ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup

20-21 jan, 2018
Arrangør: Ballerup AK

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 9:00 Piger 10 år 60 meter (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 9:00 Piger 12 år Højdespring (6 - 6 - 6) Officiel
1 • 9:00 Drenge 12 år Længdespring (11 - 8 - 8) Officiel
1 • 9:00 Piger 14-15 år Kuglestød (13 - 12 - 12) Officiel
1 • 9:10 Piger 11 år 60 meter • Indl. (15 - 15 - 15) Officiel
1 • 9:20 Drenge 10 år 60 meter • Indl. (13 - 12 - 12) Officiel
1 • 9:30 Drenge 11 år 60 meter • Indl. (9 - 7 - 7) Officiel
1 • 9:40 Piger 13 år 60 meter • Indl. (31 - 30 - 30) Officiel
1 • 9:55 Piger 12 år 60 meter • Indl. (16 - 14 - 14) Officiel
1 • 10:00 Piger 14-15 år 60 meter • Indl. (37 - 33 - 33) Officiel
1 • 10:00 Piger 10 år Højdespring (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 10:00 Drenge 13 år Stangspring (2 - 1 - 1) Officiel
1 • 10:00 Drenge 14-15 år Stangspring (6 - 4 - 4) Officiel
1 • 10:00 Drenge 13 år Længdespring (17 - 14 - 14) Officiel
1 • 10:00 Piger 13 år Kuglestød (17 - 16 - 16) Officiel
1 • 10:20 Drenge 14-15 år 60 meter • Indl. (20 - 14 - 14) Officiel
1 • 10:30 Piger 16-17 år 60 meter • Indl. (21 - 20 - 20) Officiel
1 • 10:45 Drenge 16-17 år 60 meter • Indl. (17 - 14 - 14) Officiel
1 • 11:00 Piger 18-19 år 60 meter • Indl. (10 - 9 - 9) Officiel
1 • 11:00 Piger 11 år Højdespring (7 - 7 - 5) Officiel
1 • 11:10 Drenge 18-19 år 60 meter • Indl. (21 - 17 - 16) Officiel
1 • 11:10 Piger 10 år Længdespring (10 - 10 - 10) Officiel
1 • 11:10 Piger 16-17 år Kuglestød (10 - 9 - 9) Officiel
1 • 11:10 Piger 18-19 år Kuglestød (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 11:30 Drenge 12 år 60 meter • Indl. (15 - 14 - 14) Officiel
1 • 11:40 Drenge 13 år 60 meter • Indl. (16 - 14 - 14) Officiel
1 • 11:55 Piger 10 år 600 meter gang (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:55 Piger 11 år 600 meter gang (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:55 Drenge 13 år 1000 meter gang (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:55 Drenge 16-17 år 1000 meter gang (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 12:10 Drenge 11 år 400 meter (7 - 5 - 5) Officiel
1 • 12:10 Piger 14-15 år Højdespring (10 - 10 - 10) Officiel
1 • 12:10 Drenge 16-17 år Stangspring (8 - 5 - 5) Officiel
1 • 12:20 Piger 11 år 400 meter (11 - 11 - 11) Officiel
1 • 12:20 Drenge 14-15 år Længdespring (16 - 12 - 11) Officiel
1 • 12:30 Drenge 10 år 400 meter (9 - 9 - 9) Officiel
1 • 12:40 Piger 10 år 400 meter (11 - 8 - 8) Officiel
1 • 12:55 Piger 12 år 600 meter (13 - 12 - 12) Officiel
1 • 13:10 Piger 13 år 600 meter (20 - 17 - 17) Officiel
1 • 13:10 Piger 12 år Kuglestød (16 - 15 - 15) Officiel
1 • 13:25 Drenge 12 år 600 meter (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 13:35 Drenge 13 år 600 meter (13 - 10 - 10) Officiel
1 • 13:45 Piger 14-15 år 800 meter (13 - 10 - 10) Officiel
1 • 13:45 Piger 11 år Længdespring (14 - 14 - 14) Officiel
1 • 13:55 Piger 16-17 år 800 meter (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 13:55 Piger 13 år Højdespring (9 - 9 - 8) Officiel
1 • 14:00 Drenge 14-15 år 800 meter (12 - 11 - 11) Officiel
1 • 14:10 Drenge 16-17 år 800 meter (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 14:25 Piger 14-15 år 60 meter • Semi (16 - 16 - 16) Officiel
1 • 14:25 Drenge 18-19 år Stangspring (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 14:30 Piger 13 år 60 meter • Semi (16 - 15 - 15) Officiel
1 • 14:30 Drenge 10 år Kuglestød (10 - 9 - 9) Officiel
1 • 14:45 Piger 11 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 14:50 Piger 12 år 60 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 14:50 Drenge 16-17 år Længdespring (9 - 7 - 7) Officiel
1 • 14:50 Drenge 18-19 år Længdespring (7 - 6 - 6) Officiel
1 • 14:55 Drenge 10 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 15:00 Piger 16-17 år Højdespring (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 15:05 Drenge 11 år 60 meter • Finale (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 15:10 Drenge 14-15 år 60 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 15:15 Piger 16-17 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 15:15 Drenge 11 år Kuglestød (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 15:20 Drenge 16-17 år 60 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 15:30 Piger 18-19 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 15:35 Drenge 18-19 år 60 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 15:40 Drenge 12 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 15:50 Drenge 13 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 16:00 Piger 14-15 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 16:05 Piger 13 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 16:10 Piger 14-15 år Trespring (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 16:10 Piger 16-17 år Trespring (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 16:15 Piger 14-15 år 3000 meter (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 16:15 Piger 16-17 år 3000 meter (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 16:35 Drenge 14-15 år 3000 meter (12 - 11 - 11) Officiel
