ØST ungdom • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
15-16 jun, 2019
Arrangør: Helsingør IF / Ballerup AK
Alle øvelser
80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast1000 meter gang3000 meter gang4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet
Spydkast • Finale • Drenge 13 år • Søndag kl. 10:20
400 gram
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 40.91 | Christian Andersson -06 | Greve Atletik | 39.75 | 40.91 | 38.85 | 38.78 | X | X |
2 | 36.35 | Mathias Riber Schmidt -06 | Køge Atletik | 36.35 | 32.34 | X | 30.06 | 31.77 | 26.83 |
3 | 27.36 | Frederik Dahl Larsen -06 | Frederiksberg IF | 23.31 | 19.97 | X | 17.63 | 23.12 | 27.36 |
4 | 23.15 | Oscar Merkens -06 | Bagsværd AC | 22.74 | 20.54 | 18.87 | 18.48 | 20.43 | 23.15 |
5 | 22.68 | Filip Kapczuk -06 | Greve Atletik | 19.52 | 22.68 | 21.56 | 17.48 | 21.15 | 19.86 |
6 | 21.59 | Oliver Tengvad -06 | Bagsværd AC | 19.09 | 21.59 | 20.33 | 18.55 | 18.82 | 20.10 |
7 | 20.71 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta | X | X | X | 18.35 | 20.41 | 20.71 |
8 | 20.49 | Malthe Villemoes Christensen -06 | Køge Atletik | 20.49 | 18.64 | 19.97 | 17.42 | 20.18 | 20.46 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 17.80 | Oliver Tengvad -06 | Bagsværd AC | 45 | |
2 | 25.88 | DNS | Valdemar Kopp -06 | Sparta | 391 |
3 | 24.34 | Frederik Dahl Larsen -06 | Frederiksberg IF | 116 | |
4 | Malthe Villemoes Christensen -06 | Køge Atletik | 280 | ||
5 | Mathias Riber Schmidt -06 | Køge Atletik | 281 | ||
6 | Oscar Merkens -06 | Bagsværd AC | 46 | ||
7 | Filip Kapczuk -06 | Greve Atletik | 152 | ||
8 | 25.42 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta | 387 | |
9 | 40.00 | Christian Andersson -06 | Greve Atletik | 150 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 40.00 | Christian Andersson -06 | Greve Atletik | 150 | |
2 | 25.42 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | Sparta | 387 | |
3 | 24.34 | Frederik Dahl Larsen -06 | Frederiksberg IF | 116 | |
4 | 17.80 | Oliver Tengvad -06 | Bagsværd AC | 45 | |
5 | Oscar Merkens -06 | Bagsværd AC | 46 | ||
6 | Filip Kapczuk -06 | Greve Atletik | 152 | ||
7 | Malthe Villemoes Christensen -06 | Køge Atletik | 280 | ||
8 | Mathias Riber Schmidt -06 | Køge Atletik | 281 | ||
9 | 25.88 | DNS | Valdemar Kopp -06 | Sparta | 391 |