Tårnby Games • 2017 May 06 - May 07 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 200 meter - Day 2 at 15:05
Heats: 6
RESULTS - Official
# Result Name Team
HEAT 1 / 6 - w:-0.1
13 30.80 Camilla Urup Colstrup (2005) DEN-Haderslev IF
20 32.10 Amélie Vejlgaard (2005) DEN-Sparta
22 32.90 Elin Rydqvist (2004) SWE-IFK Halmstad
25 33.09 Frida Christensen (2004) DEN-Viking Atletik
26 33.33 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta
HEAT 2 / 6 - w:-0.3
8 30.37 Asta Exner Jensen (2005) DEN-Allerød AM
9 30.43 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM
18 31.90 Eva Kirstein Jensen (2004) DEN-Amager AC
HEAT 3 / 6 - w:-0.8
5 29.05 Mathilde Hagehara (2004) DEN-Københavns IF
16 31.50 Liv Berendt (2005) DEN-Amager AC
18 31.90 Vera K. Dalsgaard (2004) DEN-Københavns IF
24 32.96 Laura-Jo Buchard Hansen (2005) DEN-Amager AC
27 33.43 Ditte Jensen (2005) DEN-Københavns IF
HEAT 4 / 6 - w:+0.0
7 30.32 Elvira Helleskov Batko (2004) DEN-Sparta
10 30.44 Emma Flor (2005) DEN-FIF Hillerød
14 30.86 Karla B. Langvik (2005) DEN-Sparta
17 31.64 Nicoline Skovsted (2005) DEN-Hvidovre AM
23 32.94 Ingrid gram jensen (2005) DEN-Sparta
HEAT 5 / 6 - w:-0.4
6 30.22 Ida Marie-Skøt Nielsen (2004) DEN-HG ATM
11 30.64 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta
12 30.66 Stine Baandrup Tindbæk (2005) DEN-Ballerup AK
15 31.20 Søs Sühler (2004) DEN-IK Olympia
21 32.54 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK
HEAT 6 / 6 - w:-0.9
1 27.49 Elsa Hjelm (2004) SWE-Åhus FIK
2 28.09 Emilie B. Voigt (2005) DEN-Sparta
3 28.25 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK
4 28.31 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
HEAT 1 / 6
2 Elin Rydqvist (2004) SWE-IFK Halmstad 431
3 Frida Christensen (2004) DEN-Viking Atletik 831
4 Amélie Vejlgaard (2005) DEN-Sparta 613
5 Camilla Urup Colstrup (2005) DEN-Haderslev IF 349
6 Signe Juhl Laursen (2005) DEN-Sparta 779
HEAT 2 / 6
2 DNS Elena Rossi (2005) DEN-Gentofte IK 313
3 Stine Engberg Mikkelsen (2004) DEN-Hvidovre AM 423
4 33.91 Eva Kirstein Jensen (2004) DEN-Amager AC 28
5 34.31 Asta Exner Jensen (2005) DEN-Allerød AM 2
6 DNS Tindra Röme (2004) SWE-IFK Lund 439
HEAT 3 / 6
2 33.39 Laura-Jo Buchard Hansen (2005) DEN-Amager AC 51
3 33.00 Ditte Jensen (2005) DEN-Københavns IF 504
4 32.00 Vera K. Dalsgaard (2004) DEN-Københavns IF 564
5 32.00 Mathilde Hagehara (2004) DEN-Københavns IF 540
6 33.19 Liv Berendt (2005) DEN-Amager AC 54
HEAT 4 / 6
2 31.94 Ingrid gram jensen (2005) DEN-Sparta 689
3 31.71 Nicoline Skovsted (2005) DEN-Hvidovre AM 415
4 31.11 Karla B. Langvik (2005) DEN-Sparta 702
5 31.50 Emma Flor (2005) DEN-FIF Hillerød 263
6 31.76 Elvira Helleskov Batko (2004) DEN-Sparta 661
HEAT 5 / 6
2 31.01 Søs Sühler (2004) DEN-IK Olympia 473
3 30.45 Sofia Thøgersen (2005) DEN-Sparta 787
4 29.95 Ashley Gnanogoh (2005) DEN-Ballerup AK 174
5 30.39 Ida Marie-Skøt Nielsen (2004) DEN-HG ATM 368
6 30.95 Stine Baandrup Tindbæk (2005) DEN-Ballerup AK 214
HEAT 6 / 6
1 29.09 Caroline Vammen (2004) DEN-Ballerup AK 179
2 28.62 Nanna Grubert (2004) DEN-Ballerup AK 203
3 28.13 Elsa Hjelm (2004) SWE-Åhus FIK 843
4 28.06 Emilie B. Voigt (2005) DEN-Sparta 666
5 28.50 DNS Ella Engman (2005) SWE-IFK Trelleborg 440
6 28.89 DNS Ingeborg Falck (2004) DEN-Frederiksberg IF 281
1 DNS Kiki Postma (2005) DEN-Københavns IF 526