Eurotrack • Frederiksberg Stadion • København

2-3 jun, 2018
Arrangør: Frederiksberg IF

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 11:00 Piger 13 år 80 meter • Indl. (22 - 21 - 21) Officiel
1 • 11:00 Drenge 15 år Stangspring (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 11:00 Drenge 17 år Stangspring (3 - 3 - 2) Officiel
1 • 11:00 Drenge 18-19 år Stangspring (1 - 0 - 0) Officiel
1 • 11:00 Piger 15 år Spydkast (8 - 8 - 7) Officiel
1 • 11:00 Piger 18-19 år Spydkast (2 - 1 - 1) Officiel
1 • 11:00 Drenge 15 år Spydkast (9 - 9 - 9) Officiel
1 • 11:15 Drenge 13 år 80 meter • Indl. (11 - 10 - 10) Officiel
1 • 11:25 Piger 17 år 100 meter • Indl. (10 - 6 - 6) Officiel
1 • 11:25 Piger 13 år Længdespring (21 - 20 - 20) Officiel
1 • 11:35 Mænd senior 100 meter • Indl. (24 - 19 - 19) Officiel
1 • 11:40 Kvinder senior 100 meter • Indl. (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 11:45 Drenge 13 år Kuglestød (5 - 5 - 5) Officiel
1 • 11:50 Piger 15 år 100 meter • Indl. (26 - 25 - 25) Officiel
1 • 12:05 Drenge 15 år 100 meter • Indl. (16 - 16 - 16) Officiel
1 • 12:20 Kvinder senior 100 meter • Finale (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 12:20 Piger 15 år Hammerkast (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 12:20 Piger 17 år Hammerkast (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 12:20 Drenge 15 år Hammerkast (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 12:30 Mænd senior 100 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 12:30 Drenge 15 år Længdespring (7 - 6 - 6) Officiel
1 • 12:35 Piger 15 år Stangspring (4 - 4 - 4) Officiel
1 • 12:35 Piger 17 år Stangspring (2 - 2 - 2) Officiel
1 • 12:35 Kvinder senior Stangspring (1 - 1 - 0) Officiel
1 • 12:55 Drenge 13 år 80 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
1 • 13:00 Piger 13 år 80 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 13:05 Piger 17 år 100 meter • Finale (7 - 6 - 6) Officiel
1 • 13:10 Piger 18-19 år 100 meter (3 - 2 - 2) Officiel
1 • 13:10 Drenge 13 år Længdespring (11 - 10 - 10) Officiel
1 • 13:15 Piger 15 år 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
1 • 13:15 Piger 17 år Højdespring (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 13:15 Drenge 17 år Højdespring (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 13:15 Piger 13 år Kuglestød (16 - 16 - 16) Officiel
1 • 13:20 Drenge 15 år 100 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
1 • 13:25 Drenge 17 år 100 meter (9 - 5 - 5) Officiel
1 • 13:55 Piger 13 år 600 meter medley (3 - 3 - 3) Officiel
1 • 13:55 Piger 15 år 600 meter medley (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 13:55 Drenge 13 år 600 meter medley (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 13:55 Drenge 15 år 600 meter medley (1 - 1 - 1) Officiel
1 • 14:00 Piger 15 år Længdespring (18 - 18 - 18) Officiel
1 • 14:15 Piger 17 år 400 meter (1 - 0 - 0) Officiel
1 • 14:15 Kvinder senior 400 meter (11 - 10 - 10) Officiel
1 • 14:25 Mænd senior 400 meter (17 - 11 - 11) Officiel
1 • 15:00 Drenge 15 år 800 meter (7 - 7 - 7) Officiel
1 • 15:10 Piger 15 år 800 meter (6 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:00 Piger 13 år 60 meter hæk (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 10:00 Piger 9 år Længdespring (11 - 9 - 9) Officiel
2 • 10:00 Piger 11 år Længdespring (20 - 18 - 18) Officiel
2 • 10:00 Drenge 9 år Boldkast (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:20 Piger 15 år 80 meter hæk (6 - 4 - 4) Officiel
