Tårnby Games • 2017 May 06 - May 07 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - Round 1 - Day 1 at 12:00
Heats: 7 • To next round: 12 • Q: 0 • q: 12
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 7 - w:+0.0
1 q 13.48 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
2 q 13.66 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC
3 14.33 Karoline Bovin (2003) DEN-Sparta
4 14.94 Emilie Mossin Nørregaard (2003) DEN-Sparta
HEAT 2 / 7 - w:+0.0
1 q 13.69 Carla Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
2 14.08 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik
3 14.55 Caroline Marie Dahl (2002) DEN-Amager AC
4 15.22 Sophie Brønnum-Carlsen (2003) DEN-Ballerup AK
5 16.50 Sarah Bardrum (2002) DEN-Amager AC
HEAT 3 / 7 - w:+0.0
1 13.80 Selma Betram (2003) DEN-Ballerup AK
2 13.98 Rebecca Spiegelhauer (2002) DEN-Ballerup AK
3 14.43 Astrid Nilsson (2004) DEN-Bagsværd AC
3 14.43 Clara Anna Rosenberg (2003) DEN-Gentofte IK
5 14.67 Sheila Juel Petersen (2003) DEN-Fredensborg AK
6 15.13 Josefine Heisel (2002) DEN-Ballerup AK
HEAT 4 / 7 - w:+1.0
1 q 13.31 Marie Høgh larsen (2003) DEN-Sparta
2 14.30 Liva Maria Løvland Lindgren (2003) DEN-Amager AC
3 14.78 Julie Svare (2003) DEN-Amager AC
4 15.31 Josefine Helmer Jørgensen (2002) DEN-Amager AC
5 15.46 Mylisa Kerwhen (2003) DEN-Ballerup AK
HEAT 5 / 7 - w:-0.7
1 q 13.71 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC
2 14.25 Regitze Friis (2002) DEN-Amager AC
3 14.32 Bjørg Jensen (2003) FRO-Bragdid
4 14.52 Esther Arce (2002) DEN-Amager AC
5 14.59 Unna Ró Jacobsen (2002) FRO-Bragdid
6 14.69 Andrea Kirstina Møller (2002) FRO-Bragdid
HEAT 6 / 7 - w:+0.0
1 q 13.29 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta
2 q 13.44 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK
3 q 13.77 Sára Iversen (2003) FRO-Bragdid
4 15.76 Nicole Vaabengaard (2002) DEN-HG ATM
HEAT 7 / 7 - w:+0.3
1 q 12.92 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta
2 q 12.96 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK
3 q 13.39 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta
4 q 13.50 Bára J. Glerfoss (2003) FRO-Bragdid
5 13.93 Freja Koerstz Madsen (2002) DEN-Ballerup AK
6 14.49 Natalie Vaabengaard (2002) DEN-HG ATM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 7
2 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC 106
3 Emilie Mossin Nørregaard (2003) DEN-Sparta 669
4 Karoline Bovin (2003) DEN-Sparta 705
5 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 390
6 DNS Lieve Postma (2003) DEN-Københavns IF 531
HEAT 2 / 7
2 Sarah Bardrum (2002) DEN-Amager AC 84
3 Sophie Brønnum-Carlsen (2003) DEN-Ballerup AK 212
4 Caroline Marie Dahl (2002) DEN-Amager AC 20
5 Sara Olsson (2002) DEN-Greve Atletik 343
6 Carla Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 391
HEAT 3 / 7
1 Rebecca Spiegelhauer (2002) DEN-Ballerup AK 208
2 Josefine Heisel (2002) DEN-Ballerup AK 189
3 Clara Anna Rosenberg (2003) DEN-Gentofte IK 312
4 Sheila Juel Petersen (2003) DEN-Fredensborg AK 267
5 Astrid Nilsson (2004) DEN-Bagsværd AC 113
6 Selma Betram (2003) DEN-Ballerup AK 210
HEAT 4 / 7
1 DNS Marie Maegaard Bech (2002) DEN-Bagsværd AC 151
2 Marie Høgh larsen (2003) DEN-Sparta 731
3 14.97 Liva Maria Løvland Lindgren (2003) DEN-Amager AC 56
4 14.54 Julie Svare (2003) DEN-Amager AC 45
5 15.10 Josefine Helmer Jørgensen (2002) DEN-Amager AC 44
6 Mylisa Kerwhen (2003) DEN-Ballerup AK 202
HEAT 5 / 7
1 14.51 Andrea Kirstina Møller (2002) FRO-Bragdid 225
2 14.38 Unna Ró Jacobsen (2002) FRO-Bragdid 245
3 14.18 Regitze Friis (2002) DEN-Amager AC 81
