Nordsjællandsmesterskaberne • Hillerød Stadion • Hillerød

12 jun, 2019
Arrangør: FIF Hillerød

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 17:30 Drenge op til 9 år 40 meter (9 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 17:30 Drenge 12-13 år Højdespring (5 - 5 - 5) Afsluttet
1 • 17:30 Piger 14-15 år Længdespring (5 - 5 - 5) Afsluttet
1 • 17:30 Piger 16-17 år Længdespring (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 17:30 Drenge 14-15 år Længdespring (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 17:30 Piger op til 9 år Kuglestød (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 17:30 Piger 10-11 år Boldkast (5 - 5 - 5) Afsluttet
1 • 17:30 Piger 12-13 år Boldkast (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 17:40 Piger op til 9 år 40 meter (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:40 Drenge op til 9 år Kuglestød (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 17:50 Piger 10-11 år 60 meter (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 17:50 Piger op til 9 år Længdespring (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:50 Piger 14-15 år Spydkast (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 17:50 Piger 18-19 år Spydkast (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 17:50 Drenge 14-15 år Spydkast (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 17:55 Piger 12-13 år Højdespring (2 - 2 - 2) Afsluttet
1 • 18:00 Drenge 10-11 år 60 meter (6 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 18:00 Piger 10-11 år Længdespring (6 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 18:00 Drenge op til 9 år Længdespring (10 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 18:05 Drenge 10-11 år Kuglestød (5 - 5 - 3) Afsluttet
1 • 18:10 Drenge 12-13 år 80 meter (10 - 10 - 10) Afsluttet
1 • 18:15 Piger 14-15 år Højdespring (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 18:15 Drenge 14-15 år Højdespring (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:20 Piger 12-13 år 80 meter (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:20 Drenge 12-13 år Kuglestød (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 18:25 Piger 12-13 år Længdespring (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:25 Drenge 10-11 år Længdespring (7 - 7 - 6) Afsluttet
1 • 18:25 Piger op til 9 år Boldkast (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 18:25 Drenge op til 9 år Boldkast (9 - 9 - 9) Afsluttet
1 • 18:30 Piger 14-15 år 100 meter (7 - 7 - 7) Afsluttet
1 • 18:35 Piger 16-17 år 100 meter (3 - 3 - 1) Afsluttet
1 • 18:40 Drenge 14-15 år 100 meter (5 - 5 - 5) Afsluttet
1 • 18:40 Drenge 12-13 år Længdespring (7 - 7 - 6) Afsluttet
1 • 18:40 Piger 10-11 år Kuglestød (5 - 5 - 5) Afsluttet
1 • 19:00 Piger op til 9 år 800 meter (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:00 Drenge op til 9 år 800 meter (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 19:00 Piger 12-13 år Kuglestød (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:00 Piger 14-15 år Kuglestød (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:00 Piger 16-17 år Kuglestød (1 - 1 - 0) Afsluttet
1 • 19:00 Drenge 14-15 år Kuglestød (3 - 3 - 3) Afsluttet
1 • 19:00 Drenge 10-11 år Boldkast (5 - 5 - 5) Afsluttet
1 • 19:15 Piger 10-11 år 1000 meter (6 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 19:15 Drenge 10-11 år 1000 meter (5 - 5 - 4) Afsluttet
1 • 19:15 Drenge 12-13 år Boldkast (8 - 8 - 8) Afsluttet
1 • 19:25 Piger 14-15 år 1000 meter (6 - 6 - 6) Afsluttet
1 • 19:25 Piger 16-17 år 1000 meter (1 - 1 - 1) Afsluttet
1 • 19:25 Drenge 14-15 år 1000 meter (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 19:35 Piger 12-13 år 1000 meter (4 - 4 - 4) Afsluttet
1 • 19:35 Drenge 12-13 år 1000 meter (6 - 6 - 6) Afsluttet
Antal tilmeldte: 237
Antal startende: 237
Antal resultater: 229
Dommer / Protokol

Bruges af officials, starterteam, løbsleder og eltidtagning til at administrere startlister og resultater

Medaljer

Bruges til administration af præmieoverrækkelse