2 • 10:25 Drenge 13 år 80 meter hæk (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:30 Piger 13 år Højdespring (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:30 Piger 15 år Højdespring (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:30 Piger 17 år Diskoskast (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 10:30 Drenge 15 år Diskoskast (7 - 6 - 6) Officiel
2 • 10:40 Drenge 9 år 40 meter (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 10:50 Piger 9 år 40 meter • Indl. (11 - 9 - 9) Officiel
2 • 11:05 Drenge 11 år 60 meter • Indl. (13 - 11 - 11) Officiel
2 • 11:05 Drenge 9 år Længdespring (8 - 7 - 7) Officiel
2 • 11:20 Piger 11 år 60 meter • Indl. (23 - 21 - 21) Officiel
2 • 11:20 Piger 15 år Trespring (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 11:20 Drenge 15 år Trespring (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 11:20 Drenge 18-19 år Trespring (1 - 0 - 0) Officiel
2 • 11:20 Piger 9 år Boldkast (9 - 7 - 7) Officiel
2 • 11:50 Piger 17 år 100 meter hæk (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 11:50 Kvinder senior 100 meter hæk (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:05 Drenge 17 år 110 meter hæk (2 - 1 - 1) Officiel
2 • 12:05 Drenge 11 år Boldkast (9 - 6 - 6) Officiel
2 • 12:20 Piger 17 år Længdespring (10 - 8 - 8) Officiel
2 • 12:20 Piger 18-19 år Længdespring (3 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:20 Drenge 17 år Længdespring (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:20 Drenge 18-19 år Længdespring (1 - 0 - 0) Officiel
2 • 12:20 Drenge 17 år Diskoskast (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:20 Drenge 18-19 år Diskoskast (2 - 1 - 1) Officiel
2 • 12:25 Piger 13 år 600 meter (5 - 5 - 5) Officiel
2 • 12:25 Drenge 13 år 600 meter (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 12:40 Piger 15 år 200 meter (15 - 11 - 11) Officiel
2 • 12:40 Piger 11 år Boldkast (15 - 14 - 14) Officiel
2 • 12:55 Drenge 15 år 200 meter (11 - 9 - 9) Officiel
2 • 12:55 Drenge 13 år Højdespring (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 12:55 Drenge 15 år Højdespring (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 13:15 Piger 17 år 200 meter (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 13:15 Drenge 11 år Længdespring (14 - 10 - 10) Officiel
2 • 13:15 Piger 15 år Kuglestød (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:15 Drenge 15 år Kuglestød (4 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:20 Drenge 17 år 200 meter (5 - 3 - 3) Officiel
2 • 13:35 Kvinder senior 200 meter (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 13:40 Mænd senior 200 meter (15 - 13 - 13) Officiel
2 • 13:55 Piger 9 år 40 meter • Finale (8 - 6 - 6) Officiel
2 • 14:05 Drenge 11 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 14:10 Piger 11 år 60 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 14:30 Drenge 11 år 1500 meter (4 - 4 - 4) Officiel
2 • 14:30 Drenge 13 år 1500 meter (1 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:40 Piger 11 år 1500 meter (5 - 4 - 4) Officiel
2 • 14:40 Piger 13 år 1500 meter (3 - 3 - 3) Officiel
2 • 14:55 Piger 15 år 1500 meter (3 - 1 - 1) Officiel
2 • 14:55 Drenge 15 år 1500 meter (6 - 6 - 6) Officiel
2 • 14:55 Drenge 17 år 1500 meter (1 - 1 - 1) Officiel
Antal tilmeldte: 700
Antal startende: 607
Antal resultater: 604
Dommer / Protokol

Bruges af officials, starterteam, løbsleder og eltidtagning til at administrere startlister og resultater

Medaljer

Bruges til administration af præmieoverrækkelse