Tårnby Games • 2017 May 06 - May 07 • Tårnby Stadion • Tårnby

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 15:00
500 gram
RESULTS - Official
# Result Name Team 1 2 3 4 5 6
1 36.30 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik Delta 33.79 34.80 30.36 28.79 33.97 36.30
2 33.33 Sofia Lange (2002) DEN-Sparta 32.62 X 31.40 33.33 30.67 32.23
3 32.31 Anne Gundelach Lorenzen (2002) DEN-Hvidovre AM 29.43 32.31 27.80 28.86 27.51 31.44
4 28.74 Sophie Ingenuus (2002) DEN-Dybvad IK X 26.61 24.14 27.25 24.29 28.74
5 27.21 Rebecca Spiegelhauer (2002) DEN-Ballerup AK 20.90 23.17 26.32 X 27.21 X
6 26.29 Sara Flindt Grønning (2003) DEN-Sparta 26.29 X 22.92 23.07 25.38 23.00
7 26.25 Linnea Persson (2003) SWE-IFK Göteborg 24.07 23.81 26.25
8 25.70 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik X 24.68 25.70
9 23.23 Lea Strand Mortensen (2003) DEN-Køge Atletik 20.11 17.81 23.23
10 21.81 Rie Oreskov (2003) DEN-Frederiksberg IF 21.81 X 19.15
11 20.88 Emilia Wamsler (2003) SWE-IFK Lund X 20.55 20.88
12 20.44 Kristianna Skarpheðinsdóttir (2003) FRO-Bragdid 20.44 X X
13 19.63 Flora Chalmer (2003) DEN-Sparta X 19.63 19.50
14 19.04 Astrid Falkencrone (2002) DEN-Amager AC 16.39 17.36 19.04
15 18.67 Sára Iversen (2003) FRO-Bragdid 18.67 17.58 13.36
16 17.60 Rebekka Schaldemose (2003) DEN-Sparta 17.60 16.41 X
17 16.85 Annika Isaksen (2002) FRO-Bragdid 16.42 16.09 16.85
18 16.05 Louise Høkilde-Wassmann (2003) DEN-Greve Atletik 16.05 X 15.73
19 13.45 Smilla Duedam Ventrup (2003) DEN-Sparta 11.08 13.40 13.45
20 12.52 Ida Katrine Jensen (2002) DEN-Ballerup AK 12.52 11.68 12.05
21 NM Emilie Mossin Nørregaard (2003) DEN-Sparta X X X
START LIST
# Q Name Team BibNo PB SB
1 Anne Gundelach Lorenzen (2002) DEN-Hvidovre AM 386
2 Josefine Skifter Andersen (2003) DEN-Slagelse Atletik Delta 601
3 Sophie Ingenuus (2002) DEN-Dybvad IK 258
4 Kristianna Skarpheðinsdóttir (2003) FRO-Bragdid 239
5 16.02 Rebekka Schaldemose (2003) DEN-Sparta 761
6 Louise Høkilde-Wassmann (2003) DEN-Greve Atletik 335
7 Lea Strand Mortensen (2003) DEN-Køge Atletik 574
8 Linnea Persson (2003) SWE-IFK Göteborg 429
9 Sara Flindt Grønning (2003) DEN-Sparta 770
10 Rebecca Spiegelhauer (2002) DEN-Ballerup AK 208
11 Ida Katrine Jensen (2002) DEN-Ballerup AK 186
12 24.64 Flora Chalmer (2003) DEN-Sparta 675
13 Sofia Lange (2002) DEN-Sparta 786
14 Emilie Mossin Nørregaard (2003) DEN-Sparta 669
15 14.61 Smilla Duedam Ventrup (2003) DEN-Sparta 783
16 Ida Boe Rasmussen (2003) DEN-Greve Atletik 329
17 10.84 Rie Oreskov (2003) DEN-Frederiksberg IF 296
18 15.23 Astrid Falkencrone (2002) DEN-Amager AC 14
19 19.95 Annika Isaksen (2002) FRO-Bragdid 227
20 20.61 DNS Vera Schjerup Thomsen (2003) DEN-Amager AC 97
21 20.70 Sára Iversen (2003) FRO-Bragdid 242
22 Emilia Wamsler (2003) SWE-IFK Lund 864