DT elitedivision indl. • 2017 May 21 • Odense atletikstadion • Odense

 

M-Hvidovre AM
# BibNo Result Pos Name Q Event Group Day / time
1 1.19.07 10 Martin Kristensen (1992) #1 400 meter hæk Mænd senior 1 - 12:00
2 10.11 12 Asger Bartels (1997) #2 Trespring Mænd senior 1 - 12:00
3 11.93 7 Karsten Nielsen (1965) #1 Trespring Mænd senior 1 - 12:00
4 14.30 3 Matthias Hagen (1997) #1 Kuglestød Mænd senior 1 - 12:00
5 11.62 11 Michael Bruun Jepsen (1965) #2 Kuglestød Mænd senior 1 - 12:00
6 DQ 9998 Festus Asante (1994) #1 100 meter Mænd senior 1 - 12:30
7 11.21 4 Rodney Pratdavis (1993) #2 100 meter Mænd senior 1 - 12:30
8 1.64 11 Jonas Linnemann (2000) #2 Højdespring Mænd senior 1 - 12:40
9 1.84 4 Kenneth Thorsen (1981) #1 Højdespring Mænd senior 1 - 12:40
10 14.28.62 1 Abdi Hakin Ulad (1991) #1 5000 meter Mænd senior 1 - 12:55
11 43.25 5 Matthias Hagen (1997) #1 Diskoskast Mænd senior 1 - 13:15
12 2.06.85 10 Sebastian Bergmann (2001) #1 800 meter Mænd senior 1 - 13:50
13 41.94 2 Hvidovre AM - 1 #1 4 x 100 meter stafet Mænd senior 1 - 14:20
14 DNS Hvidovre AM - 2 #2 4 x 100 meter stafet Mænd senior 1 - 14:20
15 5.49 16 Asger Bartels (1997) #2 Længdespring Mænd senior 1 - 14:30
16 5.98 10 Rodney Pratdavis (1993) #1 Længdespring Mænd senior 1 - 14:30
17 3.74 8 Kenneth Thorsen (1981) #1 Stangspring Mænd senior 1 - 14:45
18 53.41 4 Matthias Hagen (1997) #1 Hammerkast Mænd senior 1 - 14:45
19 13 Michael Bruun Jepsen (1965) #2 Hammerkast Mænd senior 1 - 14:45
20 22.09 2 Kasper Olsen (1991) #1 200 meter Mænd senior 1 - 14:50
21 DNS Steven Kwasi-Korang (1989) #2 200 meter Mænd senior 1 - 14:50
22 10.46.16 7 Louis Cantby (2001) #1 3000 meter forh. Mænd senior 1 - 15:20
23 20.48 8 Jacob Ziska (1997) #1 110 meter hæk Mænd senior 1 - 15:50
24 47.93 8 Bjørn Malskær (1965) #1 Spydkast Mænd senior 1 - 16:00
25 DNS John Steffen Handryziak (1980) #2 Spydkast Mænd senior 1 - 16:00
26 49.59 6 Kasper Olsen (1991) #1 400 meter Mænd senior 1 - 16:25
27 DNS Abdi Hakin Ulad (1991) #1 1500 meter Mænd senior 1 - 16:45
28 4.26.06 13 Alexander Siedler Nielsen (1999) #2 1500 meter Mænd senior 1 - 16:45
29 3.32.01 3 Hvidovre AM - 1 #1 4 x 400 meter stafet Mænd senior 1 - 17:20
30 DNS Hvidovre AM - 2 #2 4 x 400 meter stafet Mænd senior 1 - 17:20