 0.85 Højdespring Piger 9 år 1 - 12:30
116 406 1.00 1 Helena Bang-Löwgren (2009) 1.01 Højdespring Piger 9 år 1 - 12:30
117 270 0.90 2 Lærke Høj Alexandersen (2009) Højdespring Piger 9 år 1 - 12:30
118 276 6 Maja Sofia Nørlov (2009) Højdespring Piger 9 år 1 - 12:30
119 296 0.85 4 Theresa Dommer (2009) 0.80 Højdespring Piger 9 år 1 - 12:30
120 418 0.90 3 Wilma Anna Haynes (2009) Højdespring Piger 9 år 1 - 12:30
121 395 3.25 9 Albert Thygesen Bettencourt (2009) Kuglestød Drenge 9 år 1 - 12:45
122 405 DNS Hampus Argir Simonsen (2009) 3.46 Kuglestød Drenge 9 år 1 - 12:45
123 255 3.22 11 Jacob Kjær-Christensen (2010) 3.33 Kuglestød Drenge 9 år 1 - 12:45
124 279 4.09 5 Mathias Bech Gjerløv (2009) 4.30 Kuglestød Drenge 9 år 1 - 12:45
125 414 3.25 10 Sebastian Johannes Thilkjær (2009) Kuglestød Drenge 9 år 1 - 12:45
126 415 5.90 1 Sofus Houman-Prassé (2009) 5.71 Kuglestød Drenge 9 år 1 - 12:45
127 223 9.30 1 Alma Ravn (2009) 9.14 60 meter - Final Piger 9 år 1 - 12:50
128 296 10.28 2 Theresa Dommer (2009) 10.13 60 meter - Final Piger 9 år 1 - 12:50
129 418 10.65 5 Wilma Anna Haynes (2009) 10.80 60 meter - Final Piger 9 år 1 - 12:50
130 312 10.58 4 Wilma Caroline Nielsen (2010) 10.36 60 meter - Final Piger 9 år 1 - 12:50
131 275 9.04 2 Maja Børregaard Voigt (2007) 9.06 60 meter - Final Piger 11 år 1 - 12:50
132 248 8.51 2 Emilie Børregaard Voigt (2005) 8.50 60 meter - Final Piger 13 år 1 - 12:50
133 227 1.10 5 Anders Silleborg (2007) 1.14 Højdespring Drenge 11 år 1 - 13:00
134 256 1.05 8 Johan Dahl Kokkegård (2008) 1.10 Højdespring Drenge 11 år 1 - 13:00
135 268 DNS Lukas Mikkelsen (2008) 1.11 Højdespring Drenge 11 år 1 - 13:00
136 246 1.35 3 Eli Riege (2006) 1.45 Højdespring Drenge 13 år 1 - 13:00
137 397 3.69 17 Anemonde Brandt Camphausen (2005) Længdespring Piger 13 år 1 - 13:10
138 229 4.09 5 Anna E B Pedersen (2005) 4.03 Længdespring Piger 13 år 1 - 13:10
139 230 3.56 20 Anna Pape Liboriussen (2006) 3.74 Længdespring Piger 13 år 1 - 13:10
140 231 3.76 15 Anna Tikjøb Rasmussen (2005) 3.68 Længdespring Piger 13 år 1 - 13:10
141 248 4.59 1 Emilie Børregaard Voigt (2005) 5.04 Længdespring Piger 13 år 1 - 13:10
142 254 4.02 7 Ingrid Gram Jensen (2005) 4.30 Længdespring Piger 13 år 1 - 13:10
143 271 3.22 26 Madeleine A.A. Rasmussen (2005) Længdespring Piger 13 år 1 - 13:10
144 289 DNS Signe Juhl Laursen (2005) 4.64 Længdespring Piger 13 år 1 - 13:10
145 255 10.75 5 Jacob Kjær-Christensen (2010) 10.67 60 meter - Final Drenge 9 år 1 - 13:15
146 413 10.44 2 Samuel Grønlund Brix (2009) 10.47 60 meter - Final Drenge 9 år 1 - 13:15
147 415 10.47 3 Sofus Houman-Prassé (2009) 10.55 60 meter - Final Drenge 9 år 1 - 13:15
148 417 9.36 5 Tobias Zeberg (2007) 9.38 60 meter - Final Drenge 11 år 1 - 13:15
149 233 8.93 3 Asger Pape Liboriussen (2005) 8.82 60 meter - Final Drenge 13 år 1 - 13:15
150 246 DNS Eli Riege (2006) 8.79 60 meter - Final Drenge 13 år 1 - 13:15
151 267 DNS Luis Maillet (2004) 7.91 60 meter - Round 1 Drenge 15 år 1 - 13:30
152 288 10.64 12 Sebastian Thulstrup (2004) 10.72 60 meter - Round 1 Drenge 15 år 1 - 13:30
153 236 DNS Bertram Costa (2001) 7.69 60 meter - Round 1 Drenge 17 år 1 - 13:30
154 223 4.77 1 Alma Ravn (2009) 3.51 Kuglestød Piger 9 år 1 - 13:30
155 241 4.71 2 Cecilie Zachariae (2009) 4.11 Kuglestød Piger 9 år 1 - 13:30
156 406 4.46 3 Helena Bang-Löwgren (2009) 4.11 Kuglestød Piger 9 år 1 - 13:30