1 • 16:35 Drenge 16-17 år 3000 meter (3 - 1 - 1) Officiel
2 • 9:00 Piger 10 år 60 meter hæk (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 9:00 Drenge 14-15 år Højdespring (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 9:00 Piger 13 år Længdespring (24 - 23 - 23) Officiel
2 • 9:00 Drenge 12 år Kuglestød (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 9:10 Piger 11 år 60 meter hæk (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 9:30 Drenge 10 år 60 meter hæk (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 9:40 Drenge 11 år 60 meter hæk (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 9:45 Piger 12 år 60 meter hæk • Indl. (9 - 9 - 9) Officiel
2 • 9:50 Piger 13 år 60 meter hæk • Indl. (12 - 11 - 11) Officiel
2 • 9:50 Drenge 13 år Kuglestød (9 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:05 Drenge 12 år 60 meter hæk (7 - 7 - 7) Officiel
2 • 10:05 Drenge 16-17 år Højdespring (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 10:05 Drenge 18-19 år Højdespring (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 10:05 Piger 13 år Stangspring (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 10:05 Piger 14-15 år Stangspring (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 10:05 Drenge 11 år Længdespring (11 - 10 - 10) Officiel
2 • 10:15 Piger 14-15 år 60 meter hæk • Indl. (13 - 11 - 11) Officiel
2 • 10:30 Drenge 13 år 60 meter hæk (7 - 5 - 5) Officiel
2 • 10:40 Piger 16-17 år 60 meter hæk (10 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:50 Drenge 14-15 år 60 meter hæk (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 10:50 Piger 12 år Længdespring (18 - 14 - 14) Officiel
2 • 10:50 Piger 10 år Kuglestød (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 11:05 Piger 18-19 år 60 meter hæk (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 11:25 Drenge 16-17 år 60 meter hæk (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 11:25 Drenge 18-19 år 60 meter hæk (2 - 1 - 1) Officiel
2 • 11:40 Drenge 12 år Højdespring (7 - 7 - 7) Officiel
2 • 11:45 Piger 10 år 1000 meter (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 11:45 Drenge 10 år Længdespring (12 - 11 - 11) Officiel
2 • 11:45 Piger 11 år Kuglestød (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 11:55 Piger 11 år 1000 meter (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:00 Drenge 10 år 1000 meter (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 12:00 Piger 16-17 år Stangspring (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:00 Piger 18-19 år Stangspring (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:10 Drenge 11 år 1000 meter (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:20 Piger 12 år 1000 meter (8 - 6 - 6) Officiel
2 • 12:20 Drenge 13 år Højdespring (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 12:25 Piger 13 år 1000 meter (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:30 Drenge 14-15 år Kuglestød (15 - 12 - 12) Officiel
2 • 12:35 Drenge 12 år 1000 meter (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:35 Piger 14-15 år Længdespring (28 - 24 - 23) Officiel
2 • 12:45 Drenge 13 år 1000 meter (10 - 8 - 8) Officiel
2 • 13:00 Piger 14-15 år 1500 meter (13 - 12 - 12) Officiel
2 • 13:15 Piger 16-17 år 1500 meter (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:15 Drenge 10 år Højdespring (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 13:30 Drenge 14-15 år 1500 meter (15 - 15 - 15) Officiel
2 • 13:55 Drenge 16-17 år 1500 meter (8 - 5 - 5) Officiel
2 • 13:55 Drenge 16-17 år Kuglestød (7 - 7 - 7) Officiel
2 • 14:05 Piger 14-15 år 200 meter (17 - 14 - 14) Officiel
2 • 14:05 Drenge 11 år Højdespring (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 14:05 Piger 16-17 år Længdespring (12 - 11 - 11) Officiel
2 • 14:05 Piger 18-19 år Længdespring (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 14:30 Piger 16-17 år 200 meter (7 - 4 - 4) Officiel
2 • 14:40 Drenge 14-15 år 200 meter (18 - 13 - 13) Officiel
2 • 15:00 Drenge 16-17 år 200 meter (7 - 5 - 5) Officiel
2 • 15:00 Drenge 18-19 år Kuglestød (12 - 9 - 9) Officiel
2 • 15:20 Piger 12 år 60 meter hæk • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
2 • 15:20 Drenge 14-15 år Trespring (5 - 2 - 2) Officiel
2 • 15:20 Drenge 18-19 år Trespring (2 - 1 - 1) Officiel
2 • 15:40 Piger 13 år 60 meter hæk • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 15:50 Piger 14-15 år 60 meter hæk • Finale (8 - 7 - 6) Officiel
Antal tilmeldte: 1234
Antal startende: 1084
Antal resultater: 1077
Dommer / Protokol

Bruges af officials, starterteam, løbsleder og eltidtagning til at administrere startlister og resultater

Medaljer

Bruges til administration af præmieoverrækkelse