ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
21-22 jan, 2017
Arrangør: Ballerup AK
60 meter hæk • Indl. • Drenge 14-15 år • Søndag kl. 10:50
84.0 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | ||||
1 | F | 9.16 | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta |
2 | f | 9.76 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF |
3 | f | 9.84 | Dhruv Mehrotra -03 | Sparta |
4 | 10.61 | Hugo Rasmussen -03 | IK Hellas | |
DNF | Malte Bank -03 | Sparta | ||
HEAT 2 • w:X | ||||
1 | F | 9.32 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik DELTA |
2 | f | 9.70 | Viktor Bech Peterseno -03 | Amager AC |
3 | f | 9.79 | Elias Dahl Lunøe -03 | Sparta |
4 | f | 9.90 | Alfred Dahl Larsen -02 | Frederiksberg IF |
5 | f | 10.27 | Aske Hippe Brun -02 | Gentofte IK |
6 | 10.50 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta | 486 | ||
3 | 11.15 | Malte Bank -03 | Sparta | 445 | |
4 | 9.67 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF | 132 | |
5 | 9.88 | Dhruv Mehrotra -03 | Sparta | 392 | |
6 | Hugo Rasmussen -03 | IK Hellas | 284 | ||
7 | 11.23 | DNS | Mik R. Lønborg -03 | Københavns IF | 325 |
HEAT 2 | |||||
DNS | August Østergaard -03 | Gentofte IK | 172 | ||
10.06 | DNS | Mathias Dalsgaard -02 | IK Hellas | 287 | |
2 | Aske Hippe Brun -02 | Gentofte IK | 171 | ||
3 | 1.05 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK | 66 | |
4 | 9.33 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik DELTA | 360 | |
5 | Alfred Dahl Larsen -02 | Frederiksberg IF | 133 | ||
6 | Viktor Bech Peterseno -03 | Amager AC | 24 | ||
7 | 10.04 | Elias Dahl Lunøe -03 | Sparta | 518 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.05 | Emil Boesen -03 | Ballerup AK | 66 | |
2 | 9.33 | Nikolaj Grønbech -02 | Slagelse Atletik DELTA | 360 | |
3 | 9.67 | Adam Smitt Vanges -02 | Frederiksberg IF | 132 | |
4 | 9.88 | Dhruv Mehrotra -03 | Sparta | 392 | |
5 | 10.04 | Elias Dahl Lunøe -03 | Sparta | 518 | |
6 | 11.15 | Malte Bank -03 | Sparta | 445 | |
7 | Viktor Bech Peterseno -03 | Amager AC | 24 | ||
8 | Alfred Dahl Larsen -02 | Frederiksberg IF | 133 | ||
9 | Aske Hippe Brun -02 | Gentofte IK | 171 | ||
10 | Hugo Rasmussen -03 | IK Hellas | 284 | ||
11 | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta | 486 | ||
12 | 10.06 | DNS | Mathias Dalsgaard -02 | IK Hellas | 287 |
13 | 11.23 | DNS | Mik R. Lønborg -03 | Københavns IF | 325 |
14 | DNS | August Østergaard -03 | Gentofte IK | 172 |