157 270 4.19 4 Lærke Høj Alexandersen (2009) 4.33 Kuglestød Piger 9 år 1 - 13:30
158 274 2.79 6 Maia Hylling Axelsson (2010) 2.43 Kuglestød Piger 9 år 1 - 13:30
159 312 3.77 5 Wilma Caroline Nielsen (2010) 3.89 Kuglestød Piger 9 år 1 - 13:30
160 401 8.78 2 Annika G. Truelsen (2003) 9.18 60 meter - Round 1 Piger 15 år 1 - 13:45
161 411 8.92 5 Nanna Schaldemose (2004) 9.07 60 meter - Round 1 Piger 15 år 1 - 13:45
162 284 9.52 16 Olivia Emily Helleskov Batko (2003) 9.33 60 meter - Round 1 Piger 15 år 1 - 13:45
163 412 9.01 6 Rebekka Schaldemose (2003) 8.94 60 meter - Round 1 Piger 15 år 1 - 13:45
164 236 DNS Bertram Costa (2001) 3.40 Stangspring Drenge 17 år 1 - 14:00
165 256 7.94 4 Johan Dahl Kokkegård (2008) 7.99 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:00
166 283 DNS Nikolaj Krüger (2007) 7.63 Kuglestød Drenge 11 år 1 - 14:00
167 400 8.62 3 Annika Eppers (2002) 8.48 60 meter - Round 1 Piger 17 år 1 - 14:15
168 407 8.41 1 Ida Lyngby (2002) 8.33 60 meter - Round 1 Piger 17 år 1 - 14:15
169 409 8.68 5 Josefine Sørensen (2002) 8.73 60 meter - Round 1 Piger 17 år 1 - 14:15
170 303 8.59 2 Victoria Lendal (2002) 8.25 60 meter - Round 1 Piger 17 år 1 - 14:15
171 233 4.62 1 Asger Pape Liboriussen (2005) 4.72 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:15
172 403 3.56 19 Connor Joseph Mikkelsen (2006) 3.91 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:15
173 246 4.48 2 Eli Riege (2006) 4.72 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:15
174 262 3.67 16 Kasper Schimmell Smith (2005) 3.95 Længdespring Drenge 13 år 1 - 14:15
175 399 DNS Annika Baun Haldbo (2003) 9.14 60 meter hæk Piger 15 år 1 - 14:45
176 297 DNS Tobias Jappe Bjerre (2004) 1.75 Højdespring Drenge 15 år 1 - 14:45
177 396 10.20 1 Alberthe Wiedemann Simonsen (2002) 60 meter hæk Piger 17 år 1 - 15:00
178 416 8.92 2 Thea Haahr (1991) 8.82 60 meter hæk Kvinder senior 1 - 15:00
179 399 DNS Annika Baun Haldbo (2003) 5.00 Længdespring Piger 15 år 1 - 15:00
180 401 4.30 5 Annika G. Truelsen (2003) 4.24 Længdespring Piger 15 år 1 - 15:00
181 411 4.24 6 Nanna Schaldemose (2004) 4.25 Længdespring Piger 15 år 1 - 15:00
182 412 4.07 7 Rebekka Schaldemose (2003) 4.30 Længdespring Piger 15 år 1 - 15:00
183 297 DNS Tobias Jappe Bjerre (2004) 11.50 Kuglestød Drenge 15 år 1 - 15:00
184 267 DNS Luis Maillet (2004) 60 meter hæk Drenge 15 år 1 - 15:15
185 401 10.24 1 Annika G. Truelsen (2003) 9.69 Kuglestød Piger 15 år 1 - 15:35
186 401 8.87 4 Annika G. Truelsen (2003) 8.78 60 meter - Final Piger 15 år 1 - 15:45
187 411 DNS Nanna Schaldemose (2004) 8.92 60 meter - Final Piger 15 år 1 - 15:45
188 400 8.57 3 Annika Eppers (2002) 8.62 60 meter - Final Piger 17 år 1 - 15:45
189 407 8.35 1 Ida Lyngby (2002) 8.41 60 meter - Final Piger 17 år 1 - 15:45
190 409 8.75 4 Josefine Sørensen (2002) 8.68 60 meter - Final Piger 17 år 1 - 15:45
191 303 8.56 2 Victoria Lendal (2002) 8.59 60 meter - Final Piger 17 år 1 - 15:45
192 396 4.71 2 Alberthe Wiedemann Simonsen (2002) Længdespring Piger 17 år 1 - 16:00
193 407 4.44 4 Ida Lyngby (2002) 4.89 Længdespring Piger 17 år 1 - 16:00
194 409 4.49 3 Josefine Sørensen (2002) 4.67 Længdespring Piger 17 år 1 - 16:00
195 303 5.08 1 Victoria Lendal (2002) 5.28 Længdespring Piger 17 år 1 - 16:00
196 250 4.72 1 Emma Giovanna Vitale (1993) 4.46 Længdespring Kvinder senior 1 - 16:00
197 236 DNS Bertram Costa (2001) 5.95 Længdespring Drenge 17 år 1 - 16:00