DTU finale • Østerbro Stadion • København

23 sep, 2017
Arrangør: Sparta

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 11:00 Piger 12-15 år 80 meter hæk (11 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 11:00 Piger 16-19 år Højdespring (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 11:00 Drenge 12-15 år Stangspring (8 - 8 - 6) Afsluttet
1 • 11:00 Drenge 16-19 år Stangspring (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 11:00 Drenge 16-19 år Længdespring (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 11:00 Drenge 16-19 år Kuglestød (9 - 9 - 8) Afsluttet
1 • 11:00 Drenge 12-15 år Hammerkast (10 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 11:15 Drenge 12-15 år 100 meter hæk (8 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 11:15 Piger 12-15 år Spydkast (11 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 11:30 Piger 16-19 år 100 meter hæk (8 - 8 - 7) Afsluttet
1 • 11:45 Drenge 16-19 år 110 meter hæk (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 11:45 Piger 16-19 år Diskoskast (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 12:00 Piger 12-15 år 100 meter (11 - 11 - 11) Afsluttet
1 • 12:10 Drenge 12-15 år 100 meter (9 - 9 - 8) Afsluttet
1 • 12:15 Piger 12-15 år Højdespring (10 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 12:15 Drenge 12-15 år Længdespring (11 - 11 - 11) Afsluttet
1 • 12:15 Drenge 16-19 år Hammerkast (6 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 12:30 Piger 16-19 år 100 meter (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 12:30 Drenge 12-15 år Spydkast (11 - 11 - 11) Afsluttet
1 • 12:45 Drenge 16-19 år 100 meter (10 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 13:00 Piger 12-15 år Diskoskast (12 - 11 - 11) Afsluttet
1 • 13:05 Piger 12-15 år 3000 meter (9 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 13:25 Drenge 12-15 år 3000 meter (8 - 7 - 6) Afsluttet
1 • 13:25 Drenge 16-19 år Højdespring (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 13:30 Piger 16-19 år Længdespring (10 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 13:30 Piger 12-15 år Kuglestød (12 - 12 - 12) Afsluttet
1 • 13:30 Piger 16-19 år Hammerkast (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 13:30 Drenge 16-19 år Spydkast (8 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 13:45 Piger 16-19 år 5000 meter (8 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 14:15 Drenge 16-19 år 5000 meter (8 - 8 - 7) Afsluttet
1 • 14:15 Drenge 12-15 år Diskoskast (10 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 14:30 Piger 12-15 år Stangspring (9 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 14:30 Piger 16-19 år Stangspring (9 - 8 - 7) Afsluttet
1 • 14:45 Drenge 12-15 år 300 meter (9 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 14:45 Drenge 12-15 år Højdespring (11 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 14:45 Piger 12-15 år Længdespring (12 - 12 - 12) Afsluttet
1 • 14:45 Piger 12-15 år Hammerkast (11 - 11 - 11) Afsluttet
1 • 15:00 Piger 12-15 år 300 meter (12 - 12 - 12) Afsluttet
1 • 15:15 Piger 16-19 år 400 meter (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 15:15 Drenge 12-15 år Kuglestød (11 - 11 - 11) Afsluttet
1 • 15:15 Piger 16-19 år Spydkast (9 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 15:30 Drenge 16-19 år 400 meter (9 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 16:00 Piger 12-15 år 800 meter (10 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 16:00 Drenge 16-19 år Trespring (6 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 16:15 Drenge 12-15 år 800 meter (10 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 16:15 Piger 16-19 år Kuglestød (10 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 16:15 Drenge 16-19 år Diskoskast (9 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 16:35 Piger 16-19 år 1500 meter (10 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 16:50 Drenge 16-19 år 1500 meter (11 - 11 - 11) Afsluttet
1 • 17:15 Piger 12-15 år 4 x 100 meter stafet (12 - 11 - 10) Afsluttet
1 • 17:30 Drenge 12-15 år 4 x 100 meter stafet (12 - 9 - 8) Afsluttet
1 • 17:40 Piger 16-19 år 4 x 100 meter stafet (12 - 7 - 5) Afsluttet
1 • 17:55 Drenge 16-19 år 4 x 100 meter stafet (12 - 8 - 7) Afsluttet
Antal tilmeldte: 501
Antal startende: 466
Antal resultater: 453
Dommer / Protokol

Bruges af officials, starterteam, løbsleder og eltidtagning til at administrere startlister og resultater

Medaljer

Bruges til administration af præmieoverrækkelse