4 14.15 Esther Arce (2002) DEN-Amager AC 27
5 14.37 Bjørg Jensen (2003) FRO-Bragdid 230
6 14.39 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC 50
HEAT 6 / 7
1 13.94 Nicole Vaabengaard (2002) DEN-HG ATM 372
2 13.75 Sára Iversen (2003) FRO-Bragdid 242
3 13.73 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 688
4 13.71 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 180
5 13.74 DNS Annika Eppers (2002) DEN-Sparta 626
6 13.88 DNS Majken Lützen (2003) DEN-Ballerup AK 195
HEAT 7 / 7
1 13.58 Bára J. Glerfoss (2003) FRO-Bragdid 229
2 13.10 Natalie Vaabengaard (2002) DEN-HG ATM 371
3 13.00 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 699
4 12.99 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 191
5 13.05 Freja Koerstz Madsen (2002) DEN-Ballerup AK 185
6 13.52 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 803
1 DNS Laura Zilstorff (2002) DEN-Greve Atletik 334
Piger 14-15 år - 100 meter - Semi - Day 1 at 14:50
Heats: 2 • To next round: 8 • Q: 0 • q: 8
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 2 - w:+0.0
1 q 13.55 Carla Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
2 q 13.56 Bára J. Glerfoss (2003) FRO-Bragdid
3 q 13.66 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
4 13.69 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC
5 13.70 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC
6 13.96 Sára Iversen (2003) FRO-Bragdid
HEAT 2 / 2 - w:-1.4
1 q 13.13 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta
2 q 13.40 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK
3 q 13.51 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK
4 q 13.55 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta
5 q 13.56 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta
6 13.73 Marie Høgh larsen (2003) DEN-Sparta
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 2
1 13.77 Sára Iversen (2003) FRO-Bragdid 242
2 13.69 Carla Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 391
3 13.50 Bára J. Glerfoss (2003) FRO-Bragdid 229
4 13.48 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 390
5 13.66 Amalie Thrane (2003) DEN-Bagsværd AC 106
6 13.71 Laura Juul Pallesen (2003) DEN-Amager AC 50
HEAT 2 / 2
1 13.44 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 180
2 13.31 Marie Høgh larsen (2003) DEN-Sparta 731
3 12.96 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 191
4 12.92 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 699
5 13.29 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 688
6 13.39 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 803
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 16:20
RESULTS - Official
# Result Name Team
w:+0.8
1 12.78 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta
2 13.03 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK
3 13.32 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta
4 13.37 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta
5 13.44 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK
6 13.46 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
7 13.53 Bára J. Glerfoss (2003) FRO-Bragdid
7 13.53 Carla Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 13.66 Bjørk Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 390
2 13.56 Bára J. Glerfoss (2003) FRO-Bragdid 229
3 13.55 Victoria Lendal (2002) DEN-Sparta 803
4 13.40 Klara Skriver Loessl (2002) DEN-Ballerup AK 191
5 13.13 Josephine Koch Jacobsen (2003) DEN-Sparta 699
6 13.51 Cecilie Gedsø Færge (2003) DEN-Ballerup AK 180
7 13.55 Carla Kjellman Nørremark (2002) DEN-Hvidovre AM 391
8 13.56 Ida Lyngby (2002) DEN-Sparta 688