Kronborg Games - afdeling 2 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
6 feb, 2016
Arrangør: Helsingør IF
Højdespring • Finale • Piger 10-11 år • Lørdag kl. 10:15
# | Resultat | Points | Navn | Team | 100 | 105 | 110 | 115 | 120 | 125 | 130 | 133 | 136 | 140 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.36 | 30 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | O | O | O | XO | XO | O | XXO | XXX | ||
2 | 1.25 | 25 | Emma Flor -05 | FIF Hillerød | O | O | O | O | XXO | O | XXX | |||
3 | 1.15 | 20 | Martine Rørbøl Markussen -05 | Bagsværd AC | O | O | O | XO | XXX | |||||
3 | 1.15 | 20 | Nicoline Skovsted -05 | Hvidovre AM | O | O | O | XO | XXX | |||||
5 | 1.10 | 18 | Celina Hagiha -06 | Københavns IF | O | O | XXO | XXX | ||||||
6 | 1.05 | 17 | Freja Abraham -06 | Sparta | O | XO | XXX | |||||||
6 | 1.05 | 17 | Johanna C. B. Jessen -05 | Frederiksberg IF | O | XO | XXX | |||||||
6 | 1.05 | 17 | Filippa Roug -05 | Ballerup AK | O | XO | XXX | |||||||
9 | 1.00 | 14 | Mathilde Meedom Kløv -06 | Frederiksberg IF | O | XXX | ||||||||
9 | 1.00 | 14 | Pil Nedergaard -06 | Sparta | O | XXX | ||||||||
11 | 1.00 | 12 | Lærke Elgaard Larsen -05 | Ballerup AK | XO | XXX | ||||||||
NM | Nikoline Søderberg -05 | Frederiksberg IF | XXX |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 0.96 | Pil Nedergaard -06 | Sparta | 273 | |
2 | 1.00 | Nikoline Søderberg -05 | Frederiksberg IF | 308 | |
3 | 1.00 | DNS | Talulah Filippa Axelsson -06 | Gentofte IK | 118 |
4 | 1.00 | Mathilde Meedom Kløv -06 | Frederiksberg IF | 294 | |
5 | 1.05 | Lærke Elgaard Larsen -05 | Ballerup AK | 131 | |
6 | 1.05 | Filippa Roug -05 | Ballerup AK | 135 | |
7 | 1.05 | Freja Abraham -06 | Sparta | 231 | |
8 | 1.10 | Celina Hagiha -06 | Københavns IF | 76 | |
9 | 1.10 | Johanna C. B. Jessen -05 | Frederiksberg IF | 298 | |
10 | 1.13 | Martine Rørbøl Markussen -05 | Bagsværd AC | 449 | |
11 | 1.19 | Nicoline Skovsted -05 | Hvidovre AM | 156 | |
12 | 1.20 | Emma Flor -05 | FIF Hillerød | 342 | |
13 | 1.41 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | 244 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.41 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | 244 | |
2 | 1.20 | Emma Flor -05 | FIF Hillerød | 342 | |
3 | 1.19 | Nicoline Skovsted -05 | Hvidovre AM | 156 | |
4 | 1.13 | Martine Rørbøl Markussen -05 | Bagsværd AC | 449 | |
5 | 1.10 | Johanna C. B. Jessen -05 | Frederiksberg IF | 298 | |
6 | 1.10 | Celina Hagiha -06 | Københavns IF | 76 | |
7 | 1.05 | Filippa Roug -05 | Ballerup AK | 135 | |
8 | 1.05 | Lærke Elgaard Larsen -05 | Ballerup AK | 131 | |
9 | 1.05 | Freja Abraham -06 | Sparta | 231 | |
10 | 1.00 | Mathilde Meedom Kløv -06 | Frederiksberg IF | 294 | |
11 | 1.00 | Nikoline Søderberg -05 | Frederiksberg IF | 308 | |
12 | 0.96 | Pil Nedergaard -06 | Sparta | 273 | |
13 | 1.00 | DNS | Talulah Filippa Axelsson -06 | Gentofte IK | 118 |